ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Instalacja
 Drukuj temat
Pozycjonowanie-FAQ by cakper
cakper
Piszę od razu, nie jest to żadna prośba, tylko moje własne wnioski.
1) Ciekawa treść i duża jej ilość jest ważniejsza niż dbanie o idealne rozmieszczenie słów kluczowych i analizie innych metatagów.
2) Strona często aktualizowana jest częściej odwiedzana przez wyszukiwarki i szybciej indeksowana niż strony aktualizowane żadko.
3) Nazwa domeny nie ma wpływu na pozycję w wyszukiwarkach.
4) Nie warto startować ze stroną, która ma dopiero stronę tytułową lub jest under-contruction, jeśli to nie jest portfolio to kilkanaście artykulów z treścią(nie żaden kontakt itp) to absolutne minimum!
5) Im strona prostsza i ma mniej "wodotrysków" typu applety Javy czy animacje Flasha tym lepiej. Roboty wyszukiwarek bazują na tekstowym Lynksie więc systemu nawigacji we Flashu nie zrozumieją i nasza strona staje się bezwatrościowa.
6) Im strona lżejsza tym lepsza! Z przeprowadzonych badań wynika, że 4 sekundowa zwłoka podczas ładowania powoduje 10% mniej odwiedzin i każda następna sekunda o kilka procent mniej.
7) Linki zwrotne. Im więcej tym lepiej jeśli będziemy dodawać stronę do 10 katalogow dziennie(lub zamieszczać na 10 stronach) po roku otrzymujemu 3000 linków, co daje baaardzo dużego kopa.
8) Spróbuj dodać stronę do katalogu dmoz.org, na jego podstawie są tworzone katalogi dużej większości wyszukiwarek(Netscape Search, AOL Search, Google, Lycos, HotBot, DirectHit i wiele więcej)
9) Przekaż adres strony do wyszukiwarek, podstawowy adres Google http://www.google...
10) Jeśli tylko możesz używaj profesjonalnych statystyk, analizuj ruch usyskiwany z wyszukiwarek i kieruj się tym "co chcą Ci przekazać"
11) Nie maskuj tekstu na swojej witrynie dając tekst tego samego koloru i nie używaj innych tego typu sztuczek. Za wszystkie kiedyś dobre metody(mp linki rotacyjne) teraz można bardzo łatwo łapnąć BANA.
12) Pamiętaj, że wyszukiwarki istnieją po to żeby ludzie mogli odszukać interesujące ich informacje, a nie po to żeby zobaczyć jak idealnie masz dobrane słowa kluczowe i inne metatagi! Treść jest najważniejsza!

PS: Nie uważam się za kogoś kto się na tym super zna, ale to moje wnioski do, których się stosuję i które przynoszą efekt. Za wszystko co pominęłem i czego nie napisałem przepraszam Smile


Temat przenosze i przyklejam./Pieka
Edytowane przez Pieka dnia 27.02.2006 12:32:56
 
http://www.gimpuj.info
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 19:32:07
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
as
No fajne to jest... nastukałeś się w klawiaturę, że niech Cię. Ale czemu nie dałeś tego np. TU ?...
Edytowane przez Pieka dnia 27.02.2006 12:38:20
as
 
crasch
No niezłe wnioski Pfft

pozdro
..i to by było na tyle.
28 listopada 2006
 
cakper
~as ponieważ to nie dotyczy pozycjonowania tylko Fusiona Smile
 
http://www.gimpuj.info
Pieka
Uzupelnienie tego tematu znajduje sie pod ponizszym adresem:
http://www.php-fu...post_16459
Edytowane przez Pieka dnia 27.02.2006 12:37:59
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Largo
1) Ciekawa treść i duża jej ilość jest ważniejsza niż dbanie o idealne rozmieszczenie słów kluczowych i analizie innych metatagów.


Spoko, tu się zgadzam, bo im więcej linków, tym lepiej dla owej strony. Ale na słowa kluczowe też trzeba zwracać uwagę ( sygnatuka moja ), zobacz co w nawiasie i zastanów się dlaczego to robię.

2) Strona często aktualizowana jest częściej odwiedzana przez wyszukiwarki i szybciej indeksowana niż strony aktualizowane żadko.


To mi się wydaje, takim czymś co do niczego nie prowadzi... Sorry, ale dla mnie taki wniosek nic nie daje. Jezeli aktualizujesz stronę, to rozumiem przez to News'y, Artykuły, Opisy itd. Jeżeli dla Ciebie aktualizacja polega na czym innym to napisz.

3) Nazwa domeny nie ma wpływu na pozycję w wyszukiwarkach.


Czyste kłamstwo! Zobacz tą stronę i tam jest moja strona, zastanów się dlaczego jest ona na 3 miejscu, skoro nie pozycjonuje słowa "virus"! To jest permanentne kłamstwo!

4) Nie warto startować ze stroną, która ma dopiero stronę tytułową lub jest under-contruction, jeśli to nie jest portfolio to kilkanaście artykulów z treścią(nie żaden kontakt itp) to absolutne minimum!


Zgadzam się, tu nie będe tego kontynuował, bo chyba tu jest wszystko logiczne.

5) Im strona prostsza i ma mniej "wodotrysków" typu applety Javy czy animacje Flasha tym lepiej. Roboty wyszukiwarek bazują na tekstowym Lynksie więc systemu nawigacji we Flashu nie zrozumieją i nasza strona staje się bezwatrościowa.


A co jest gorsze? DHTML czy Java? Java owszem jest żle "trawiona" przez Google, ale mimo to jest o niebo lepsza niż DHTML. Menu DHTML Google nie zrozumienie wogóle!

6) Im strona lżejsza tym lepsza! Z przeprowadzonych badań wynika, że 4 sekundowa zwłoka podczas ładowania powoduje 10% mniej odwiedzin i każda następna sekunda o kilka procent mniej.


To się chyba trzyma użytkowników niż botów? Fakt, wpływa, ale nie na aż takie duże straty. Zapytam jeszcze kolegę z PiO, to on da opinię na ten temat.

7) Linki zwrotne. Im więcej tym lepiej jeśli będziemy dodawać stronę do 10 katalogow dziennie(lub zamieszczać na 10 stronach) po roku otrzymujemu 3000 linków, co daje baaardzo dużego kopa.


Heh? Katalogi to mój drogi podstawa! Pozycjonuje się na zasadzie, katalogi, potem wymiana linków. Przecież pozycjonowanie to zdobywanie linków... Fakt, nie tylko, ale przedewszystkim, gdyż im linki lepiej przygotowane ( mówię tu o tym że im mniej linków wychodzących, tym lepiej wypozycjonowana strona ), to masz lepsze wyniki w Google.

8) Spróbuj dodać stronę do katalogu dmoz.org, na jego podstawie są tworzone katalogi dużej większości wyszukiwarek(Netscape Search, AOL Search, Google, Lycos, HotBot, DirectHit i wiele więcej)


Dmoz.org to historia! Nikt tam linków nie dodaje teraz, bo nic to nie daje, Google to szerokim łukiem pomija. A inna sprawa to obsługa Dmoz.org - to są ludzie, którzy najpierw dodadzą swoje strony, a potem kogoś, czasem to trwa nawet 1 rok!

9) Przekaż adres strony do wyszukiwarek, podstawowy adres Google http://www.google...


Google samo trafi na Twoją stronę, jeżeli będziesz miał linki prowadzące do Twojego serwisu. To jest najlepsze zaproszenie dla bota Google i innych wyszukiwarek internetowych!

10) Jeśli tylko możesz używaj profesjonalnych statystyk, analizuj ruch usyskiwany z wyszukiwarek i kieruj się tym "co chcą Ci przekazać"


Wytłumacz mi, co dla Ciebie oznacza "profesjonalne statystyki"? Czy chodzi Ci o analize słów przez jakie weszli gości na Twoją stronę? Jezeli tak, to chyba logiczne, a statystyki są dla pokazania ruchu, jaki Twoja strona posiada. Do analizy tego słuzą Keyword Analyzer ( płatny skrypt do tego ).

11) Nie maskuj tekstu na swojej witrynie dając tekst tego samego koloru i nie używaj innych tego typu sztuczek. Za wszystkie kiedyś dobre metody(mp linki rotacyjne) teraz można bardzo łatwo łapnąć BANA.


Najpierw miły kolegi łapie się Sandboxa, jak nie wiesz co to to Ci powiem -> blokada w Google na okreslone słowa, dla okreslonej domeny. Bana dostaje się za np. spamowanie katalogów i wyszukiwarek ( 1000 linków w jeden dzień )! Inna metoda na Bana to skuteczne metody, dodawania do kolorów tagów alt, img itd!

12) Pamiętaj, że wyszukiwarki istnieją po to żeby ludzie mogli odszukać interesujące ich informacje, a nie po to żeby zobaczyć jak idealnie masz dobrane słowa kluczowe i inne metatagi! Treść jest najważniejsza!


Tu się zgadzamy!

PS: Nie uważam się za kogoś kto się na tym super zna, ale to moje wnioski do, których się stosuję i które przynoszą efekt. Za wszystko co pominęłem i czego nie napisałem przepraszam Smile


Może Ci to daje rezultaty, ale doucz się trochę z tej wiedzy Smile Nie chcę być niemiły, ale mi pozycjonowanie wychodzi i ostatnio przyjołem dwa zlecenia ( nie za $$ ) i na jedenj stronie efekt był oszałamiający.

Przed :

Forum IPB. Lista użytkowników : 1 użytkownik, 2 gości, 0 anonimowych użytkowników.

Po :

Forum IPB. Lista użytkowników : 6 użytkownik, 17 gości, 0 lub 1 anonimowych użytkowników.

Trwało to bagatela ok 1.5 miesiąca!

PS. Nie mam zamiaru już nikomu tego robić! Ewentualne zlecenia na PW!
 
http://www.securitycenter.pl/
cakper
Spoko, tu się zgadzam, bo im więcej linków, tym lepiej dla owej strony. Ale na słowa kluczowe też trzeba zwracać uwagę ( sygnatuka moja ), zobacz co w nawiasie i zastanów się dlaczego to robię.

A czy napisałem, że nie trzeb zwracać? Nie. Są ważne. A to o co masz w sygnaturce to są słowa kluczowe dla backlinków które są baardzo ważne.
[quote]2) Strona często aktualizowana jest częściej odwiedzana przez wyszukiwarki i szybciej indeksowana niż strony aktualizowane żadko.
[


To mi się wydaje, takim czymś co do niczego nie prowadzi... Sorry, ale dla mnie taki wniosek nic nie daje. Jezeli aktualizujesz stronę, to rozumiem przez to News'y, Artykuły, Opisy itd. Jeżeli dla Ciebie aktualizacja polega na czym innym to napisz./quote]
Tak rozumiem przez to dodawanie wartościowych artykułów,których treść może przyciągnąć ludzi z wyszukiwarek

Czyste kłamstwo! Zobacz tą stronę i tam jest moja strona, zastanów się dlaczego jest ona na 3 miejscu, skoro nie pozycjonuje słowa "virus"! To jest permanentne kłamstwo!


Czyste kłamstwo? A powiedz mi czy wolałbyś zamiast google.pl wpisywać kluczwyszukiwaniaslow.pl ?? bo to jest przecież zadanie wyszukiwarki tak samo wiele innych stron, wpływ na pozycjonowanie ma to co jest na linku, a nie jaka jest jego nazwa dnsowa

A co jest gorsze? DHTML czy Java? Java owszem jest żle "trawiona" przez Google, ale mimo to jest o niebo lepsza niż DHTML. Menu DHTML Google nie zrozumienie wogóle!


Napisałem wyraźnie rzeczy typu Java i flash więc nie czepiaj się pierdół, bo chyba rozumiesz co znaczy słowo wodotryski

To się chyba trzyma użytkowników niż botów? Fakt, wpływa, ale nie na aż takie duże straty. Zapytam jeszcze kolegę z PiO, to on da opinię na ten temat.

Tak chodziło mi o POLSKICH użytkowników, bo europy zachodzniej już się to zbytnio nie tyczy(większość tam DSLe ma)

Heh? Katalogi to mój drogi podstawa! Pozycjonuje się na zasadzie, katalogi, potem wymiana linków. Przecież pozycjonowanie to zdobywanie linków... Fakt, nie tylko, ale przedewszystkim, gdyż im linki lepiej przygotowane ( mówię tu o tym że im mniej linków wychodzących, tym lepiej wypozycjonowana strona ), to masz lepsze wyniki w Google.

A o czym jak piszę? Piszę że im więcej linków tym lepiej

Dmoz to historia

A na jakiej podstawie google buduje swój katalog?

Google samo trafi na Twoją stronę, jeżeli będziesz miał linki prowadzące do Twojego serwisu. To jest najlepsze zaproszenie dla bota Google i innych wyszukiwarek internetowych!

Dobra, ale nie każdy ma serwis który od razu ma 1000 BL i 10 000 IP, a po coś narzędzie do zgłaszania stron jest. Badź co bądź przyśpieszy to trochę indeksację, a użytkownicy fusiona zazwyczaj mają małe strony, więc im się to przyda

Wytłumacz mi, co dla Ciebie oznacza "profesjonalne statystyki"? Czy chodzi Ci o analize słów przez jakie weszli gości na Twoją stronę? Jezeli tak, to chyba logiczne, a statystyki są dla pokazania ruchu, jaki Twoja strona posiada. Do analizy tego słuzą Keyword Analyzer ( płatny skrypt do tego ).

a co rozumiesz przez "analizuj ruch uzyskiwany z wyszukiwarek"
ja nazywam rzeczy prosto by ludzie którzy się w większości na tym nie znają i nie mają pieniędzy na płatne skrypty. Powtarzam po raz kolejny że pisałem to pod kątem użytkoników fusiona.

Najpierw miły kolegi łapie się Sandboxa, jak nie wiesz co to to Ci powiem -> blokada w Google na okreslone słowa, dla okreslonej domeny. Bana dostaje się za np. spamowanie katalogów i wyszukiwarek ( 1000 linków w jeden dzień )! Inna metoda na Bana to skuteczne metody, dodawania do kolorów tagów alt, img itd!

Uwierz mi wiem co to sandbox i nie jestem taki głupi jak myślisz.
Nie pisałem sandbox, bo znów uzyskałbym tym sposobem milion pytań o niego, pisałem prosto.
Dobra tu przyznam, że dokonałem uogólnienia sandboxa i bana, mój błąd.

Przepraszam "mistrzu pozycjonowania", ale nie lubię, jak się miesza z błotem kogoś komu również coś wyszło.

Sorry, ale też czytam i to dużo, mam książki, a PiO czytam również. Nie mówię, że się nie znasz, ale, i że ja wszystko wiem. Ale ja mam swoje racje i ty też ma swoje i nikt tu nie zwycięży bo musimy żyć oboje.
Edytowane przez cakper dnia 17.03.2006 18:39:26
 
http://www.gimpuj.info
jantar
Witam...

...muszę się przychylić do opinii largo, choć nie nazwałbym tego kłamstwem. Jest poza dyskusją że słowo kluczowe w urlu jest najwyżej (słownie: najwyżej) oceniane przez googlarkę. Potem w tej hierarchii ważności słów jest słowo kluczowe w <title>Tytuł strony</title> dalej w description a słowa kluczowe w keywords, googlarka całkiem pomija, ale kilka innych wyszukiwarek je jeszcze uwzględnia, wiec warto je jeszcze stosować. No i oczywiście dalej, liczą się słowa kluczowe w treści strony w tytułach i altach do obrazków.

A nawiasem mówiac zachęcam do bardziej kulturalnych i tolerancyjnych wypowiedzi, tym bardziej że to temat przyklejony.

Pozdrawiam
 
http://www.jantar2005.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl