ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,382
Najnowszy użytkownik: khelrajano1

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
24.09.2023 21:48:13
Czy to prawda, iż powstaje nowa wersja PHP-Fusion v10.?

JazOOn
12.09.2023 18:39:43
Teraz dalej pracuje z Fusion ale 360 - druk 3d :-)

mateusz880
01.09.2023 22:01:01
Smile

JazOOn
31.08.2023 20:53:28
Ludzie hu hu

MajsterBieda
04.08.2023 00:10:50
Cool

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przebudowa, własny układ panelu
Devzan
Witam. Chcę zrobić własny układ portalu opartego na PHP-Fusion, nie żaden trój/dwukolumnowy, tylko coś nowego, bardziej w poziomej orientacji. z PHP Fusionem nie miałem do czynienia, a teraz jest to dla mnie nieuniknione, więc nie bardzo wiem od czego powinienem zacząć, na co zwracać uwagę podczas modyfikowania podstawowego stylu. Czym różnią się themesy od templates w folderze z plikami? Co mam edytować, by zmienić układy, rozstawienie, kolory szablonu na takie, jakie chcę?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 26.09.2023 23:38:20
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Apis
Każdy styl ma własny folder (jest nazwany tak jak styl), w którym są pliki podlegające modyfikacji. Przede wszystkim theme.php i styles.css. To w nich dokonuje się modyfikacji wyglądu.

W każdym stylu istnieje możliwość wyłączenia kolumn bocznych i konfigurowania własnych paneli, które mogą być wyświetlane centralnie a nawet zagnieżdżone jeden w drugim. Potrzebna elementarna wiedza z HTML, CSS i trochę z PHP (poprawność kodu, bo najmniejszy błąd np. brak średnika, nawiasu, klamry wywala od razu cała stronę). Reszta to fantazja autora.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Devzan
Czyli ogólnie WSZYSTKO jestem w stanie zmienić w tych dwóch plikach? A co np. z plikami, które odpowiadają za header itd.? Tak jak jest to w silnikach forów, np. phpBB2 mamy plik overall_header.tpl i tam jest wszystko, co związane z górą forum, ale znajdują się tam odniesienia do stylów w .css.
 
piterus
@Devzan Ale o który header strony tobie chodzi? O górną cześć strony, którą widzi człowiek w przeglądarce, czy o header strony zamknięty między HTMLowymi znaczkami <head> </head>?

Bo jeżeli o ten pierwszy, to wszystko masz w pliku theme.php i styles.css danej skórki strony.

W drugim przypadku, jeżeli nie masz dobrej znajomości PHP i samej struktury skryptu, to się nie baw modyfikacją plików w folderze "themes/templates", bo możesz uziemić całkiem stronę. Jeżeli chcesz dodać jakiś kod do sekcji <head></head> to można użyć funkcji "add_to_head()" w nawias wklejając dany kod, zgodny z zasadami zawartymi w temacie: Wstawianie kodu w panelu
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Apis
Devzan napisał(a):

A co np. z plikami, które odpowiadają za header itd.? Tak jak jest to w silnikach forów, np. phpBB2 mamy plik overall_header.tpl i tam jest wszystko, co związane z górą forum, ale znajdują się tam odniesienia do stylów w .css.


Przecież w theme.php mamy wpływ na header, content, footer podobnie jak w phpBB(x), ale modyfikujemy je inaczej (nie przez panel Admina jak phpBB lecz bezpośrednio na plikach za pomocą edytora). Ich modyfikacje należy prowadzić umiejętnie aby nie wprowadzić błędów do kodu PHP. Najczęstsze błędy to wklejanie łańcuchów kodu HTML z cudzysłowami zamiast apostrofów (lub na odwrót) oraz "gubienie" klamer, średników i innych znaków w kodzie.

Indywidualny wygląd strony w PHP Fusion uzyskuje się poprzez modyfikację któregoś ze stylów (lub napisanie własnego) właśnie w tych wskazanych przeze mnie plikach. Innej drogi nie ma. Zajrzyj do moich podpowiedzi: większość dotyczyła własnie modyfikacji wyglądu strony http://www.php-fu...rowstart=0
Edytowane przez Apis dnia 15.05.2016 09:18:57
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl