ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
27.07.2024 08:33:01
Czyli to nie była moja wina.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Drugi zrzut ekranu w pobieralni plików
Rafee
Witajcie,

Chciałem zmodyfikować plik odpowiedzialny za dodawanie plików do pobierania, tak aby była możliwość dodania drugiego zrzutu ekranu.
Dodałem do bazy odpowiednią kolumnę odpowiedzialną za zapis w bazie (download_image_two oraz download_image_thumb_two) i zmodyfikowałem plik administration/downloads.php na podstawie pierwszego zrzutu. Po testowaniu, nowy plik (drugi zrzut) zapisuje się na serwerze, natomiast nie zapisuję się w bazie danych.

Proszę powiedzcie, gdzie dokonałem błędu w pliku:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Edytowane przez Rafee dnia 18.09.2020 11:24:32
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 11:07:11
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
jantom
Jesteś pewien, że wrzuciłeś kod tego pliku, co chciałeś pokazać? Nie ma w nim ani jednego wystąpienia podanych przez Ciebie kolumn.
 
http://jantom.info
Rafee
jantom napisał(a):

Jesteś pewien, że wrzuciłeś kod tego pliku, co chciałeś pokazać? Nie ma w nim ani jednego wystąpienia podanych przez Ciebie kolumn.


Masz racje mój błąd. Poprawiono w temacie.
 
jantom
Wrzuciłbyś jeszcze aktualną strukturę tabeli downloads? SQL-ki wyglądają ok, o PHP-ie się nie wypowiem, a chciałbym wykluczyć błędy po stronie bazy danych.
 
http://jantom.info
Rafee
images89.fotosik.pl/427/1a09999e0d7af7c2med.png
 
krystian1988
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to sprawdź sobie kolejność zapytań do SQL, czasami kolejność zapytań zależnie od serwera nie działa ,np.:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Dalej masz:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

postaraj się to jakoś posegregować albo SELECT * BAZA.
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Rafee
Kurcze, żebym tylko wiedział o co z tym chodzi... Jestem totalnym "lajkiem". Mógłbyś mi wskazać na przykładzie?
 
jantom
Chyba wyłapałem... Jeśli się nie mylę, to mamy klasyczne GIGO ;)
Zobacz, jaki efekt da podmianka
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Będę szczery - nie testowałem. Od bardzo dawna nie dłubię w PHP i nie chciało mnie się robić całego środowiska testowego. Teorię mam taką: funkcja upload_image zwraca tablicę z takimi polami:
image, image_name, image_ext, image_size, image_width, image_height, thumb1, thumb1_name, thumb2, thumb2_name, error, query. Domyślne wartości na tym etapie możemy olać.
Zawartość tabeli przechowywana jest w zmiennej upload. W zmiennych $download_image_two i $download_image_thumb_two sięgasz do pól, których w tej tablicy nie ma, czyli do SQL-ki przekazujesz null-e. Stąd potem czysto w bazie. Nie wali błędami po oczach, bo funkcja kończy się bez komunikatu błędu.
 
http://jantom.info
Rafee
Super, działa jak miło :-) Dziękuje.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl