ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Instalacja
 Drukuj temat
Problem z MySQL'em
wojtek7
Mam problem z ukonczeniem instalacji PHP Fusion na koncie www.openwar.net. Wszystko jest cacy, ale jak probuje wlaczyc strone po instalacji to wyskakuje mi blad polaczenia z baza danych. Baza na serwerze jest jedna na kilku uzytkownikow, ale np. jportal po instalacji dziala bez problemow. W czym tkwi problem. Oto dane jakie dostalem od admina: (jak je tam podac?):

MySQL Database: openwarn_share2
MySQL Username: openwarn_share2
MySQL Password: *

Gdy podaje je tak jak leci to wyskakuje blad. Hostem do bazy jest na pewno localhost. Pomoze ktos? Smile
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 15.05.2024 19:41:34
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
BlackDog
zarzuć linkiem, jeżeli masz to gdzieś w takim stanie w jakim opisujesz, to rzucimy okiem Smile
 
wojtek7
Jeśli ktoś chce pomóc może spróbować:

http://my.openwar...nstall.php

Database host: localhost
MySQL Database: openwarn_share2
MySQL Username: openwarn_share2
MySQL Password: $sh@re2

Byłbym wdzięczny za pomoc Wink
 
SebaZ
ta nie jest błąd połączenia. To nie jest błąd PHP-Fusion. Na serwerze jest problem. Pewni jakies opcje sa wyłączone i serwer nie pozwala połaczyć się z bazą za pomoca procedur uzytych w php-fusion
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
BlackDog
no na sto procent nie jest to żaden błąd w php-fusion.
mi to wygląda na rzecz następującą, a mianowicie na to, ze:

1, User którego wpisujesz nie ma uprawnień do dostępu do tej bazy(taki przypadek miałem włąśnie ze 2 dni temu - identycznie sytuacja wyglądała)
Chodzi o to, ze w ogóle nie może połączyc sie z daną bazą-popytaj się admina, albo jak masz cPanel, to poptarz sobie tam i ustaw uprawnienia danego urzytkownika do bazy(bo właśnie tym mi to śmierdzi)

@. A tak w ogóle jedna baza na kilku userów różnych - to nie jest zbyt dobry pomysł - załóż sobie lepiej osobna bazę specjalnie dla siebi(poproś admina swego), albo jak on nie bądzie chciał tego zrobić(skąpiradłąo), to możesz łączyć się ze zdalną bazą danych(nikt nie powiedział, że baza musi stać na localhoście, może być gdziekolwiek w sieci, warunek - zebby dawałą możliwość zdalnego dostępu do niej)
Swego czasu pamiętam, ze konto z taką baż dawali za free na http://freesql.org

 
SebaZ
BlackDog masz rację to na 99,9999999..% jest to.
cPanel i inne systemy zarządzania kontem na serwerze mają to do siebie że trzeba wszystko podać: założyć usera, dac mu uprawnienia, założyć bazę, dać temu userowi możliwosc logowania się na tej konkretnej bazie
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
wojtek7
A jeśli jest zdalna baza to to szybko działa??? W takim razie to ja mógłbym założyć sobie konto na serwerze, który obsługuje php a nie ma MySQLa? Pysznie. Widziałem takiego serwa bez limitu miejsca i transferu. Czy ktoś zna jakieś miejsca nanecie z darmową i zdalną bazą danych?

Weźmy na przykład: mam konto na serwerze, jest tam wrzucony PHP Fusion... Na freesql.org mam bazę. Co ma zrobić z PHP Fusion by czytał z bazy danych na freesqlu?
Edytowane przez wojtek7 dnia 14.03.2005 21:38:03
 
SebaZ
to samo co zawsze. podajesz hosta i hasło
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
BlackDog
igzaktli Smile maj dir SebaZ Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl