ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

MajsterBieda
02.06.2024 00:44:49
Cool

Zbigniew@
01.06.2024 22:26:24
bubello Twój wpis ,przypomina mi bajkę ,dlaczego wyginęły mamuty.

bubello
28.05.2024 18:05:12
A ja od 13 lat na forum, ale większy komfort czuję siedząc w cieniu i obserwując co to się wydarza Frown

Zbigniew@
22.05.2024 20:58:20
Na forum iso błąd przed <!DOCTYPE wygląda jak utf8 z BOM

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Pytania i odpowiedzi: Objaśnienia do regulaminu

Pytania i odpowiedzi >Objaśnienia do regulaminu
Zakładanie i nazywanie tematów (by grzes)
Zakładanie i nazywanie tematów (by grzes)
Jak zatem zakładać tematy by nikt nie miał pretensji? Wbrew pozorom nie chodzi tu tylko o to by uniknąć wścibskich oczu moderatora. Dobrze sformułowana treść posta to połowa sukcesu. Oczywiście nazwa tematu także odgrywa tu dużą rolę.

Umiejscowienie tematu

Którą kategorię wybrać? Oto jest pytanie... Często tematy są zakładane w nieodpowiednich działach. Każda kategoria forum posiada opis, warto je przeczytać.
Często użytkownicy zakładają tematy z prośbą o zmodyfikowanie czegoś w dziale "Modyfikacje skryptów". Zwróćcie uwagę na opis tego działu:
"Masz jakiś pomysł na modyfikację istniejących skryptów i ją wykonałeś? Napisz."
Zaznaczyłem najważniejszy fragment.
Dział ten z założenia ma być zestawieniem gotowych modyfikacji.

Nazwa tematu

Każdy (no prawie ) kto zakłada temat pisze ponieważ ma problem. To już wiemy więc słowo "problem" w tytule tematu jest naprawdę zbędne. Ktoś powie czepiam się. Otóż nie. Pomijając to iż jest to oczywiste, zatytułowanie tematu (weźmy pierwszy z brzegu przykład) "Problem z panelem z kwiatkami" nic nikomu nie mówi poza tym, ze autor ma problem. Osoby przeszukujące później forum natrafiają na takie tematy i są zmuszane do czytania postów. Najzwyczajniej po tak nazwanym temacie nie ma możliwości domyślenia się tego co autor miał na myśli.
Wszyscy później narzekają, że na forum panuje bałagan, nie można nic znaleźć. Zakładane są nowe tematy z takimi samymi tytułami... kółko się zamyka.

Jak więc nazwać temat by było dobrze. Załóżmy że panel wyświetla jakieś błędy to nazwijmy go "Panel z kwiatkami wyświetla błędy". Może w ogóle się nie wyświetla? "Panel z kwiatkami nie chce się wyświetlić". Chcecie zmienić coś w panelu? Może kolor tła? Proponuję: "Jak zmienić kolor tła w panelu z kwiatkami?"
Prawda, że tytuł teraz o wiele więcej mówi?

Pisanie posta

Jak na początku wspominałem dobrze napisany post to połowa sukcesu. Na forum nie ma wróżek i musimy się z tym pogodzić. Ostatnia nie otrzymała podwyżki i zrezygnowała. Pisząc posta postarajmy się ująć w nim jak najwięcej informacji dot. zagadnienia.
Jeśli sprawa dotyczy błędnie albo w ogóle nie działającego dodatku/skryptu mile widziane są komunikaty o błędach. One naprawdę nie wyświetlają się bez powodu. Czasami nawet warto je przeczytać a rozwiązanie samo się nasuwa

To samo tyczy się kodu. Coś modyfikowaliście i nie wyszło? Pokażcie te wypociny. Wszyscy zaczną zgadywać a tam najzwyczajniej przecinka będzie brakować. Można w ten sposób uniknąć kilku zbędnych postów. Rozwiązanie przyjdzie szybciej. Jednak nie wstawiajcie całego pliku tylko dlatego, że została zmieniona jedna literka w kodzie. Pokażcie kod, ale z głową - skupcie się na jakimś fragmencie - funkcji czy zakresie linii.
Niejednokrotnie poruszane problemy dotyczą rozjeżdżającej się strony ale adresu oczywiście nikt nie podaje. Nie zapominajcie o nim, rzut okiem na stronę przez osobę wprawioną i rozwiązanie macie na tacy.

Podsumowanie

Pamiętajcie, prosząc o pomoc, podajcie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc. Wszystkim nam wyjdzie to na dobre.

Było miło ale się skończyło. Wróżka też odeszła i nie wróci. Jeśli do tego miejsca dotarliście to zrozumiecie dlaczego tak postępują moderatorzy a nie inaczej. Pewien porządek musi być zachowany ponieważ pewnego dnia wszyscy pogubimy się w gąszczu postów i tematów o nazwach "problem".
Pewnie wygląda to inaczej ale nikt z moderatorów nie przepada za przenoszeniem tematów, poprawianiem tego i owego (wliczam w to wysyłanie PW od moderatora). Moderator ma także prawo dać ostrzeżenie i będzie to stosował jeśli zajdzie taka konieczność.
Jeśli ktoś myśli że my naprawdę lubimy rzucać kłody pod nogi użytkownikom to jest w błędzie. Nie raz wolałbym zająć się czymś ciekawszym niż upominanie się o poprawną nazwę tematu.
Do góry
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl