ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
do admina strony
adonis
chce was powiadomić,że wasza strona jest chyba najwolniejsza w otwieraniu itd.jest to koszmar jakiego nigdzie nie spotkałem,średnia czasu otwierania strony jest ok 30sek,a jak chce sie zalogować to czekam nstepne 30sek,widziałem ciezkie strony co sie o wiele szybciej otwierają,dziwie sie administratorom strony ze olewają to,gdzie wy macie serwer?na ksiezycu?,i nie piszcie mi ze za ten serwer płacicie,bo pewnie admin serwera wam dopłaca.ide teraz wcisnac buton dodaj temat,a miedzy czasie cherbatke sobie zrobiePfft
 
http://progwebsat.info
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 00:54:12
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
marpar
1. weź do ręki słownik jak chcesz coś przekazać ludziom
2. nie łatwo jest utrzymać strone gdzie jest ponad 7tysięcy userów.
3. Strona wcale nie otwiera sie tak wolno...
4. Głupoty gadasz i tyle

zejdz człowieku na ziemie Pfft
pozdro!

userbar_marpar_20.jpg
 
www.judo.czechowice.pl
as
Co Ty nie powiesz ?... to chyba nie oglądałeś Koszmaru z ulicy Wiązów i tak naprawdę nie wiesz co to jest prawdziwy koszmar. Informacja Twoja jest jednak bardzo cenna i winna spowodować prawdziwą rewolucję sposobie parzenia herbaty na czas. Czas parzenia będzie można teraz ustalać w Supportach/godz.
as
 
Lukeup
Czas ładowania strony jest porównywalny z innymi stronami opartymi o php. Przy logowaniu jest nieco dłuższy (góra 5 sec). Być może na serwer logowało się dużo ludzi, stąd miałeś to opóźnienie.
 
lukeup.pl
JazOOn
a po 2 Smile powiedz przyjacielu jakiej ty przeglądarki używasz Smile bo mi pod ff ani opera nigdy tak długo nie wchodziła...
 
Grzes
JazOOn napisał/a:
a po 2 Smile powiedz przyjacielu jakiej ty przeglądarki używasz Smile bo mi pod ff ani opera nigdy tak długo nie wchodziła...


Długo nie długo - każda strona czasami dłużej sie ładuje ale mogę tylko dodać, że strona główna czasami naprawde długo potrafi się ładować albo wogóle. Mam taką sytuacje:
http://grzes.info...ion.pl.png
ładuje się .. ładuje i na dole w pasku statusu pojawia sie Zakończono a strona pozostaje biała.
Mam to zasadniczo tylko na stronie głównej. Reszta strony ładnie szybko się łąduje.

Tak na marginesie teraz przy logowaniu miałem coś takiego:
http://grzes.info...on.pl1.png
zdaża mi sie to także czasami na forum ale to już kompletne wyjątki.

Nie obierzcie mnie jako osobę, która znalazła sobie punkt zaczepienia bo tak niejest - chciałem tylko dać znać o tym co widze Smile

ps. przeglądarka chciała mi pobrać post.php przy próbie załadowania podglądu posta.
przy drugim podglądzie miałem:
Unable to establish connection to MySQL
2002 : Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (11)
trafiłem z tym pisaniem posta chyba poprostu na jakieś drobne problemy Pfft
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
SebaZ
Grześ nie jesteś sam. Ja też to mam i nie dziwne, że większość tak ma. Poprostu wielce chwalone serwery xon.pl nie wyrabiają Sad i trzeba się tylko smucić z tego powodu. Może php i parsowanie html jako, tako leci ale mysql juz padł dawno temu.
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Dzisiaj!!! to MONT EWEREST, po godzinie udało mi się zalogować.
Pójdzie-nie pójdzie?
 
wlodekp.europa.pl
adonis
własnie to chcialem napisać,a nie wysmiewać sie itd,co as i marpar chcieli napisac swoje racje,dziwne że wszyscy tak mają a oni nieWink
 
http://progwebsat.info
Pieka
Co mam Wam na to odpowiedziec...
Sami widzicie, co sie dzieje jak hosting obniza ceny (zwieksza parametry przy zachowaniu ceny).
Osobiscie mam juz dosyc, ale jakos musimy wytrzymac do listopada, bo tak mamy oplacone konto.
Kosztowalo nas okolo 500zl/6 miesiecy... To malo? (pyt.ret.)
Pozostaje mi przeprosic Was za zaistniala sytuacje i zapewnic, ze bedzie lepiej.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
adonis
Pieka nie musisz przepraszac,wstydzic powinien sie admin serwera.pozdroWink
 
http://progwebsat.info
Grzes
adonis napisał/a:
Pieka nie musisz przepraszac,wstydzic powinien sie admin serwera.pozdroWink


dokładnie.

Pieka skoro jesteście uwięzieni to może zainteresujcie się tym http://webcity.pl...y.php/t/51 - działa całkiem dobrze Smile
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Pieka
Zastosowaliscie u siebie?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Grzes
Tak. Jest z tym trochę roboty bo jakby nie patrzeć niema to nic do fusiona, smarty chyba byłyby lepsze ale wkońcu to fusion i nie chodzi tu o zrobienie nowego cmsa.

Może trochę cyferek:
Strona główna: 28 zapytań sql
widok rozszerzonej części newsa: 21
strona główna forum: 50
lista kategorii artów: 18
widok tematów forum (http://extreme-fusion.pl/forum/forum,53): 43
widok tematu gdzie wyświetlane jest pełne 20 postów na stronę:43
widok tematu z jednym postem (temat bez odpowiedzi): 24

to i tak dosć dużo ale za czasów v5 srtona główna forum generowała 511 (czy cos koło tego) zapytań Grin
Zapytania zliczam tak http://extreme-fu...ic,38,2747 (w samej klasie tego skryptu też dodałem zliczanie - nie zlicza zapytań które bierze z pliku)
Pozatym jeśli chodzi o samo forum to liczby odpowiedzi w temacie, liczby tematów w danym forum i te inne cyferki widoczne na stronie głównej forum jak i w widoku tematów danego forum są dodatkowo trzymane w bazie - skrypt nie zlicza ich przy każdej odsłonie a tylko przy dodawaniu postu/tematu czy jego usuwaniu.

ps. to liczby dla zalogowanego uzytkownika, dla gościa na stronie głównej forum jest tego około o połowe mniej (dla gościa nie są oznaczane posty nieprzeczytane - jedna kategoria forum: jedno zapytanie)
Edytowane przez Grzes dnia 20.09.2006 10:40:48
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
slawekneo
hee ten sam skrypt zaczelem dostosowywac do fusiona ale jakos tak wyszlo ze zaczelem robic cos innego i calkiem mi wylecialo to z glowy Grin postram sie dzisiaj dokonczyc prace Grin no chyba ze juz (@grzes) zrobiles i udostepnisz to bedzie lepiej dlamnie bede mial wiecej czasu a inne zachcianki Grin
Pozdro!!
EDIT: oo jak pisalem moj post to Twojego @grzes nie bylo Grin
Edytowane przez slawekneo dnia 20.09.2006 11:00:49
 
Grzes
Dogadałem się z Sławkiem na gg, popołudniu może uda się zrobić jakiś "uniwersalny" cache dla fusiona Smile
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Pieka
Grzes napisał/a:
Dogadałem się z Sławkiem na gg, popołudniu może uda się zrobić jakiś "uniwersalny" cache dla fusiona Smile



Ciesze sie, bo jest nam to potrzebne jak sprawgnionemu woda Grin
Ponizej odnioslem sie do Waszych cyferek Wink

Strona główna: 28 zapytań sql - 48
widok rozszerzonej części newsa: 21 - 40
strona główna forum: 50 - 88
lista kategorii artów: 18 - 39
widok tematów forum (http://extreme-fusion.pl/forum/forum,53): 43 - 40
widok tematu gdzie wyświetlane jest pełne 20 postów na stronę:43 - 42
widok tematu z jednym postem (temat bez odpowiedzi): 24 - 42


Gdzie blue to my Smile

Jak sam widzisz nie jest tak zle. Powalczylismy juz swego czasu z Wooya.


Edit: Jednak wedlug xon'a, to nie jest kwestia tyle ilosci, co wartosci tych zapytan.
Przytocze:

1. "Jaka wedlug Was jest "wlasciwa" ilosc zapytan?" - nie chodzi tu o ilość (chociaż 115 to i tak jest dużo w stosunku to normy 10-15), tylko, co te zapytania wykonują tj. ile obliczeń się na nie składa.

(wtedy bylo jeszcze 115 zapytan na forum).

Gdzie glownie chodzi im o jedno:

Co do zapytania, to z tego co widzimy, sprawa cały czas dotyczy tego samego:
Copying to tmp table | SELECT tf.*, tt.*, tu.user_id,user_name, MAX(tp.post_id) as last_id, COUNT(tp.post_id) as count_post


To zapytanie jest zawarte w panelu Ostatnie aktywne tematy i wedlug nich sprawia najwieksze problemy, co doskonale widac podczas ladowania strony glownej.
Edytowane przez Pieka dnia 20.09.2006 11:22:14
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
SebaZ
ja tylko dopowiem, że ten skrypt został zastosowany bo grzes na nim uczył się cache'owania Smile ja zresztą też... Jednak uważam, że warto użyć czegoś...hmmm... większego w sensie kodu. Jakiejś powazniejsze klasy specjalnie dostosowanej do uzytku, nie głównie do nauki innych jak to działa Smile

Nie mnie jjednak działa i livenet nei pluje się o zpaychanie serwera mysql przez nasza stronę... ale wiecie co było dobre w tym? przez pewien czas byliśmy sami na serwerze Smile admin przenisł wiekszość stron z serwera gdzie my bylismy i tez smigało GrinGrin
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
SebaZ
Pieka napisał/a:
Co do zapytania, to z tego co widzimy, sprawa cały czas dotyczy tego samego:
Copying to tmp table | SELECT tf.*, tt.*, tu.user_id,user_name, MAX(tp.post_id) as last_id, COUNT(tp.post_id) as count_post


To zapytanie jest zawarte w panelu Ostatnie aktywne tematy i wedlug nich sprawia najwieksze problemy, co doskonale widac podczas ladowania strony glownej.
no i mają rację bo jest kiulka zapytan połączonych w jedno i to strasznie zapycha... samo MAX() COUNT() jest czasochłonne, poza tym jeszcze ... as ... as ... Jak to kiedyś Riklaunim sam napisał: nie zawsze lepiej jest łaczyć zapytania i nie zawsze jest to lepsze, choć teoria mówi inaczej...
Edytowane przez SebaZ dnia 20.09.2006 11:36:19
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Pieka
Ja moge edytowac posty, a Ty nie? Trzymaj sie regul.
Masz racje, ale w tym wypadku nie widze innej mozliwosci niz zmniejszenie ilosci wyswietlanych postow lub, co gorsza usuniecie tej listy.
Po zmniejszeniu rozlegl sie taki lament, ze.... Wink
Oba rozwiazania sa tragiczne. Moze Ty masz lepsze?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl