ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Brak rozdzielczości 1440 x 900 w najnowszym sterowniku Nvidii
Drakoo
Witam.

Zakupiłem kartę graf. Asus 9600GT Glaciator. Z racji że wcześniej miałem ATI, odinstalowałem wszystkie sterowniki zwiazane z ATI. Następnie zainstalowałem sterowniki zawarte na płycie z karty (wszystko chodzi całkiem dobrze). Z racji że karta jest używana i sterowniki są troszkę stare, wszedłem na stronę Nvidi > pobierz sterowniki > GT 9600 i pobrałem najnowsze z sierpnia tego roku. Po instalacji, restart systemu i okazuje się, że nie ma do wyboru rozdzielczości 1440 x 900, czyli tej której potrzebuje gdyż mam LCD 19".
Dodatkowo zauważyłem, że punktowo niektóre litery w tekście są rozmazane (być może wina tych starych sterowników).
Co może być tego przyczyną? Nvidia wypuściła sterowniki bez rozdzielczości 1440 x 900?

Pozdrawiam.
Edytowane przez Pieka dnia 14.10.2011 10:35:10
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 07.05.2024 02:34:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Crom
Nie ma takiej możliwości. A czym próbowałeś odinstalować sterowniki ATI? Większość programów/sterowników przechowuje pewne dane w rejestrze systemu, jeśli użyłeś do odinstalowania sterowników zwykłego windowsowskiego programu, to na 100% możesz być prawie pewien, że coś w systemie Ci zostało. Proponuję ściągnąć program: Windows 7 Manager (jeśli używasz Win 7) lub Windows XP Manager (jeśli używasz Win XP). Ten program na 15 dni dostajesz za darmo, więc na pewno Ci wystarczy. Potem go odpal i odszukaj pozycji Cleaner->Smart Uninstaller. Odpal go i odszukaj wszystkie wpisy związane z ATI. Jeśli jakieś znajdziesz to próbuj usuwać. Po odinstalowaniu każdej pozycji wyskoczy Ci dodatkowo takie okno, które zapyta się czy przeszukać rejestr w poszukiwaniu jakiś danych tego programu. Weź tak i odczekaj chwilę. Jak znajdzie, to oczywiście usuń. Warto przed takim zabiegiem zrobić backup rejestru.
 
Drakoo
Mam XP, odinstalowywałem programem Revo Uninstaller, a pozniej jeszcze Ccleanerem.
Edytowane przez Pieka dnia 14.10.2011 23:19:47
 
Crom
Hmm... a jakie masz dostępne rozdzielczości? Masz 32bity kolorów czy też 16?

Spróbuj odinstalować sterowniki, które instalowałeś. Po odinstalowaniu uruchom ponownie komputer, wtedy powinieneś mieć max dostępną rozdzielczość - 1024x768 pikseli. Wtedy upewnij się jeszcze raz, czy nie masz zainstalowanych produktów NVIDII lub ATI na komputerze, jeśli ze 100% pewnością możesz powiedzieć, że nie, to zassij te sterowniki - http://www.nvidia...er-pl.html. Zainstaluj, zrób restart i spróbuj jeszcze raz.
 
Drakoo
Odinstalowałem wszystko, mam do wyboru 4 rozdzielczości, 800x600, 1024x768,1280x1024,1600x1200. Po odinstalowaniu wszystkich sterowników, problem z rozmazanymi literami znikł. Zabieram się do instalacji tych sterowników które podałeś.

Po instalacji, fajnie bo nie ma rozmazanych liter, ale rozdzielczości jak nie było tak nie ma.
Do wyboru mamy ...1360x768 i 1600x900... Oczywiście są jeszcze mniejsze i większe, ale brakuje tej 1440 x 900.

edit:
Usunąłem jeszcze raz wszystko (revo uninstaller), następnie CCleaner, i jeszcze driver sweeper, przeszukałem system czy nie ma jakiś folderów, pozostałości... Wszystko wyczyszczone a po instalacji dalej to samo ;/
Edytowane przez Drakoo dnia 15.10.2011 13:41:25
 
Crom
Masz może zainstalowanego Service Packa? Jak tak, to którą wersję? Monitor ustawiony jest na Plug&Play?
 
Drakoo
SP 3, pobrałem i zainstalowałem najnowsze BETA sterowniki wersja 285.38 To samo spróbóję jeszcze wcześniejszą wersje 275. Typ monitora: monitor domyślny

A w panelu z Nvidi mam Monitor analogowy

Gdzie znajdę ustawienie monitora na plug and play? bo nie mogę znaleźć. Być może nie ma?

Ok mam już plug and play. Po zmianie dalej to samo...
Edytowane przez Drakoo dnia 15.10.2011 14:35:47
 
Crom
Hmm... ostatnim moim pomysłem jest zassanie oryginalnych sterowników od ASUSA. Znajdziesz je tutaj - http://pl.asus.co...ies/GF9600
 
Drakoo
Zainstalowałem stery 275 I sytuacja jest identyczna. Ponadto za każdym razem jak się zainstaluje stery to automatycznie przestawia monitor na domyślny.
 
Crom
Najwyraźniej nie możesz używać takiej rozdzielczości. W sieci znajdziesz mnóstwo postów na forach, gdzie ludzie opisują ten sam problem, większości się nie udaje go rozwiązać. Jeszcze możesz "wymusić" rozdzielczość, do tego przyda Ci się program PowerStrip i ustawić sobie własną rozdzielczość.
 
Drakoo
Na sterownikach od asusa ten sam problem. Ciekawe czy format pomoże?
 
Crom
Raczej w to wątpię. Ewentualnie instalacja Win7, chociaż ręki nie dam sobie uciąć.
 
Drakoo
Problem rozwiązany, pobrałem PowerStrip i działa jak należy. Dzięki za pomoc Wink.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl