ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Wykaz postów użytkownika - Apis - które otrzymały punkt za pomoc

ApisPHP-Fusion 8.00.xx - spolszczenie pełne (mam pewność w 99,9%). Uznałem, że nasze przyzwyczajenie do określeń z poprzednich wersji PHP-Fusion są godne zachowania i zamiast "konfiguracja administratora" w PA jest po staremu "System", "Treść", "Użytkownicy" itp. Jeśli ktoś zauważy błędy lub braki - proszę o zgłoszenie.

Nie spolszczyłem jedynie plików themów, bo jeśli ktoś będzie używał tego czy innego - sam sobie spolszczy. Ja używam zwykle własnych. Częściowo są spolszczone przez poprzedników.
   
ApisMożesz na localhost zaktualizować stronkę do wersji z tego posta http://www.php-fu...ost_184824 . Ta wersja działa na PHP 7.x.x - sprawdzone w 100%.

Możesz też zainstalować wyżej wspomnianą wersję na czysto, a potem spróbować zaimportować bazę danych z poprzedniej wersji. Problem może być jeden, że Twoja wersja PHP-Fusion to nie jest 7.02.07. Może najpierw na localu podnieś serwis do wyższej wersji a potem możesz zrobić tak jak ja to kiedyś uczyniłem: http://www.php-fu...ost_185358
   
ApisJa tam zmieniałem i działało...
   
Apis1. Musisz sobie skonfigurować "ustawienia newsów" (tam jest wszystko: jakiej wielkości mają być miniatury, zdjęcia itd).

2. W niektórych skórkach nie ma tej galerii newsów, w niektórych jest ale zdjęcia są całe tylko pomniejszone.

2. Nie wiem która to wersja Fusion 9 (podaj cały numer: 9.03.xxx ). W wersji 9.03.110 powinno to wyglądać inaczej. Zaktualizuj jesli masz starszą. Link do pobrania najnowszej: https://www.php-f...ile_id=616
   
ApisRadzę zmienić temat wątku Smile
Bootstrap_theme w załączniku
   
ApisPoziome menu ma tło jako gradient. Aby zmienić wygląd (kolor) - trzeba zmienić wartości RGB w themes/bootstrap/styles.min.css w linii .navbar-default wartości RGB w linear-gradient(to bottom,#fff 0%,#f8f8f8 100%)

Tło w panelach jest łatwiej - tam gdzie pisałem poprzednio: includes/bootstrap/bootstrap3/css/bootstrap.min.css w linii .list-group-item background-color: #fff; na własny kolor jak zrobiłem na obrazku.
   
Apisincludes/bootstrap/bootstrap3/css/bootstrap.min.css

a {
color: #wstaw_własny;
   
ApisKomunikat zignoruj - u mnie także taki się wyświetla a SEO-SEF działa. Jeśli mimo wszystko nie masz efektu w postaci przyjaznych linków - zapewne nie masz włączonych bezpośrednich odnośników w poszczególnych kategoriach (newsy, artykuły, blog itd.). One domyslnie są wyłączone. Napis "Włączone" jest błędem polskich plików językowych. Powinno być "Włącz". Pobierz sobie moje locale - wgraj i pozbędziesz się kłopotu.
   
ApisIstnieje taki panel. Jest na głównym suporcie, ale oszczędzę Ci szukania - masz w załączniku. Dodaj do infusions, włącz panel w PA (środek dół, na wszystkich stronach). Jest bardzo ładny - w polskich plikach językowych mojego skromnego autorstwa jest miejsce na wpisanie dostępu do "Polityki prywatności" w Twoim serwisie.
Demo na mojej testowej: http://www.zeglug...9/homepage
   
ApisTego w panelu admina nie zrobisz. Ani w plikach skórki. Musisz zmodyfikować plik home.php ustawić inny limit wyświetlanych elementów. Rzecz w tym, że zmienisz liczbę WSZYSTKICH elementów na stronie głównej. W pliku home.php odszukaj:
Rozwiń Kod źródłowy

Zmień w ostatniej z cytowanych linii (limit) liczbę "3" na "6"
   
ApisJeśli chciałbyś zmienić tylko liczbę newsów (a inne czyli artykuły, blogi, pliki pozostawić w liczbie 3) - pozostawiasz ten limit na "3" a zmiany dokonujesz tylko w liczbie newsów. Odszukaj:
Rozwiń Kod źródłowy
i zmień na
Rozwiń Kod źródłowy

Możesz tu wstawić dowolną liczbę podzielną przez 3 jesli chcesz np. 9, 12 newsów ...
   
Apispatgaret

Po pierwszym
Rozwiń Kod źródłowy
wstaw:
Rozwiń Kod źródłowy
   
ApisLiczba znaków na stronie głównej nie ma nic wspólnego z użytą skórką. Należy odszukać w themes/templates/global plik homepage.tpl.php i w nim dokonać zmian. Odszukać fragment:

Rozwiń Kod źródłowy

i liczbę "200" zmienić na własną ilość znaków. Należy pamiętać, że zmieni się liczba znaków nie tylko w newsach ale też w innych elementach na stronie głównej (np. w artykułach).
   
ApisMAsz zrobione. Należy się "Pomógł" Grin Grin
   
ApisUżyj pliku home.php z wersji 9.10.10, którego w 9.10.20 już nie ma i ustaw jako stronę główną "home.php". Będziesz miał na stronie głównej bezpośrednie odnośniki w newsach. Odszukaj w tym pliku na początku linii
Rozwiń Kod źródłowy
i zmień sobie te liczbę na taką ile newsów chcesz mieć.
   
ApisJeśli ten panel jest jednakowy dla wszystkich artykułów/newsów - można go zaincludować w kodzie artykułu/newsa na samym końcu. Będzie niejako "wewnątrz" artykułu/newsa (nie będzie oddzielony jak inne panele).
   
ApisW PHPFusion 9 można tworzyć kategorie. Jest przecież wybór w Panelu Administracyjnym -> Zarządzanie treścią-> Dodatkowe strony -> Publikacja strony. Każda ze stron dodatkowych może być rodzicem (kategorią) a do niej dodawać można inne strony. Nie muszę dodawać, że można wybrać widoczność takiej kategorii dla okreslonych grup.
   
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl