ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja z 7.xx do 8.xx
khaman
Tu pojawi się instrukcja aktualizacji, jak już będą polskie locale (są w tłumaczeniu). Póki co temat służy do przeniesienia postów do właściwego działu

Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 07:40:17
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
piterus
Hmm... Przeprowadziłem testową aktualizację z v7 do v8 na klonie dość dużej strony zamieszczonym na lokalnym serwerku testowym. Poza błędem "500" wynikającym z mielenia bazy danych proces aktualizacji nie nastręczył problemów.

No po za tym, że nie mogę się zalogować do panelu administracyjnego... Coś jest nie tak z polem tekstowym do wpisana hasła.
images89.fotosik.pl/98/09b2eda981caa07b.png


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 02.01.2019 11:12

tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
khaman
Oba błędy się pojawiły na głównym. Przy Error 500 podobno trzeba usunąć httacess. A hasło admina ręcznie w bazie poprawić:

Zmiana hasła użytkownika na: 12345678 i administracyjne na: 123456789

user_salt

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


user_password

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


user_admin_algo

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


user_admin_salt
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


user_admin_password

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy



PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 02.01.2019 11:12

Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
piterus
Dzięki za pomoc w zalogowaniu się do PA. Teraz mogę trochę potestować.

Pierwsze wrażenia z testowania, to, że będzie trzeba kilka rzeczy poprawiać po aktualizacji. Muszę na ten przykład znaleźć co się gryzie między skórką strony na PA, bo białe napisy na białym tle są mocno nieczytelne w PA Grin


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - khaman 02.01.2019 11:12

tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Apis
Aktualizacja z PHP-Fusion v7.02.07 do v8.00.xx - (instrukcja dla stron utf8! - Fusion-8 jest tylko w tym kodowaniu!)

Przed przystąpieniem do działań musisz w swojej instalacji v7.02.07 dokonać pewnych czynności:

1. Wyłącz wszelkie własne i nietypowe panele, włącz skórkę "Gilette". Wtyczki pozostaw aktywne - zwłaszcza te ważne (patrz pkt.2 "Uwagi")
2. Zmodyfikowane przez ciebie pliki zastąp oryginalnymi, jeśli je posiadasz. Mody skopiuj i zachowaj - mogą pasować do v8.
3. Usuń wprowadzone przez ciebie dodatkowe pola profilu (np. imię, nazwisko, klub, klasa, ulubione gry czy podobne) - uwierz, oszczędzi ci to kłopotów lub je zmniejszy.
4. Wgraj do wersji 7.02.07 kompletne locale dla wersji v8.00.xx (link: http://www.php-fu...ost_185993 )
5. Ważne! Przełącz w ustawieniach głównych wersji v7 język strony z "Polish-utf8" na "Polish". Nie jest istotne czy pasują do v7.
6. Po tych czynnościach zrób kopię bazy danych - najlepiej oddzielnie dane, oddzielnie struktura i zrób kopię swoich plików PHP-Fusion v7
7. Włącz tryb konserwacji

Przygotowanie i aktualizacja:

1. Wybierz do upgrade v8.00.00 gdyż najwyższa 8.00.60 ma wadliwe pliki w folderze "Upgrade" (działają tylko między wersjami v8 a nie z v7 do v8)
2. Prześlij pliki z katalogu "Upgrade_7.02.07_8.00.00" na serwer do katalogu z dotychczasową instalacją v7.02.07
3. Wejdź do PA v7.02.07 - włącz aktualizację, dopisz co trzeba do pliku "config.php"
4. Jeśli wszystko zakończy się pomyślnie - prześlij na serwer pliki wersji v.8.00.00 (nadpisz istniejące z v7)
5. Zaloguj się, wejdź do PA, pousuwaj cierpliwie wyświetlone w "System" błędy, wyłącz tryb konserwacji, skonfiguruj ustawienia.

Aktualizacja do v.8.00.60

1. Wgraj na serwer pliki z paczki "Upgrade_8.00.00_8.00.60" , wejdź do PA --> aktualizacja i postępuj wg instrukcji. Aktualizacja jest konieczna jeśli chcemy korzystać na serwerze z baz danych w wersji MariaDB 10.5.x - PHP Fusion 8.00.00 na nich nie działa!

Uwagi:


1. Znakomita większość skórek z v7 pasuje do v8 - możesz więc spróbować użyć swojej dotychczasowej lub zmodyfikować którąś z domyślnych.
2. Sporo wtyczek również działa, ale zazwyczaj trzeba je od nowa instalować. Te, które zawierały sporo informacji (tabele piłkarskie, rankingi, ogłoszenia itp.) zainstalować od nowa a potem zaimportować do baz danych zawartość tabel tych wtyczek (dlatego kopia baz v7 oddzielnie struktura - oddzielnie zawartość tabel).
3. Może wystąpić problem z rejestracją nowych użytkowników, jeśli w polach użytkowników w wersji v7 była inna kolejność sekcji niż w "czystej" instalacji v8 - trzeba koniecznie sprawdzić czy rejestracja przebiega prawidłowo. Jeśli nie - rozwiązanie wyłącznie przez modyfikację struktury i kolejności kolumn tabeli "users" w bazie danych na serwerze (musiałem to zrobić).

Błędy: (być może tylko u mnie na bazach MariaDB 10.5.5)

1. W wersji Fusion 8.00.60 nie działa w pełni forum (brak możliwości dodawania, edytowania, usuwania postów i tematów). Jeśli w Twoim serwisie forum jest najważniejszym elementem - daruj sobie aktualizację w tej chwili. Poczekaj na poprawioną wersję v8. Sprawdzone na "czystej" instalacji v 8.00.60 - być może w kolejnych wersjach naprawią ten błąd.
2. Wyszukiwarka (plik "search.php") nie działa w przeszukiwaniu artykułów i zdjęć. Inne części serwisu przeszukuje prawidłowo - j.w.
3. Należy wyłączyć w ustawieniach bezpieczeństwa "Gateway" (bramka logiczna rejestracji), bo włączona uniemożliwia rejestrację - j.w.
4. Błędnie działa "captcha" (czyli secureimage) - też wyłączyć do rejestracji - chyba, że się ma własne klucze "recaptcha" - wtedy jest OK.
4. Plik "contact.php" również ma małe błędy - j.w.

Aktualizacje przeprowadziłem na własnym serwisie (w podpisie adres) - w razie czego służę pomocą, zdobyłem doświadczenie.
Edytowane przez Apis dnia 22.11.2020 10:26:47
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
jajaja

Błędy: (być może tylko u mnie na bazach MariaDB 10.5.5)

1. W wersji Fusion 8.00.60 nie działa w pełni forum (brak możliwości dodawania, edytowania, usuwania postów i tematów). Jeśli w Twoim serwisie forum jest najważniejszym elementem - daruj sobie aktualizację w tej chwili. Poczekaj na poprawioną wersję v8. Sprawdzone na "czystej" instalacji v 8.00.60 - być może w kolejnych wersjach naprawią ten błąd.
2. Wyszukiwarka (plik "search.php"Wink nie działa w przeszukiwaniu artykułów i zdjęć. Inne części serwisu przeszukuje prawidłowo - j.w.
3. Należy wyłączyć w ustawieniach bezpieczeństwa "Gateway" (bramka logiczna rejestracji), bo włączona uniemożliwia rejestrację - j.w.
4. Błędnie działa "captcha" (czyli secureimage) - też wyłączyć do rejestracji - chyba, że się ma własne klucze "recaptcha" - wtedy jest OK.
4. Plik "contact.php" również ma małe błędy - j.w.


Witam.
Po kilku latach odswieżyłem swoja stronę zablokowana przez hostinh z tytułu zbyt wielu błędów (była na Fusion 7.02) i zrobiłem upgrade do 8.00.100.
Wstępnie działa chyba wszystko, aczkolwiek są problemy z forum. Widać stare forum ale nie mozna dodawac ani tematów ani odpowiadać na już istniejące.
Czy ktoś coś wie na ten temat?
Czy mam iść dalej i robić upgrade na wersje 9? czy tam też forum działa?
 
Andrew333
Jest nowa wersja PHPFusion 8.00.100 ale nie wiem co i jak.

//A sorki masz już tą wersje.

https://www.php-f..._2E_SUGCKU
Edytowane przez Andrew333 dnia 29.12.2021 12:13:29
 
Apis
jajaja napisał(a):
Czy mam iść dalej i robić upgrade na wersje 9? czy tam też forum działa?


W wersji 9 forum działa po upgrade z wersji 7 -> 8 -> 9.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
wilczek77
Uważajcie na modka "khaman", jakiś frustrat bez życia który tylko zniechęcia do tej strony xd
Edytowane przez wilczek77 dnia 31.03.2022 00:38:42
 
https://cartoonstvonline.com
noker
Prosze usunąć
Edytowane przez noker dnia 16.02.2022 15:24:31
 
r-c.pulawy.pl
Andrew333
Jak mam wersje serwera 10.4.25 to zadziała v.8.00.100?

Wersja serwera: 10.4.25-MariaDB-cll-lve - MariaDB Server
Wersja PHP: 7.4.30


Czy można od razu zrobić update z v7.02.07 do 8.00.100? bo z v7.02.07 do 8.00.60 był jakiś problem.

(instrukcja dla stron utf8! - Fusion-8 jest tylko w tym kodowaniu!)

To jak mam teraz ustawione polish a nie polish-utf8 to źle?

Połączony z 26 lipca 2023 20:35:
piterus napisał(a):

Hmm... Przeprowadziłem testową aktualizację z v7 do v8 na klonie dość dużej strony zamieszczonym na lokalnym serwerku testowym. Poza błędem "500" wynikającym z mielenia bazy danych proces aktualizacji nie nastręczył problemów.

No po za tym, że nie mogę się zalogować do panelu administracyjnego... Coś jest nie tak z polem tekstowym do wpisana hasła.
images89.fotosik.pl/98/09b2eda981caa07b.png


Mam ten sam problem po aktualizacji z 7.xx do 8.xx. Nie mogę się zalogować do panelu administratora. Zmiana haseł w bazie danych nie pomaga :/
Edytowane przez Andrew333 dnia 26.07.2023 20:35:22
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl