ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
W panelu admina wymieszane są dwie kategorie
xys
Witam,

W zakładce Ustawienia, kategorie "Różne" i "Rejestracja" są wymieszane, na testowym serwerze zainstalowałem php-fusion 7.02.07 i jest taki układ od dołu:

Prywatne wiadomości, Różne, Rejestracja, Użytkownicy

A na mojej stronie opcja Różne i Rejestracja mają inną kolejność, najpierw jest Rejestracja a później Różne.

- Jak to naprawić?


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - khaman 17.02.2016 21:15
  2. Przeniesienie tematu - khaman 17.02.2016 21:17

Edytowane przez xys dnia 26.02.2016 18:28:10
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.04.2024 02:41:03
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
jantom
Jeśli dobrze pamiętam, to nie ma się za bardzo wpływu na kolejność poszczególnych elementów w panelu, bo są one po prostu posortowane nazwami. Efekt zależy od kodowania znaków w samej bazie i metody porównywania napisów (ustawienia bazy danych). Niektóre (nie pamiętam które) zachowują naszą kolejność, a niektóre wszystkie znaki ogonkowe wywalają na koniec.
Na razie pozostaje Ci sprawdzić, czy rzeczywiście mam rację (porównać podane cechy baz danych) i sprawdzić, czy przypadkiem się nie różnią. Potem możesz próbować to ujednolicić.
 
http://jantom.info
xys
jantom napisał(a):

Jeśli dobrze pamiętam, to nie ma się za bardzo wpływu na kolejność poszczególnych elementów w panelu, bo są one po prostu posortowane nazwami. Efekt zależy od kodowania znaków w samej bazie i metody porównywania napisów (ustawienia bazy danych). Niektóre (nie pamiętam które) zachowują naszą kolejność, a niektóre wszystkie znaki ogonkowe wywalają na koniec.
Na razie pozostaje Ci sprawdzić, czy rzeczywiście mam rację (porównać podane cechy baz danych) i sprawdzić, czy przypadkiem się nie różnią. Potem możesz próbować to ujednolicić.


Baza strony jest w utf8. Możliwe, że masz rację. Na testowej stronie zmieniłem id przykładowych kategorii i zmiana nie została wprowadzona na stronie w panelu admina, nic się nie zmieniło. W tabeli fusion_admin w admin_id na czysto zainstalowanym fusionie wszystkie tabele mają id od 1 do 49 i mają inną kolejność wyświetlania niż w bazie mojej oficjalnej strony. Na czystym fusionie jest id1 Administratorzy, id2 Odnowienie hasła administratora, a na mojej stronie id1 Administratorzy, id2 Kategorie artykułów i w dodatku kolejność idzie od id1 do id35 równo liczbami, ale już Bannery ma id75 i kończy się to wszystko na id89 Dziennik błędów. Więc jest to wszystko jakoś pomieszane w tej tabeli. Da się to jakoś uporządkować tak by było poprawnie i w kolejności jak na czysto zainstalowanym fusionie? W zakładce operacje w AUTO_INCREMENT musiałbym zresetować to wszystko, ale to nie jest takie proste, bo zepsuje się strona.
Edytowane przez xys dnia 28.02.2016 19:55:39
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl