ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Moja baza danych przekracza parametry nazwa.pl
frames
Witam.
Z nazwa.pl otrzymałem e-mail.
Informuję, że Państwa bazy danych przekraczają parametry bezpieczeństwa na serwerze xxxxxxxx , a dokładnie: "Maksymalna liczba pobranych wierszy liczona na serwer w ciągu doby 100 000 000".

Wartość parametru wynosiła (dziś, wczoraj, w ciągu 7 dni):
107.2 mln , 186.8 mln , 878.8 mln , gdzie największe obciążenie wygenerowała baza xxxxx .

Proszę o przeanalizowanie statystyk serwera dostępnych w panelu administracyjnym Active.Admin oraz wprowadzenie niezbędnych modyfikacji i optymalizację skryptów. W przeciwnym wypadku aby zachować stabilność działania współdzielonego serwera hostingowego będziemy zmuszeni ograniczyć/zablokować Państwa serwis. Przysługuje Państwu 30 dniowy okres na usunięcie problemu.

Ta baza danych jest dla małej stronki z odwiedzinami rzędu 800-2000 dziennie.
www.morski.info
Proszę o radę Smile
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 20.04.2024 00:10:47
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
jantom
Sprawdź, ile zapytań do bazy danych generuje pojedyncze wywołanie strony. Potem spróbuj wyłączyć część dodatków i paneli, które dobijają bazę danych.
 
http://jantom.info
frames
Dziękuję Smile
 
Piotrroger
Jaki hosting masz? Od jakiego usługodawcy?

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
jantom
Usługodawca - tytuł tematu oraz 3 wyraz w treści Pfft W tym wypadku chyba to nie jest istotne, bo ważne informacje zostały podane w treści posta - liczba dozwolonych zapytań, liczba wykonanych.
 
http://jantom.info
frames
Najwięcej zapytań było od robota:bot[\s_ :,\.\;\/\\-]-ok 80%.
Login,register,securimage2(wszystko php) i guestbook.Uruchomiłem program ratunkowy.Wyłączyłem chwilowo rejestrację ,wywaliłem guestbook(i tak nieużywany).Po tych operacjach parametr pobranych wierszy spadł do połowy dozwolonych.
Przy okazji zapytam:
Ostanie 2 tygodnie: nie mogę zrobić upload na stronę z poziomu żadnej przegądarki.
Wysyłka dowolnej wielkosci plików przez FTP przebiega normalnie,czyli szybko i bez problemu.
Dotyczy to zarówno strony www.morski.info na php-fusion i galerii na opartej piwigo czyli rózne CMS.
Serwer:nazwa.pl,operator Shockrange.Do tej pory czyli od kilku lat nie miałem żadnych problemów z uploadem.
win 7,eset,
Proszę o jakieś sugestie, bo rozmowa z konsultantami : orange i nazwa przypominała picie wody z kaczką.
Edytowane przez frames dnia 06.06.2014 21:49:37
 
Apis
Od pewnego czasu (od ubiegłego roku po wprowadzeniu gruntownych zmian - także cen) mam z serwerem w nazwa.pl regularne kłopoty. Przynajmniej raz w miesiącu (ostatnia statystyka to 13.02.2014; 28.03.2014; 25.04.2014; 8.06.2014) dostaje komunikat o błędzie 500 z kodem diagnostycznym XX:(różne numery). Odkąd zastosowano "technologię chmury" i inne zmiany (w tym ceny abonamentu) kłopoty z serwerem powtarzają się z regularnością cytowaną wyżej. Zmuszony jestem dzwonić lub mailować do dostawcy aby serwer odblokował a ten w odpowiedzi zawsze przysyła mi to samo:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jak widać na załączonym wykazie wszystkie procesy to normalne skrypty PHP Fusion, które wcześniej (przez blisko 8 lat) nigdy nie powodowały żadnych sensacji na serwerach NAZWA.PL i nie powodują na innych serwerach, bo inaczej na tym forum wrzałoby od postów w tej sprawie. Konsultując się z innymi użytkownikami PHP Fusion na serwerach NAZWA.PL wiem, ze u nich też pojawia sie ten komunikat z rózną częstotliwością. Następnej zwiechy spodziewam się pod koniec czerwca lub na początku lipca, więc jeśli ktoś dostrzega w wykazie jakieś "czary-mary" - niech mi pomoże znaleźć receptę.
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Pieka
Zacząłbym od analizy logów i blokowania botów, które są główną przyczyną problemów, zarówno autora, jak i Twoich. Support znajduje się na konkretnym serwerze, a też co jakiś czas dostaje czkawki przez DDoSujące boty. A dodam, że przez wiekszą część czasu po prostu "śpi"...

Kolejnym etapem jest zmiana hostingu. Osobiście polecam ten, na którym sam jestem, czyli Biznes-Host. Niedawno opłaciłem go na kolejny rok.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
frames
Dziękuję za odpowiedzi.Kombinowałem,szukałem,zmieniłem plik .htaccess.Chyba pomogło.Ilosc pobranych wierszy spadła do 1/3 dozwolonych,więc jest OK.Mam zdecydowanie mniej wejść botów.Mógłbym uznać,że jest Ok ,ale wciąż pozostaje problem upladdu fotek z poziomu strony.Z filezilla czy innego idzie OK ze strony (galeria)wisi pliki malutkie 400-500 a w ustawieniach 2 Mb..Error I/O .
EDIT:
Po ponownej upojnej rozmowie z konsultantem technicznym,zmusiłem go do obserwacji mojego uploadu,wydawało się ,ze czas jest straconu.I stał się CUD OK :upload działa ,tak jak wcześniej.Mam nadzieję ,że do czasu zmaiany serwera wirtualnego.Pozdrawiam.

Połączony z 01 lipiec 2014 16:11:
Własnie nazwa.pl zamknęła mi bazę danych ,uzasadniajac to przekroczeniem limitu pobranych wierszy.Może i tak jest ,ale w statystykach active admin widzę co innego.Jakaś rada ?
simen.nazwa.pl/magazyn/wiersze.jpg
Edytowane przez frames dnia 01.07.2014 16:11:28
 
Pieka
frames napisał(a):

Własnie nazwa.pl zamknęła mi bazę danych ,uzasadniajac to przekroczeniem limitu pobranych wierszy.Może i tak jest ,ale w statystykach active admin widzę co innego.Jakaś rada ?

Napisz do nich. Może faktycznie przekroczyłeś limity, ale dzisiaj, a nie wczoraj. Statystyki masz do 30.06.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
frames
Napisałem,dostałem odpowiedź po kilkunastu godzinach z nazwa.pl:
baza odblokowana.Poprosiłem o wyjaśnienie i oto odpowiedź.
Błąd został zlokalizowany w błędnie wygenerowanych danych w systemie. Baza nie obciąża serwera w sposób który kwalifikuje się do zablokowania. Bardzo przepraszam za powstałą sytuację.
Tak czy owak decyzję o zmianie lokalizacji serwera wirtualnego podjałem.
Dziękuję Wam za podpowiedzi i uwagi.Pozdrawiam Wink .
 
Apis
Jak przewidziałem kilka postów wyżej - dziś tj. 9.07.2014 dzierżawiony w nazwa.pl serwer zawiesił się jak co miesiąc i musiałem telefonicznie interweniować aby łaskawie go odblokowali, otrzymując odpowiedź znaną mi na pamięć. Pieka, skorzystam z Twojej propozycji przeniesienia serwisów ale jak upłynie okres abonamentowy w nazwa.pl
Pozdrawiam. Pomogłem? Kliknij "Pomógł" Wink
---
Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro
 
www.zegluga-rzeczna.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl