ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 20

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
07.07.2024 21:47:49
JazOOn. Wszyscy czekamy,na Pana ,jakiś post na forum.A przynajmniej ci którzy pamiętają.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

MajsterBieda
02.06.2024 00:44:49
Cool

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Kodeks Postępowania dla Społeczności PHP-Fusion

Logo PHP-Fusion
 • Autor: jantom
 • Poprawki i korekta: khaman, hoopak, Pieka
 • Sprawdził i zatwierdził: Pieka
 • Data publikacji: 31.03.2011

Spis treści

 1. Wprowadzenie
 2. Charakter i cele witryny
 3. Zakres dostępu do usług
 4. Rejestracja
 5. Personalizacja konta
 6. Aktywność w witrynie
 7. Prawa własności i prawa autorskie
 8. Zawiadomienie o naruszeniu praw autorskich
 9. Zobowiązanie wydawcy
 10. Wyłączenia gwarancji
 11. Ograniczenie odpowiedzialności
 12. Odszkodowania
 13. Odsyłacze do innych witryn, ogłoszenia i reklamy
 14. Rozstrzyganie sporów
 15. Konsekwencje łamania zasad
 16. Zmiany regulaminu
 17. Informacja kontaktowa

1. Wprowadzenie

Witaj na stronach Polskiego Oficjalnego Supportu PHP-Fusion. Poniżej przedstawiamy zasady i warunki korzystania z naszego serwisu. Ten dokument ma charakter porozumienia pomiędzy administracją serwisu i wszystkimi osobami korzystającymi z niego, czyli także z Tobą. Stanowi prawną podstawę określającą zasady korzystania z witryny. Odwiedzając nasz serwis, akceptujesz aktualne postanowienia tego Regulaminu oraz zobowiązujesz się przestrzegać wszystkich zawartych w nim zasad. Dopełnieniem Regulaminu jest nasza Polityka prywatności, z którą zalecamy się zapoznać.

2. Charakter i cele witryny

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion jest vortalem skupiającym się na otwartym systemie zarządzania treścią (CMS) PHP-Fusion. Zgodnie z tym założeniem, do celów witryny należy:

 • promocja internetowego systemu zarządzania treścią PHP-Fusion,
 • udostępnianie jego spolszczonej wersji wszystkim zainteresowanym,
 • promocja wolnego i otwartego oprogramowania,
 • promocja świadomego, odpowiedzialnego i kulturalnego korzystania z dobrodziejstw internetu,
 • komunikacja, wzajemna pomoc, dzielenie się z innymi użytkownikami witryny pomysłami, osiągnięciami, dorobkiem i opracowaniami podejmującymi tematykę witryny.

3. Zakres dostępu do usług

Dostęp do możliwości i usług w Polskim Oficjalnym Supporcie PHP-Fusion jest zróżnicowany. Możesz być tylko odwiedzającym nas gościem lub zarejestrowanym użytkownikiem, a także członkiem zespołu administratorów i moderatorów. Poniższa lista usług nie jest stała i może być w dowolnym momencie zmieniona przez wydawcę.

1. Jako Gość witryny masz prawo korzystać z następujących możliwości i usług:

 • przeglądania opublikowanych materiałów, ich kopiowania i drukowania do użytku domowego oraz pobierania dokumentów elektronicznych i innych plików udostępnionych przez administrację i użytkowników strony,
 • porozumiewania się z administracją za pomocą formularza kontaktowego,
 • wzięcia udziału w rozmowach prowadzonych za pośrednictwem oddzielnego kanału IRC (Internet Releay Chat).

2. Jako zarejestrowany użytkownik dodatkowo uzyskujesz m.in. prawo do:

 • dodawania własnych materiałów, takich jak artykuły, newsy, pliki, grafiki, odnośniki do innych stron internetowych itp.
 • wzięcia udziału w dyskusjach, prowadzonych za pośrednictwem forum,
 • wzięcia udziału w rozmowach, prowadzonych za pośrednictwem wbudowanego w stronę Shoutboksa,
 • komunikacji z innymi użytkownikami strony za pośrednictwem systemu Prywatnych Wiadomości,
 • komentowania i ocenienia dostępnych w witrynie materiałów,
 • wzięcia udziału w prowadzonych na stronie konkursach, plebiscytach oraz innych wydarzeniach,
 • wzięcia udziału w programie Sponsoringu stron WWW.

4. Rejestracja

Rejestracja jest w pełni dobrowolna i umożliwia Ci pełnoprawne korzystanie z zasobów witryny. Jeśli nie masz jeszcze co najmniej trzynastu (13) lat, poproś o dokonanie rejestracji rodzica lub opiekuna prawnego.

Wszystkie dane zbierane od użytkowników podczas rejestracji oraz w czasie korzystania z witryny Polski Oficjalny Support PHP-Fusion, są gromadzone i wykorzystywane zgodnie z zasadami zawartymi w naszej Polityce Prywatności oraz Ustawie o ochronie danych osobowych.

Rejestrując się:

 1. akceptujesz w pełni ten Regulamin korzystania z witryny,
 2. zobowiązujesz się do podania prawdziwych informacji,
 3. oświadczasz, że jest to Twoje pierwsze i jedyne konto w witrynie,
 4. nie użyjesz jako nazwy użytkownika zestawu słów lub znaków, które mogą zostać odczytane jako naruszające ogólnie przyjęte normy kultury, wulgarne, nieprzyzwoite, obsceniczne, nielegalne, zachęcające do nietolerancji, nienawiści, przemocy, okrucieństwa, czy naruszania prawa w jakikolwiek sposób,
 5. zobowiązujesz się do utrzymania w tajemnicy swojego hasła i przyjmujesz odpowiedzialność za wszystkie skutki spowodowane zarówno swoim dostępem, jak i nieuprawnionym dostępem do witryny przez osoby, którym ujawnisz swój login i hasło,
 6. zobowiązujesz się zawiadomić nas natychmiast o jakimkolwiek nieupoważnionym dostępie do witryny za pomocą Twojego hasła albo o zarejestrowaniu się w witrynie z Twojego konta pocztowego.

5. Personalizacja konta

Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo do dostosowania swojego konta w taki sposób, by było ono jednoznacznie łączone z jego osobą (personalizacji). Proces ten jest w pełni dobrowolny oraz ma pewne ograniczenia, o których przeczytasz poniżej.

5.1. Nazwa użytkownika

Utworzona w procesie rejestracji nazwa użytkownika jest niezmienna. Administracja witryna zastrzega sobie prawo do zmiany nazwy użytkownika w określonych przypadkach:

 1. naruszenia zasad tworzenia nazwy użytkownika, znajdujących się w części regulaminu dotyczących rejestracji konta,
 2. na wniosek użytkownika, za pośrednictwem Prywatnej wiadomości, zawierającej odpowiednią prośbę, przesłanej do uprawnionego do takiej zmiany administratora.

5.2. Hasło

Utworzone w trakcie rejestracji hasło może zostać w dowolnym momencie zmienione przez użytkownika. W tym wypadku nowe hasło należy potwierdzić starym hasłem.

W przypadku zmiany danych takich jak np. adres e-mail, może nastąpić obowiązek potwierdzenia tej decyzji poprzez wpisanie hasła.

5.3. Awatary

Każdy zarejestrowany użytkownik, w trakcie personalizacji swojego konta, ma prawo do wgrania pliku graficznego, zwanego awatarem, który będzie go reprezentować. Plik musi spełniać następujące wymagania:

 1. nie może być podobny do awatara któregokolwiek z moderatorów lub administratorów,
 2. jego zawartość nie może być wulgarna, nieprzyzwoita, obsceniczna, nielegalna, zachęcająca do nietolerancji, nienawiści, przemocy, okrucieństwa czy naruszania prawa w jakikolwiek sposób lub naruszająca ogólnie przyjęte normy kultury.

W przypadku naruszenia powyższych zasad, awatar zostanie usunięty bez wcześniejszego ostrzeżenia.

5.4. Podpisy

Każdy użytkownik ma prawo do umieszczenia w swoim profilu podpisu (sygnatury), która może być wyświetlana na forum pod każdą wiadomością użytkownika oraz na podstronie z profilem danego użytkownika. Twój podpis musi spełniać następujące wymagania:

 1. czcionka nie może być większa, niż domyślna forum,
 2. ilość linii podpisu nie może przekroczyć 4 linii - punktem odniesienia będzie podstrona z profilem użytkownika,
 3. nie może zawierać więcej niż 4 kolory - wlicza się w to domyślny kolor odnośników,
 4. może zawierać maksymalnie dwa pliki graficzne, również animacje,
 5. pliki graficzne lub animacje *.GIF lub *.SWF umieszczone wewnątrz nie mogą mieć wymiarów większych niż 468x60 pikseli (px) oraz nie ważyć więcej niż 50 kB,
 6. jego zawartość nie może być wulgarna, nieprzyzwoita, obsceniczna, nielegalna, zachęcająca do nietolerancji, nienawiści, przemocy, okrucieństwa czy naruszania prawa w jakikolwiek sposób lub naruszająca ogólnie przyjęte normy kultury.

Administracja zastrzega sobie prawo do samodzielnej zmiany treści podpisu użytkownika lub wysłania stosownej prośby o dokonanie takiej zmiany w trybie natychmiastowym w przypadku naruszenia powyższych zasad.

W witrynie zostało zablokowane dodawanie plików graficznych lub animacji z zewnętrznych serwerów. Jednocześnie zostało udostępnione narzędzie umożliwiające wgranie do 5 własnych plików na serwer.

5.5. Dodatkowe informacje o użytkowniku

Każdy użytkownik ma prawo podać dodatkowe informacje o sobie, wpisując je w przeznaczone do tego celu pola, co jest czynnością opcjonalną. Jeśli, niezależnie od przyczyny, nie chcesz podać dodatkowych informacji o sobie, pozostaw odpowiednie pola pustymi. Nie należy ich wypełniać informacjami typu: 'Nie posiadam', 'N/D' lub podobnymi, a tym bardziej treściami wulgarnymi, nieprzyzwoitymi, obscenicznymi, nielegalnymi, zachęcającymi do nietolerancji, nienawiści, przemocy, okrucieństwa czy naruszania prawa w jakikolwiek sposób lub naruszających ogólnie przyjęte normy kultury.

W profilu użytkownika są wyświetlane dane statystyczne takie jak liczba wiadomości na forum, wiadomości w shoutboksie, komentarzy, newsów, artykułów, wiadomościach oznaczonych jako pomocne, otrzymanych ostrzeżeniach oraz trwających blokadach konta, W przypadku dwóch ostatnich pozycji, widoczne są również powody ich przyznania.

6. Aktywność w witrynie

W trakcie korzystania z witryny masz prawo przesyłania swoich informacji, materiałów, dokumentów. Pamiętaj, że z tym prawem wiąże się możliwość oddziaływania na innych użytkowników witryny oraz dostęp do pewnych obszarów naszego systemu komputerowego, których działanie może zostać zakłócone w związku z Twoją aktywnością.

W związku z tym w pełni zgadzasz się, że Twoja aktywność w witrynie:

 1. nie może naruszać ogólnie przyjęte normy kultury, poprzez nadsyłanie lub publikację treści wulgarnych, nieprzyzwoitych, obscenicznych, nielegalnych, wzywających do nietolerancji, nienawiści, przemocy, okrucieństwa czy naruszania prawa w jakikolwiek sposób,
 2. nie może naruszać praw innych użytkowników witryny, szczególnie prawa do poszanowania godności, prywatności, do ochrony danych osobowych, do swobody wypowiedzi, w wyniku czego powstrzymasz się od wypowiedzi agresywnych, obraźliwych lub godzących w czyjąś godność oraz nie będziesz zbierać, lub usuwać żadnych danych o innych użytkownikach witryny,
 3. nie może służyć kryptoreklamie bądź jawnej reklamie żadnych produktów czy usług jakichkolwiek firm prowadzących działalność komercyjną i w związku z tym nie będziesz wykorzystywać możliwości przesyłania materiałów do promowania żadnej własnej działalności komercyjnej lub jakichkolwiek reklam bez wcześniejszej zgody administratora witryny,
 4. nie może naruszać zaufania do wydawcy lub innych użytkowników witryny i zobowiązujesz się do niedostarczania informacji nieprawdziwych, fałszywych, wprowadzających umyślnie w błąd lub jakichkolwiek innych, które mogłyby wyrządzić jakąkolwiek szkodę korzystającym z witryny, nie będziesz wykonywać żadnych czynności przeszkadzających, utrudniających lub uniemożliwiających innym użytkownikom korzystanie z witryny czy w jakikolwiek sposób szkodzących witrynie, szczególnie nie będziesz przesyłać wirusów lub innych zaraźliwych bądź destrukcyjnych programów, a także nie będziesz dostarczać żadnych informacji lub materiałów, które mogą narazić wydawcę na jakiekolwiek roszczenia z powodu naruszenia jakichkolwiek prawa miejscowego, narodowego albo międzynarodowego, włączając w to, ale nie ograniczając się do praw autorskich, praw do znaków towarowych, praw handlowych, tajemnic handlowych.

Administracja strony zastrzega sobie prawo do modyfikacji, usunięcia lub niepublikowania treści udostępnionych przez użytkowników witryny w dowolnym momencie bez podania przyczyny.

W przypadku otrzymania od Administracji strony wiadomości, z poleceniem zmiany lub usunięcia udostępnionych przez użytkownika treści, należy bezzwłocznie zastosować się do jej zawartości.

6.1. Aktywność na forum

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z udostępnionego w witrynie forum, dodatkowo zobowiązujesz się do przestrzegania następujących zasad:

 1. przed rozpoczęciem dyskusji na dowolny temat upewnisz się, że nie był on wcześniej poruszany w witrynie w postaci artykułu, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (Frequently Asked Questions - FAQ) lub innej dyskusji na forum,
 2. w przypadku odnalezienia wątku o podobnej tematyce należy najpierw sprawdzić podane w nim porady i/lub rozwiązania, ewentualnie później dopisać się do niego, szczególnie jeśli temat nie został w Twojej opinii wyczerpany, nie podano rozwiązania lub te istniejące są nieskuteczne,
 3. w przypadku podjęcia decyzji o rozpoczęciu nowego tematu:
  • w jego nazwie nie użyjesz sformułowań takich jak: 'Pomocy!', 'To nie działa!', 'Jak mogę to naprawić?', 'Problem z ....', 'Błąd w ...', 'Pilne!', 'Ważne!' itp., wliczając w to odmiany wcześniej wymienionych,
  • tytuł tematu w sposób jak najpełniejszy będzie oddawać jego dalszą treść,
  • temat założysz w odpowiednim, zgodnym z wersją PHP-Fusion, której będzie dotyczyć, dziale forum, czyli o zbliżonej nazwie i poruszanej wewnątrz niego problematyce,
  • w przypadku niektórych działów forum wymagana jest odpowiednia, przedstawiona poniżej, konstrukcja nazwy tematu:

Nazwa działu Zasada nazywania tematu
Sprzedam-Zamienię Nazwa dwuczłonowa, gdzie pierwszy człon stanowi określenie typu oferty w formie tagu ([Sprzedam], [Zamienię], [Wymienię] lub [Wykonam]), a potem jej skróconego opisu, np.: [Sprzedam] Stronę Polskiego Oficjalnego Supportu PHP-Fusion
Wtyczki i panele Dotyczy jedynie wtyczek, modyfikacji i paneli korzystających z
OutputHandling! Nazwa tematu poprzedzona tagiem [OH] np.: [OH] Awatar w komentarzach
Tylko o eXtreme Fusion Nazwa tematu poprzedzona tagiem zawierającym skróconą informację o wersji eXtreme Fusion ([EF numer wersji]) np.: [EF IV] Zmiana wielkości obramowania awatara
Wasza Wesoła Twórczość Nazwa dwuczłonowa, gdzie pierwszy człon stanowi adres strony, a po myślniku następuje jej nazwa lub opis, np: www.php-fusion.pl - Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
Zlecenie-Praca Nazwa dwuczłonowa, gdzie pierwszy człon stanowi określenie typu oferty ([Zlecenie] lub [Praca]), a potem jej skróconego opisu, np.: [Zlecenie] Wykonanie grafiki na stronę

Istnieje zakaz używania wersalików, w nazwie oraz treści tematu, chyba że dana forma zapisu jest wymagana z powodu użycia skrótu.

Jeśli wątek, w którym bierzesz udział, jest nieaktywny, czyli w ciągu ostatnich siedmiu (7) dni nie pojawiła się w nim nowa odpowiedź, masz prawo poprosić o jego odświeżenie, wysyłając Prywatną Wiadomość do jednego z moderatorów działu forum, w którym temat się znajduje. Nie wolno Ci samodzielnie odświeżać tematu poprzez dopisanie kolejnej wiadomości.

Autorzy tematów, moderatorzy i administracja witryny mają prawo wyróżniać, w ich opinii przydatne, wiadomości na forum oraz oznaczać je jako przydatne. Zakazuje się oznaczania jako pomocnych wiadomości:

 • nie wnoszących nic nowego do tematu,
 • zawierających błędne rozwiązania,
 • zawierających rozwiązania autorstwa innego użytkownika, nie dotyczy to podania odnośnika do konkretnej wiadomości.

Jeśli dana wiadomość nie spełnia powyższych wymagań, autor tematu, moderatorzy lub administratorzy mają prawo do usunięcia wyróżnienia.

Administracja witryny i moderatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji lub usunięcia wiadomości, lub tematów napisanych przez użytkownika w dowolnym momencie, bez podania przyczyny.

6.2. Aktywność w Shoutboksie

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z udostępnionego w witrynie Shoutboksa, dodatkowo zobowiązujesz się do przestrzegania następujących zasad:

 1. w treści wiadomości nie umieścisz żadnych odnośników, zarówno do kolejnych podstron witryny, jak i miejsc zewnętrznych,
 2. nie będziesz poruszać tematyki posiadającej swój dział forum, oraz spraw technicznych tematyki forum,
 3. nie będziesz nawoływać do odpowiedzi w umieszczonych na forum wątkach.

6.3. Komentowanie treści

Jeśli zdecydujesz się na skomentowanie dostępnych w witrynie treści, dodatkowo zobowiązujesz się do przestrzegania następujących zasad:

 1. każdy komentarz przed publikacją jest moderowany przez upoważnionych do tego administratorów,
 2. administracja strony zastrzega sobie prawo do nieopublikowania nadesłanych komentarzy bez podania przyczyny.

Zgadzasz się, aby administracja lub moderatorzy witryny w dowolny sposób zmodyfikowali bądź usunęli każdy Twój, umieszczony w dowolnym miejscu witryny, wpis, jeśli w ich mniemaniu narusza on powyższe zastrzeżenia.

6.4. Nadsyłanie dodatkowych materiałów

Każdy zarejestrowany użytkownik ma prawo do nadsyłania materiałów takich jak newsy, artykuły, odnośniki do innych stron lub plików o treści nawiązującej do działalności witryny. Nie mogą one naruszać powyższych zasad aktywności w witrynie oraz praw własności i autorskich.

Administracja witryny zastrzega sobie prawo do nieopublikowania, modyfikacji lub usunięcia nadesłanych materiałów bez podania przyczyny.

6.5. Formularz kontaktowy

Wszyscy użytkownicy strony mają prawo do skorzystania z dostępnego na stronie formularza kontaktowego.

Wysłanie wiadomości za jego pośrednictwem jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez administrację witryny w myśl ustawy o ochronie danych osobowych.

7. Prawa własności i prawa autorskie

Wszystkim odwiedzającym naszą witrynę przypominamy, o obowiązku respektowania praw własności intelektualnej, którymi są objęte dokumenty, grafiki, układ treści i inne. Jeśli nie zaznaczono inaczej, to wszystkie loga, znaki towarowe oraz grafika zamieszczone na tej stronie są własnością ich twórców i zostały użyte jedynie w celach informacyjnych, umożliwiających jednoznaczną identyfikację.

Zgadzasz się na wykorzystywanie wszelkich prezentowanych w witrynie treści, a nieoznaczonych inaczej, wyłącznie w zakresie własnego osobistego użytku - kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie, w tym udostępnianie w Internecie, a także wszelkie wykorzystywanie tych treści do celów komercyjnych wymaga uprzedniej pisemnej zgody ich autora lub wydawcy.

Pobierając jakiekolwiek materiały z witryny lub sporządzając wydruki, notatki, robiąc zdjęcia, filmy lub zrzuty ekranu, zobowiązujesz się do nieusuwania lub nieprzerabiania jakichkolwiek praw autorskich, znaków handlowych oraz innych niezbędnych opisów, informacji lub warunków i zastrzeżeń dotyczących użytkownika końcowego jakiejkolwiek kopii takiego dokumentu lub programowania.

Zapewniasz, że do przesyłanych przez Ciebie do witryny jakichkolwiek dokumentów i materiałów posiadasz prawa dysponowania nimi bądź zgodę osób, do których takie prawa należą.

Udostępniając w witrynie własne materiały - o ile nie wniesiesz uprzednio w sposób jawny i oczywisty specjalnych zastrzeżeń - wyrażasz zgodę tylko na ich wykorzystywanie przez pozostałych Użytkowników w zakresie ich osobistego użytku, a także udzielasz wydawcy następujących praw: do bezpłatnego kopiowania, publikowania, dystrybucji, modyfikacji, przekładu oraz wykorzystania w inny sposób tych materiałów w Internecie; w przypadku, gdyby ich publikacja przyniosła wydawcy korzyści materialne, zachowujesz pełne prawo domagania się udziału w tych korzyściach.

Zgadzasz się każdorazowo osobiście upewnić, że jakikolwiek przesyłany do witryny materiał jest zgodny z ww. warunkami i zabezpiecza wydawcę witryny oraz współpracowników przed wszelkimi roszczeniami, które mogą wyniknąć z publikacji materiałów dostarczonych przez Ciebie do witryny.

Zgadzasz się, że ponosisz całkowitą odpowiedzialność za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku Twojego zachowania sprzecznego z powyższymi zastrzeżeniami.

Aby zapewnić możliwość ochrony wydawcy i innych użytkowników przed skutkami niedotrzymywania powyższych zobowiązań, a także, aby ochronić Cię przed innymi skutkami, zgadzasz się, że w związku z naruszeniem tych zobowiązań wydawca serwisu może w jakimkolwiek momencie zabronić Ci dostępu do witryny.

8. Zawiadomienie o naruszeniu praw autorskich

Jeżeli uważasz, że Twoje lub czyjekolwiek prawa autorskie, prawa własności intelektualnej zostały w jakikolwiek sposób bądź w jakiejkolwiek formie naruszone w witrynie, prosimy o przesłanie zawiadomienia do Administracji przy użyciu formularza kontaktowego lub Prywatnej wiadomości.

9. Zobowiązanie wydawcy

Wszelkie informacje albo jakiekolwiek dane w postaci tekstu, muzyki lub dźwięku, fotografii lub grafiki, video, oprogramowania, kodu lub innych materiałów, stanowiących publiczną albo prywatną zawartość witryny, a także wszelkie mechanizmy uczestnictwa użytkowników we współtworzeniu zawartości witryny, udostępniane są przez wydawcę:

 1. z dołożeniem wszelkich starań, aby zawartość witryny była zgodna ze stanem aktualnej wiedzy o poruszanych w witrynie sprawach oraz aby korzystanie z witryny odbywało się bez problemów technicznych,
 2. w dobrej wierze, że mogą być przydatne bądź pomocne użytkownikom witryny oraz że każdy użytkownik korzystać z nich będzie z niezbędnym krytycyzmem, a także zgodnie z normami zwyczajowymi, szczególnie zasadami poszanowania godności drugiego człowieka, oraz zgodnie z prawem.

W przypadku zauważenia przez użytkowników błędów, pomyłek, a także wszelkich sugestii dotyczących zarówno zawartości witryny, jak i jej działania, prosimy o nadesłanie swoich uwag za pomocą formularza kontaktowego.

10. Wyłączenia gwarancji

W pełni akceptujesz, że wydawca udostępnia witrynę TAKĄ, JAKA JEST.

Zdajesz sobie sprawę, że opublikowane w witrynie materiały mogą zawierać nieprawdziwe informacje, nieskuteczne rady, podpowiedzi, lub w jakiś inny sposób nie odpowiadać Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Zgadzasz się, że korzystasz z witryny tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność i własne ryzyko.

Wszystkie informacje, materiały lub usługi dostarczane za pośrednictwem witryny oferowane są BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI. w szczególności:

 1. Wydawca witryny nie zapewnia gwarancji dotyczących prawidłowości lub kompletności jakichkolwiek materiałów, informacji lub ustaleń umieszczonych w witrynie,
 2. Wydawca witryny nie gwarantuje, iż każda zamieszczona w witrynie publikacja sprosta oczekiwaniom każdego Użytkownika co do merytorycznej zawartości, dokładności czy przydatności uzyskanych informacji,
 3. wydawca nie gwarantuje, że jakiekolwiek materiały pobrane z witryny lub jakikolwiek odsyłacz będzie działał bezbłędnie oraz będzie wolny od wirusów,
 4. wydawca nie gwarantuje poprawnego działania strony przy użyciu starszych, niewspieranych już wersji przeglądarek internetowych.

Tym samym wszelkie załączone lub zawarte w opublikowanych materiałach gwarancje zostają w myśl postanowień tego punktu Regulaminu anulowane, włącznie z gwarancjami handlowymi i jakościowymi.

11. Ograniczenie odpowiedzialności

Akceptujesz w pełni zasadę, że w maksymalnym zakresie dozwolonym przez obowiązujące prawo ani wydawca witryny, ani żaden współpracownik czy użytkownik publikujący w witrynie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, niebezpośrednie, przypadkowe lub wynikowe skutki wykorzystania przez Ciebie informacji lub innych materiałów uzyskanych za pośrednictwem witryny (w tym za szkody i zniszczenia będące skutkiem utraty zysków lub dochodów, utraty możliwości użycia witryny lub jakichkolwiek wykonywalnych programów, opóźnień w działaniu lub transmisji, awarii linii komunikacyjnych, niedostarczonych pocztą elektroniczną wiadomości, utraty możliwości używania danych lub sprzętu, lub podobnych zniszczeń), nawet w przypadku, gdyby Wydawca witryny został poinformowany o możliwości zaistnienia podobnych szkód i zniszczeń.

W szczególności nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje podjętych na podstawie zawartych w witrynie materiałów decyzji w zakresie zarządzania finansami, ochrony zdrowia, wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, form spędzania wolnego czasu i wszelkich innych aspektów aktywności życiowej.

Wydawca i autorzy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez Czytelników na forum, w komentarzach lub w inny sposób. Są one wyłącznie własnością ich autorów, w związku z czym nie mogą rzutować na opinię o autorach serwisu.

12. Odszkodowania

Może się zdarzyć, że w wyniku zapoznania się z udostępnionymi w witrynie materiałami, wobec wydawcy zostanie skierowane roszczenie o odszkodowanie. W takim wypadku odpowiedzialność wydawcy jest ograniczona w maksymalnym zakresie dozwolonym przez obowiązujące prawo, niezależnie od wykorzystanej podstawy prawnej.

13. Odsyłacze do innych witryn, ogłoszenia i reklamy


W witrynie są publikowane odsyłacze do innych witryn. Mogą również być publikowane ogłoszenia, reklamy, banery instytucji i firm - naszych Klientów. Wydawca witryny nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść, ścisłość, zawartość lub dostępność informacji, do których prowadzą odsyłacze.

14. Rozstrzyganie sporów

W związku z możliwością wystąpienia sporów związanych z korzystaniem z witryny:

 1. zgadzasz się, że niniejszy Regulamin korzystania z witryny podlega prawu polskiemu - wszelkie spory mogące wyniknąć z wykonania zobowiązań zawartych w niniejszych warunkach będą rozstrzygane przez właściwy terytorialnie i rzeczowo sąd powszechny w Polsce,
 2. zgadzasz się, że w przypadku, gdyby którekolwiek z postanowień tego Regulaminu zostało uznane za niezgodne z prawem przez właściwy sąd, to decyzja sądu nie powoduje uchylenia innych postanowień tego Regulaminu i w związku z tym wszystkie inne postanowienia zachowują swoją moc,
 3. zgadzasz się, że w przypadku niezgodności pomiędzy warunkami opisanymi w konkretnym dokumencie w witrynie i sygnowanym przez Wydawcę, a warunkami przedstawionymi w niniejszym Regulaminie, zawsze przyjmuje się za ważniejsze warunki określone w dokumencie, z wyjątkiem wyrażonych gdziekolwiek gwarancji, o których mowa była w rozdziale Wyłączenia gwarancji,
 4. zgadzasz się, że wszelkie wynikające z korzystania z witryny albo naruszenia jakichkolwiek praw w witrynie roszczenia i żądania mogą być kierowane w okresie do jednego roku (1) od momentu zdarzenia, w przeciwnym przypadku nie będą uwzględnione.

15. Konsekwencje łamania zasad

W wyniku naruszenia wymienionych powyżej zasad, użytkownik może spotkać się z utrudnieniami, ograniczeniami lub całkowitym zablokowaniem dostępu do strony.

15.1. Złamana licencja

Użytkownik korzystający z witryny, który na prowadzonych lub współprowadzonych przez siebie stronach ukrywa lub bezprawnie modyfikuje notę autorską oraz licencyjną systemu zarządzania treścią PHP-Fusion, może otrzymać status 'Złamana licencja', który ma informować innych użytkowników strony o nieuczciwym zachowaniu użytkownika posiadającego taką adnotację w swoim profilu. Wiąże się to również z otrzymaniem jednego (1) ostrzeżenia za każdą stronę użytkownika, która narusza powyższe zasady.

Aby usunąć status 'Złamana licencja', wystarczy dodać lub uzupełnić wcześniej wymienioną notę autorską oraz licencyjną zgodnie z informacjami załączonymi do licencji systemu zarządzania treścią PHP-Fusion i wysłać Prywatną wiadomość z prośbą o ponowne sprawdzenie do jednego z administratorów witryny. W przypadku pozytywnej oceny kontroli, status 'Złamana licencja' jest usuwany.

Jeśli uważasz, że doszło do pomyłki lub nadużycia ze strony administracji witryny, wystarczy, że napiszesz Prywatną wiadomość do jednego z administratorów z prośbą o wyjaśnienie sytuacji lub zdjęciem niesłusznie otrzymanego statusu 'Złamana licencja'.

15.2. Ostrzeżenia

W wyniku naruszenia zasad powyższego regulaminu, użytkownik może otrzymać ostrzeżenia od administracji witryny - po jednym (1) za każde przewinienie.

Jeśli liczba ostrzeżeń przekroczy cztery (4), użytkownik traci możliwość zakładania tematów na forum oraz dodawania nowych wiadomości w już istniejących.

Ilość posiadanych w danym momencie ostrzeżeń jest wyświetlana w profilu użytkownika oraz w informacjach o autorze wiadomości w tematach na forum.

Jeśli uważasz, że doszło do pomyłki lub nadużycia ze strony administracji witryny, wystarczy, że napiszesz Prywatną wiadomość do administratora, który dodał Ci ostrzeżenie, z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. W przypadku, gdy administrator nie odpowiada w czasie 14 dni od wysłania wiadomości lub nie jest już członkiem administracji witryny, zgłoszenie należy kierować do Głównego administratora witryny.

Po czasie 5 miesięcy od daty otrzymania ostrzeżenia, użytkownik ma prawo ubiegać się o jego usunięcie. W tym celu należy wysłać Prywatną Wiadomość z prośbą o usunięcie ostrzeżenia do jednego z administratorów witryny.

Administracja witryny zastrzega sobie prawo do nieusunięcia ostrzeżenia i/lub nieodpowiedzenia na wiadomości bez podania przyczyny.

15.3. Blokady konta

W wyniku naruszenia zasad powyższego regulaminu, użytkownik może czasowo lub całkowicie utracić dostęp do swojego konta w witrynie. Cały czas może odwiedzać witrynę jako gość, z wszystkimi jego prawami, jednak nie wolno mu zarejestrować się ponownie.

Jeśli uważasz, że doszło do pomyłki lub nadużycia ze strony administracji witryny, wystarczy, że skorzystasz z formularza kontaktowego i wyślesz wiadomość z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

Administracja zastrzega sobie prawo do podtrzymania blokady konta i/lub nieodpowiedzenia na wiadomości bez podania przyczyny.

15.4. Blokady adresów e-mail lub domen

W wyniku naruszenia zasad powyższego regulaminu, administracja witryny zastrzega sobie prawo do zablokowania dostępu do witryny użytkownikom poszczególnych adresów e-mail lub domen.

Jeśli uważasz, że doszło do pomyłki lub nadużycia ze strony administracji witryny, wystarczy, że wyślesz wiadomość e-mail na adres administracja@php-fusion.pl z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

Administracja zastrzega sobie prawo do podtrzymania blokady i/lub nieodpowiedzenia na wiadomości bez podania przyczyny.

16. Zmiany regulaminu

Przyjmujesz do wiadomości, że Administracja serwisu zastrzega sobie wyłączne prawo do wprowadzania zmian w Witrynie w dowolnym czasie bez potrzeby informowania użytkowników. Do obowiązków użytkownika należy regularne przeglądanie treści powyższego Regulaminu. Korzystanie z witryny jest równoznaczne z jego akceptacją.

WSZYSTKIE PRAWA NIEUDOSTĘPNIONE W NINIEJSZYCH WARUNKACH SĄ ZASTRZEŻONE.

17. Informacja kontaktowa

Jeśli masz pytania, wątpliwości lub sugestie dotyczące powyższego Regulaminu, skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie.

Historia dokumentu

 • Wersja 1.0 - 15.06.2008
 • Wersja 2.0 - 31.03.2011

Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl