ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 15

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
Zastosowanie komercyjne czy nie?
lukaszsu45
Witam!
Mam taki problem. Mam za zadanie wykonać stronę internetową mojego liceum. Chcę wykorzystać do tego celu jakiś CMS. Myślę, że najlepiej nadaje się do tego właśnie PHP Fusion. I mam takie pytanie. Czy zastosowanie PHP Fusion w wykonaniu strony internetowej szkoły byłoby wykorzystaniem komercyjnym czy też nie?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 08.05.2024 12:08:35
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Dytryk_z_Bern
Raczej nie... można swobodnie uznać, że jest to organizacja non-profit Grin Jaki z tego zysk Wink
Digital Youth Trained for Rational Yelling and Killing
 
http://www.rzasnia.net
sstan
No właśnie , na tej stronie przeczytałem, że "jest darmowy"; ale co to tak naprawdę znaczy. Na jakich warunkach można korzystać z php-fusion. Prosze nie odsyłać mnie do licencji bo po 1.) Mój angielski jest zbyt słaby a po 2.) jezyk prawniczy jest równie nieprzystępny.
 
Shaolin
No więc:
How much does PHP-Fusion cost?
PHP-Fusion is free to use for non-profit and charity organisations under the terms and conditions of version 2 of the GNU GPL license. For details please visit http://www.gnu.org or read the gpl.txt file bundled with the Full Install or Upgrade package. You must retain the copyright notice 'Powered by PHP-Fusion vx.xx © 2003-2004 Nick Jones'.

Can I use PHP-Fusion for commercial purposes?
If you wish to use PHP-Fusion for commercial purposes you will need to purchase a commercial license, please contact Nick Jones via e-mail at for further details. Payments can only be accepted via PayPal, NoChex or MoneyBookers. A commercial license also allows you to remove the copyright notice 'Powered by PHP-Fusion vx.xx © 2003-2004 Nick Jones' from all pages.


Oznacza to tyle, że PHP-Fusion jest darmowe do użytku niekomercyjnego - czyli przede wszystkim strony domowe, ale myślę, że strona liceum czy uczelni też się do tego zalicza. Darmowo z PHP-Fusion mogą również korzystać instytucje chartyatywne.

Jeśli zaś strona ma służyć do czerpania korzyści majątkowych (np. sprzedawanie czegokolwiek), trzeba wykupić licencję (uzgadniasz to przez maila z Digitanium - na którymś z oficjalnych supportów czytałam, że licencja kosztuje coś ok. 1000 euro, więc dosyć dużo Shock). Tylko płatności dokonane poprzez PayPal, NoChex i MoneyBookers są akceptowane.
Poza tym posiadacz licencji ma prawo usunąć ze stopki napis 'Powered by PHP-Fusion vx.xx © 2003-2004 Nick Jones'.

To chyba wszystko...Smile.
 
lukasz_g
Witam.
To ja sie dolacze do tego tematu... i kwestii prawnych. php-fusion jest na licencji GNU GPL, wiec dlaczego nie mozna uzywac do zastosowan komercyjnych, to tak jak linuxa mozna w firmie uzywac tez jest na GNU GPL. Nie rozumie tego :/
 
SebaZ
patrz licencja
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
MuChA
a można zastosować np. reklamę googla na stronie ?
Tak się pytam na przyszłość...
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl