ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Wykaz postów użytkownika - Apis - które otrzymały punkt za pomoc

ApisTzw. mapowanie obrazka:
http://webmade.or...ylaczy.php
http://kody.wig.p...azka-area/
   
ApisW ten sposób będzie miał klikalne napisy na obrazku a nie klikalne obszary na obrazku
   
ApisUsunąć i dodać ponownie z inna nazwą.
   
ApisWidocznie to bardzo stara wersja PHP-Fusion. Pora zrobić upgrade.
   
ApisOtwórz w locale plik user_fields.php i zmień ten fragment:
Rozwiń Kod źródłowy

na
Rozwiń Kod źródłowy

i po kłopocie.
DEMO
   
ApisCzy masz jakąś przerobioną skórkę? W każdej prawidłowo skonstruowanej strona rejestracji ma tytuł "Rejestracja" i po tym słowie dodany został tekst. Rzecz w tym, że w locale/user_fields.php pozycja u101 jest wspólna dla tytułu i przycisku - dlatego dodany tekst pojawił sie także na przycisku, co rzeczywiście jest być może zbędne.

Można więc troszkę przerobić plik register.php i w linii
Rozwiń Kod źródłowy

zmienić
Rozwiń Kod źródłowy

Oczywiście w locale/user_fields.php trzeba dodać ten nowy numer i treść:
Rozwiń Kod źródłowy


Napis o obowiązkowym wypełnianiu pól z gwiazdkę można wyróżnić kolorem stosując odpowiednie tagi html - np.:
Rozwiń Kod źródłowy

Uzyskamy kolor czerwony tej uwagi.
DEMO
   
ApisDodajesz w locale/user_filds.php numer u193a o treści: "Pola oznaczone.... blablabla..." a następnie zmieniasz w UserFields.class.php fragment, który podałes wyżej na
Rozwiń Kod źródłowy


DEMO
   
ApisNajłatwiej zrobić dwie instalacje PHP-Fusion (jeśli jest mało istotne, że będzie oddzielne logowanie). Mam takie rozwiązanie u siebie na stronie (w podpisie) - odnośnik w pionowym menu głównym "Powroty na...". Ten sam serwer, subdomena domeny głównej.
   
ApisSądzę, że tak. Przy którymś z upgrade'ów w PHP-Fusion przechodziliśmy na inne hashowanie i przecież znakomita większość użytkowników logowała się nadal z md5. Po pierwszym zalogowaniu automatycznie hasło zostało przekonwertowane do sha256. Nie jestem tylko pewien czy nie trzeba wgrać najpierw którejś z niższych wersji PHP-Fusion zamiast najnowszej a potem dokonać upgrade'u.
   
ApisOtwórz plik viewpage.php, odszukaj linię:
Rozwiń Kod źródłowy

i przed tą linią wstaw:
Rozwiń Kod źródłowy

oraz zrób sobie kopię pliku administration/custom_pages.php i podmień go na ten załączony:
   
ApisPiękne dzięki - myślę, że nie tylko mnie się to przydało. Pozwalam sobie dodać pełną paczkę z poprawionym przez Piekę plikiem.

Dodane: podczas edycji artykułu poprzez wejście przez ikonkę w stopce teraz wszystko działa prawidłowo (prawidłowo wyświetla się kategoria edytowanego artykułu). Jeszcze raz dzięki, Pieka.
   
ApisJa też mam taką nadzieję. Podziękowanie wyrażamy zwyczajowo kliknięciem w koło ratunkowe pod postem osoby, której post okazał się pomocny Smile
   
ApisKażdy styl ma własny folder (jest nazwany tak jak styl), w którym są pliki podlegające modyfikacji. Przede wszystkim theme.php i styles.css. To w nich dokonuje się modyfikacji wyglądu.

W każdym stylu istnieje możliwość wyłączenia kolumn bocznych i konfigurowania własnych paneli, które mogą być wyświetlane centralnie a nawet zagnieżdżone jeden w drugim. Potrzebna elementarna wiedza z HTML, CSS i trochę z PHP (poprawność kodu, bo najmniejszy błąd np. brak średnika, nawiasu, klamry wywala od razu cała stronę). Reszta to fantazja autora.
   
ApisJeśli wybrałeś dla serwisu stronę kodową iso-8859-2 - niektóre polskie znaki w plikach locale.php muszą być zapisane tak:

ą = ±
ś =
ź = Ľ

Jeśli tego nie zrobisz - w miejsce "ą", "ś", "ź" zobaczysz krzaki. Również WIELKIE litery w tych trzech przypadkach wyglądają inaczej niż z wpisywane z klawiatury. Odszukaj w sieci te zamienniki.

Dla strony kodowej iso-8859-2 plik locale.php w notatniku (Notepad++) zapisujemy jako ANSI a nie UTF-8.
   
ApisNajwyraźniej w stylach skórki (szablonu) nie masz tej klasy. Sprawdź w pliku styles.css w folderze themes/twoja_skórka/ czy w nim masz zdefiniowane li class='author'. Niektóre skórki tego w ogóle nie używają (umieszczanie autora wpisu).
   
Apisxys napisał(a):
Proszę, wyjaśnij mi to jaśniej. Przecież w skopiowanej bazie danych będą tabele z zapisem danych z różnych wtyczek, to nie rozumiem, po co te wtyczki instalować na nowo zainstalowanej stronie.

Gdy najpierw wgram bazę z poprzedniej wersji - owszem, będą tam tabele wtyczek i dane pochodzące z tych wtyczek (mam na przykład wtyczkę płatnych ogłoszeń). Jeśli jednak dopiero po wgraniu bazy zainstaluję w czystej instalacji te wtyczki - w bazie zostaną te tabele wyczyszczone z danych (nadpisane). Stracę więc dla przykładu wszystkie dodane ostatnio (i jeszcze ważne) ogłoszenia. Będę musiał ponownie wgrać te dane. Po co więc utrudniać sobie zadanie?

A więc:

1. Instaluję czystą wersję pod PHP7. Podczas instalacji (dla własnej wygody) wpisuję prefiksy baz i cookies takie same jak w używanej dotychczas wersji (patrz config.php).
2. Wgrywam i instaluję używane przeze mnie wcześniej wtyczki (przy okazji sprawdzam, czy poprawnie się instalują, co wcale nie jest takie oczywiste - krystian1988 coś o tym wie Grin ).
3. Jeśli wtyczki zainstalują się poprawnie - importuję swoją poprzednią bazę.

Mam jeszcze drugą wersję zrobienia update - dużo prostszą (bez instalacji), ale nie znaczy to, że jeśli zadziałała u mnie - zadziała u kogoś podobnie.

1. Stare pliki tworzące stronę pakuję na serwerze (w tym samym folderze głównym) do jednego podkatalogu (np. "_old" ).
2. Wgrywam do katalogu głównego nowe pliki PHP-Fusion v7.xx.xx dostosowane do wersji PHP7.
3. Przerzucam z katalogu "_old" istotne pliki (głównie np. całe katalogi "images", "Themes" ) oraz pliki wtyczek z powrotem do katalogu głównego w odpowiednie miejsca.
4. Podpinam to wszystko pod istniejącą bazę poprzednim plikiem "config.php" dodając w nim jedną linię - w moim przypadku $db_driver = "mysqli";

Nie muszę w ogóle eksportować i importować bazy ani instalować wtyczek. Muszę jednak mieć pewność, że wtyczki są kompatybilne z nową wersją.
   
ApisStosuję wtyczkę https://www.php-f...ost_109026
Ma kilka opcji kasowania użytkowników - może sie przyda.
   
ApisInstrukcja Google przewiduje, że kod powinien byc po tagu <head>. Aby to spełnić - odszukaj w katalogach themes/templates plik header.php. W nim odszukaj linię:

Rozwiń Kod źródłowy

i zaraz po niej wstaw Twój kod Google Analytics:

Rozwiń Kod źródłowy

Oczywiście zmień na właściwe (Twoje) id=GA_TRACKING_ID.
Zauważ, że w drugiej linii zmieniłem cudzysłowy na apostrofy. Cudzysłowy w tym przypadku (i niemal w każdym pliku .php) mogą być tylko po echo" i na końcu ciągu.
Kopiowanie i wklejanie kodu bez tej poprawki skutkuje błędami lub całkowitym rozwaleniem strony.

Sprawdź czy moja podpowiedź działa, bo ja jestem na dodatki Google obrażony i ich nie mam B)
   
ApisWyjaśniam, że nie jest to cały plik upgrade_functions_include.php a jedynie jego fragment, który powodował błąd. Kod w momencie dodania miał również błąd (brak ostatniej klamry) - na szczęście autor przeedytował post poprawiając to. Ten fragment kodu trzeba wkleić w odpowiednim miejscu pliku upgrade_functions_include.php zastępując poprzedni wpis (to sam początek kodu).

Kaskadowe upgrade PF-7 --> PF-8 --> PF9 udało mi się, ale większego sensu to nie ma.
   
ApisPoprawiony plik upgrade_functions_include.php do pobrania. W plikach PHP-FUsion 9 w folderze "upgarde" należy nim zastąpić istniejący.
   
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl