ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

MajsterBieda
02.06.2024 00:44:49
Cool

Zbigniew@
01.06.2024 22:26:24
bubello Twój wpis ,przypomina mi bajkę ,dlaczego wyginęły mamuty.

bubello
28.05.2024 18:05:12
A ja od 13 lat na forum, ale większy komfort czuję siedząc w cieniu i obserwując co to się wydarza Frown

Zbigniew@
22.05.2024 20:58:20
Na forum iso błąd przed <!DOCTYPE wygląda jak utf8 z BOM

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

PHP Solutions przedstawia => Symfony Framework

Pieka dnia 21 sierpnia 2007 01:00 · 0 komentarzy · 10891 czytań · Drukuj

Sieć

Spis treści


1. MySQL - Bazy danych od podstaw
Krzysztof Trynkiewicz
Stworzenie funkcjonalnej i szybkiej aplikacji w dowolnym języku wymaga sprawnego systemu przechowywania niezbędnej dla niej danych. PHP obsługuje wiele systemów bazodanowych (Oracle, PostgreSQL, SQLite, Access, itd.), z których niewątpliwie najpopularniejszym jest MySQL.

2. WordPress - Tworzymy skórkę.
Konrad Gołuchowski
WordPress jest skryptem bloga oferującym ogromne możliwości tworzenia i przystosowania strony do swoich potrzeb. W Internecie jest wiele szablonów gotowych do wykorzystania na naszym blogu. Co jednak, gdy żaden nam nie odpowiada? Pozostaje nam wykonanie własnego.

3. Symfony Framework: Część pierwsza - Moduł Użytkownika
Łukasz Klejnberg,
Frameworki wyrosły jak grzyby po deszczu, ciężko jest czasami dobrać odpowiedni do danego zadania. Prezentujemy szybki Framework Symfony, którego domeną jest to, że został wybrany przez Yahoo! do stworzenia systemu zakładek dla swoich użytkowników. Żmudne programowanie przechodzi powoli do lamusa.

4. Własny system statystyk - Alternatywa dla rozbudowanych i uniwersalnych skryptów
Łukasz Borchmann
Niniejszy artykuł prezentuje sposoby pozyskiwania danych, niezbędnych do monitorowania ruchu na naszej witrynie internetowej oraz przedstawia przykładową implementację prostego systemu statystyk.

5. Operacje na tekście - Wprowadzenie
Michał Gacki
Operacje na tekście w locie są bardzo często potrzebne na naszych stronach WWW. W innych językach programowania służą nam do tego zazwyczaj standardowe funkcje jakiejś biblioteki. PHP ma ogromny zasób wbudowanych funkcji, dzięki którym zrobimy z tekstem, co tylko chcemy.

6. Formularz internetowy - Walidacja z wykorzystaniem AJAX
Tomasz Roszko
Ostatnimi czasy zaistniała potrzeba tworzenia coraz doskonalszych aplikacji internetowych, w których interfejs usprawnia pracę internauty. Kolejnym krokiem do zapewnienia lepszej funkcjonalności witryn WWW jest zastosowanie połączenia kilku technologii: Java Script, PHP lub innego języka strony serwera, DOM, XMLHttpReqest.

7. Cake PHP - Buforowanie stron
Piotr Gapiński
Cache jest mechanizmem umożliwiającym zredukowanie opóźnienia w dostarczaniu danych do użytkownika oraz zmniejszenia obciążenia serwera. W aplikacjach internetowych często zachodzi konieczność wyświetlania tych samych informacji wielokrotnie. Np. sklep internetowy wyświetla listę dostępnych produktów w odpowiedzi na każde żądanie potencjalnych klientów.

8. SciTE - "Lekki" edytor o dużych możliwościach
Robert Zajda
Wcześniej czy później każdy programista stanie przed koniecznością wyboru edytora, pozwalającego na sprawne tworzenie kodu. odpowiednie narzędzie, to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim oszczędność czasu.

9. jQuery - Pisz mniej, rób więcej
Dariusz Duszyński
Co to jest jQery? Wikipedia podaje następującą definicję: lekka Biblioteka programistyczna dla języka JavaScript, ułatwiająca współdziałanie JavaScript oraz HTML. Ale to nie wszystko. Jest to biblioteka, która wszystkie obiekty strony HTML "ubiera" w dodatkowe zdarzenia, własności, metody.

10. WordPress i punBB - Integrowanie
Piotr Maliński
Seria artykułów "Warsztat Programisty" ma na celu przedstawienie rozwiązań ciekawych i nietypowych problemów, o których nie piszą w podręcznikach. Dowiesz się np., jak zintegrować użytkowników dwóch niezależnych skryptów, jak stworzyć zaawansowany parser tagów i wiele więcej.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl