ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 14

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przenosiny i problem z krzaczkami
lisu89
Witam! Jestem nowy na tym forum, użyłem opcji szukaj ale niestety nie znalazłem niczego co pomogłoby mi rozwiązać moje problemy... Mam postawionego fusiona v6.00.109 na 60free.ovh.org lecz z braku miejsca zdecydowałem się na server forall.pl. Niestety za każdym razem kiedy prubuje przenieść baze z ovh pojawiają się krzaczki. Prubowałem na różne sposoby. Przez phpmyadmina przy imprcie zmieniając kodowanie na UTF8 Latin1, Latin2 ale to nic nie dało... prubowałem przywracać baze spod poziomu fusiona ale niestety to też nic nie dało. Wie ktoś jak ją przeniseść żeby nie było krzaczków? A może jest coś nie tak z ustawieniami servera?
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.05.2024 06:11:01
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
cakper
wina serwera, pisz do admina, miałem tak samo przy przenosinach
 
http://www.gimpuj.info
lisu89
A stronke miałeś na forall.pl ? Bo jak postawiłem nowego fusiona to krzaczków nie było tylko przy przenoszeniu starego... a i zapomniałem wspomnieć że ten fusion jest z EP
 
cakper
no bo problem występuje podczas imoprtu pliku z bazą(np moja_baza.sql) do ich bazy
tzn nie trawi im polskich znaczków i wywala krzaczunie
nie hostingu nie miałem na forall tylko na xon.pl ale wg mnie to jest ten sam problem
to że jest to EP to nie powinno mieć znaczenia
BTW to Admin forall od czegoś jest i powinien Ci pomóc

edit:
jak się instaluje nowego fusiona to instaluje poprawnie ponieważ plik setup.php jest u nich na serwerze i instaluje bazę bezpośrednio u nich, a nie "pośrednio" jak się dzieje przy imporcie
Edytowane przez cakper dnia 23.01.2006 20:30:25
 
http://www.gimpuj.info
lisu89
Oks napisałem do admina. Zauważyłem tez teraz, że przy tworzeniu pierwszej z 10 możwliwych baz, phpmyadmin nie ładuje się prawidłowo, tz. bitampki nie ładują się w ogóle i czasem nie można nawiązać połączenia - pewnie coś skisili przy instalacji servera :/. Zaczekam co odpiszą i dam znać. Dzięki puki co.
 
szer
Hehe Pfft. Ja tak miałem kiedyś ale jak zmieniłem każdej tabelce kodowanie na UTF to wszystko grało Smile Też mam na forall.pl i wiem co to znaczy Pfft
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Przed chwilą przerzuciłem bazę z ovh.org na swój serwer.
Baza na ovh jest kodowana latin1-można podejżeć w kopi, u siebie na serwerze stworzyłem bazę latin1(stworzyłem nie importowałem). Import przez phpmyadmin powoduje krzaki(polskie litery) natomiast załadowanie bazy z Pa przywraca polskie litery-testu dokonałem na v205.
forall.pl obsługuje sławne haa.pl-tam było to samo i dopiero utworzenie bazy w latin1 bądź UTF8-i stawianie nowego fuziona na niej powodowało brak krzaków-to przy nowej instalacji. Ale sądze że powyżej może pomoże.(naipierw utworzyć bazę latin1-dopiero ładować)
kopię na ovh zrobiłem z Pa fusion.
Edytowane przez wlodekp dnia 23.01.2006 21:10:10
 
wlodekp.europa.pl
arkadiusz_18
Własnie mam bardzo podobny problem więc dopisuje sie do tematu...
Wiec tak tez przenosze, stronę z ovh... problem nie wiem czy tkwi w tym że na ovh jest nowsze php czy baza danych sposoby @włodkap nie pomagają....
Wszystko w wyeksportowanej bazie jest zapisane przykładowo w formie "Artyku³y" nie wiem czy formatowanie sie popsuło w bazie i w jaki sposóbmam to odczytac z bazy...
Nie mam już pomysłu na sposób importu tej bazy danych prosze o pomoc...
Z góry dzięki
Strona na którą przenosze www.skate.kutno.n...
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Polskie znaki w np w art. są zapisywane do bazy i kodowane-w bazie z takim ustawieniem jakie ma baza(globalnie). W kopi bazy z fusion można podejżeć to kodowanie.
Postawienie nowego fusiona-z takim samym kodowaniem-bazy-powinno spowodować, że wczytywana baza do niego(tego nowego z tym samym kodowaniem co stary)-nie powinna się różnić.
Nie patrzyłem jaka jest wersja bazy na ovh-ja to przenoszę do mysql5(taką mam)u siebie), ale teoretycznie nie powinno to mieć dużego znaczenia.(robiłem to już z różnych serwrów z baz seri 3, 4 zawsze jednak do 5)
Teraz wyjeżdźam, ale wieczorem będę dostępny-mogę służyć swoimi serwerami do konwersji-bazy, e-mail w profilu.
 
wlodekp.europa.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl