ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoZarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

MajsterBieda
02.06.2024 00:44:49
Cool

Zbigniew@
01.06.2024 22:26:24
bubello Twój wpis ,przypomina mi bajkę ,dlaczego wyginęły mamuty.

bubello
28.05.2024 18:05:12
A ja od 13 lat na forum, ale większy komfort czuję siedząc w cieniu i obserwując co to się wydarza Frown

Zbigniew@
22.05.2024 20:58:20
Na forum iso błąd przed <!DOCTYPE wygląda jak utf8 z BOM

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Nawigacja

Wyszukiwarka darmowych serwerów

Napisane przez Pawson91 dnia 27 sierpnia 2007 21:47 · 0 komentarzy · 7621 czytań · Drukuj · Facebook · Wykop

Streszczenie:

Aby stworzoną przez nas witrynę umieścić w internecie, musimy założyć konto na serwerze WWW. insidePC pokaże, jak znaleźć darmowy serwer stron internetowych, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania.

Dla poszukiwaczy serwerów przygotowaliśmy specjalny artykuł z serwisem gdzie znajdą serwery dla naprawdę "wymagających". Do pomocy wykorzystamy darmowy serwis internetowy Absolutley Free Hosting Dzięki niemu szybko znajdziemy wszystkie darmowe serwery stron WWW w Internecie oraz dowiemy się, które z nich spełniają nasze oczekiwania.

 

1. Łączymy się z Internetem, uruchamiamy przeglądarkę i otwieramy w niej stronę o adresie

www.absolutely-free-hosting.com

2. Klikając na odnośnik mozemy wyświetlić listę wszystkich darmowych serwerów WWW, a wybierając link Serach , wyszukać konkretny serwer (musimy znać chociaż, fragment jego nazwy). Aby znaleźć serwer WWW o konkretnych możliwościach klikamy na odsyłacz Advanced Search.

 

3. Na stronie, która się wyświetli, znajduje się zaawansowana wyszukiwarka darmowych serwerów

Korzystając z listy WebSpace , określamy minimalną ilość miejsca na naszą stronę WWW ( w megabajtach)

4. Za pomocą listy Your URL: wskazujemy typ adresu, pod którym powinna się znajdować nasza strona. W ramce typy adresów strony

 

Typy adresów strony

Opcja   Przykładowy adres

Domain

  dowolna wykupiona przez nas domena

Subdomain

  www.mojastrona.serwer.com

/you

 

www.serwer.com/mojastrona

/dir/you

 

www.serwer.com/strony/mojastrona

Jeśli nie mamy preferencji co do adresu, wybieramy pozycję No Preferences

5. Za pomocą listy Forced Adverts: możemy określić typy reklam, które będą mogły być umieszczane na naszej stronie przez właściciela serwera WWW. Wybranie pozycji None oznacza, że szukamy serwera, tóry nie wyświetla żadnych reklam. Natomiast jeśli wybierzemyTextLinkiwyrażamy zgodę na pojawienie się na naszej stronie reklam w postaci tekstowych odnośników. Kolejne pozycje to:Banner banery reklamowePopupwyskakujące okienkaFramereklama w ramkach iButtonreklamy w postaci przycisków.

6. Jeżeli zaznaczymy opcję Allowed w sekcji Paid Ads zostaną wyszukane tylko serwery które pozwolą nam umieścić na naszej stronie WWW płatne reklamy, na których możemy zarabiać.

7. W sekcji Scripting możemy zaznaczyć języki  programowania i technologie, z których będziemy korzystać podczas tworzenia strony. Na pewno warto stronę założyć na serwerze obsługującym co najmniej język PHP.

8 . Jeśli chcemy mieć na serwerze własne konto email w sekcji Email: zaznaczamy pozycję Any (zaawansowani użytkownicy moga zdecydować o typie dostępu do konta e-mail)

9. W sekcji Database decydujemy czy szukamy serwera WWW z obsługą bazy danych. Gdy ma to być serwer dowolnego typu zaznaczamy opcję Any jeśli ma to być baza danych MySQL, klikamy na opcję MySQL , a w wypadku bazy MSACCESS - na opcję MS ACCESS.

10. Jeśli chcemy aby pliki na naszą witrynę miały być kopiowane za pomocą klienta FTP, zaznaczamy opcję FTP w sekcji Upload by . Aby mieć dostęp do plików za pomocą przeglądarki internetowej, zaznaczamy opcje Browsers . Radze założyć stronę na takim serwerze do którego można przesyłać pliki na te dwa sposoby.

11. Na koniec możemy określić parametry serwera, którego szukamy ( sekcja Misc. Features) . W wypadku zaznaczenia opcji Statistics odnalezione ostaną serwery na których można oglądać statystyki odwiedzin naszej strony, a w wypadku opcji SSL te serwery, z którymi można się połączyć za pomocą bezpiecznego protokołu SSL.

12. Po ustawieniach wszystkich kryteriów wyszukiwania klikamy na przycisk Search. Po chwili wyświetla się tabela ze wszystkimi serwerami WWW spełniającymi nase wymagania. Klikając na odnośnik Reviev wyświetlone zostają szczegółowe informacje na temat danego serwera. Gdy zdecydujemy się na założenie konta na wybranym serwerze klikamy na odnośnik (adres) i przechodzimy na jego domową stronę. Możemy na niej dokonać rejestracji. O tym jak założyć konto na serwerze WWW opowiem w następnym artykule.

 

 

Autor: Pawson, pawson@insidepc.info

 

Artykuł jest własnością insidePC.info oraz jego autora kopiowanie grafik oraz treści, bez wiedzy autora jest surowo zabronione !

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 50% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 50% [1 głos]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl