ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
do admina strony
Grzes
Pieka napisał/a:
Strona główna: 28 zapytań sql - 48
widok rozszerzonej części newsa: 21 - 40
strona główna forum: 50 - 88
lista kategorii artów: 18 - 39
widok tematów forum (http://extreme-fusion.pl/forum/forum,53): 43 - 40
widok tematu gdzie wyświetlane jest pełne 20 postów na stronę:43 - 42
widok tematu z jednym postem (temat bez odpowiedzi): 24 - 42


nieźle Smile

Pieka napisał/a:
Edit: Jednak wedlug xon'a, to nie jest kwestia tyle ilosci, co wartosci tych zapytan.
Przytocze:

1. "Jaka wedlug Was jest "wlasciwa" ilosc zapytan?" - nie chodzi tu o ilość (chociaż 115 to i tak jest dużo w stosunku to normy 10-15), tylko, co te zapytania wykonują tj. ile obliczeń się na nie składa.

(wtedy bylo jeszcze 115 zapytan na forum).

Gdzie glownie chodzi im o jedno:

Co do zapytania, to z tego co widzimy, sprawa cały czas dotyczy tego samego:
Copying to tmp table | SELECT tf.*, tt.*, tu.user_id,user_name, MAX(tp.post_id) as last_id, COUNT(tp.post_id) as count_post


To zapytanie jest zawarte w panelu Ostatnie aktywne tematy i wedlug nich sprawia najwieksze problemy, co doskonale widac podczas ladowania strony glownej.


Stare forum fusiona (v6.00.4) a może jeszcze starsze miało troszke inną budowe (zgubiłem sie już w tych różnicach co do poszczególnych wersji). Po załataniu tego i owego nadal pracujemy na starym i tam zapytania pobierające informacje o ostatnim użytkowniku (i dacie), który pisał były oddzielnie. Zablokowałem możliwość zmiany nicka przez użytkownika i dodałem dodatkowe pole w tabeli forums z informacją z tej ostatniej kolumny. Na stronie głównej mamy stary panel może narazie spróbujcie go. Niedam głowy, że będzie działał poprawnie ale ma te zapytanie rozdzielone.

edit:
Nowe forum korzysta z $pid do uwzględnienia nr strony z postem i chyba to będziecie musieli dodać do tego panelu.
Edytowane przez Grzes dnia 20.09.2006 11:41:20
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.05.2024 21:56:37
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Ok, prosze podaj mi go na maila.
Pozniej sprawdze/zamienie i sami ocenicie, czy jest roznica w pracy serwisu Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
SebaZ
najlepszym będzie cache zapytań-to na poczatek. Poza tym zmniejszenie liczby tematów w najnowszych tematch (?). A najwiecej powinno zdziałac zmniejszenie liczby podawanych informacji do kompletnego minimum, np. mam na myśli wywalenie informacji o dziale forum z jakiego dany wątek pochodzi. Zawsze to mniej o 15 zapytań dla każdego wyświetlanai strony głównej Smile
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Pieka
Panel wstawilem (image ma stary Wink) i bardzo Ci dziekuje Grzesiu za niego.
Na maila nie odpisalem, bo wyslales... Wiesz skad Pfft
Zwiekszyla sie ilosc zapytan z 48 do 68, ale strona chodzi zdecydowanie szybciej!!

Niestety skumulowane zapytanie nie jest dobre dla bazy xon'a, jak i pewnie zadnej innej.
Mieli racje, ze to im wykanczalo SQL Grin
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Grzes
Teraz strona główna forum ładuje się wolniej Pfft a na serio to wypowiedźcie się tam w temacie (cache) .

ps. masz moje słowo - nie wyśle już maila z webmaila ovh Grin miałem problemy z systemem i kmaila jeszcze nie skonfigurowałem Pfft
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
SebaZ
noo, od razu widac różnice Smile tylko co wykańczało (nie wiem czy będzie nadal) tematy na forum. Jak naarzie nie zauwazyłem, ale przy otwieraniu tematuy było białe tło itd... hmmm może to dlatego że inni ładując główną zapychali serwer? Narazie jest lepiej bo się w ogóle ładuje cokolwiek Smile
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Pieka
@Grzes - Odpisalem Grin

@SebaZ - Sami widzicie, ze na tym hostingu nie mamy przyszlosci.
Pomimo poprawiania skryptu i tak maja miejsce "zjazdy" bazy.
Mysle, ze przeszli na mniej wydajne maszyny, celem zmniejszenia kosztow, co owocuje teraz naszymi problemami.
Nie potrafie tego inaczej wytlumaczyc.
Edytowane przez Pieka dnia 20.09.2006 21:37:57
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
SebaZ
niekoniecznie na mniej wydajne, poprostu to co było i jest nie wyrabia już takiego obciązenia. Ale cache wart jest świeczki. kolosalna róznica będzie Smile
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Pieka
SebaZ napisał/a:
niekoniecznie na mniej wydajne, poprostu to co było i jest nie wyrabia już takiego obciązenia. Ale cache wart jest świeczki. kolosalna róznica będzie Smile



Z informacji jakie mam od nich wynika dokladnie to, co napisalem.
Podobno na tej maszynie jest tylko kilka serwisow... Potrafila stanac majac trzy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl