ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Opcje rejestracji przy rejestracji
Crom
Witam,

Chciałbym oddać w Wasze ręce moją najnowszą modyfikację.

Co daje?
Podczas rejestracji użytkownik może wybrać sobie opcję rejestracji, która w dalszym etapie poruszania się po serwisie będzie decydować o jego profilu, otóż - wybierając daną opcję, nasz użytkownik dostaje specjalne pola użytkownika (user_fields), które będą dostępne dla niego do wypełnienia podczas rejestracji i w edycji profilu.

Ale po co?
Jeśli ktoś chce np. stworzyć katalog firm na stronie, gdzie rejestrować będą się tylko przedstawiciele firm, to może rejestracje podzielić na różne warianty, np. rejestracja darmowa, rejestracja silver i rejestracja gold. W darmowej rejestracji, użytkownik będzie mógł np. dodać logo swojej firmy, opis i adres, w silver dodatkowo 5 zdjęć, a w gold np. 20 zdjęć i inne opcje. Do tego można sobie np. aktywować konta poprzez PA, po wpłynięciu pieniędzy na Wasze konto za rejestrację - krótko mówiąc: multum możliwości.

Obsługa
Opcje rejestracji możemy dodać sobie poprzez Panel Administracyjny -> Ustawienia -> Opcje rejestracji. W tym miejscu możemy dodawać, usuwać i edytować nasze opcje rejestracji. Dla każdej opcji przysługuje nazwa, status (włączona/wyłączona) oraz grupa użytkowników, na podstawie której będziecie dodawać Pola Użytkownika (user_fields). Po dodaniu opcji rejestracji należy udać się do Panel Administracyjny -> Zarządzanie Użytkownikami -> Pola profilu grup. Tutaj obsługa została ograniczona do jak najprostszej postaci. Z rozwijalnej listy wybieramy grupę użytkowników, klikamy "Dodaj/usuń pola profilu". Naszym oczom ukaże się tabelka z Polami Użytkownika (włączonymi). Teraz wystarczy zaznaczyć te, które mają być aktywne dla danej grupy użytkowników lub odznaczyć, te które mają do niej nie przynależeć. To wszystko. Jeśli chcemy dołożyć sobie więcej Pól Użytkownika, to wystarczy udać się (w zapewne znane Wam już miejsce) Panel Administratora -> Zarządzanie Użytkownikami -> Pola profilu i tam bezpośrednio włączać lub wyłączać dane pola.

Uwagi
- zanim zainstalujecie modyfikacje to upewnijcie się, czy Wasze pliki: maincore.php, edit_profile.php oraz register.php nie były wcześniej zmieniane, jeśli nie to bez problemu możecie je nadpisać.
- aby Pola Użytkowników się wyświetlały przy rejestracji, to musicie wyłączyć w Panelu Administracyjnym -> Ustawienia -> Rejestracja, aktywację przez email, a włączyć aktywację przez Administratora lub obie opcje pozostawić wyłączone.
- modyfikacja zawiera tylko locale UTF-8 oraz angielskie, które (nie ukrywam), tłumaczyłem translatorem, bo osobiście nie chciało mi się (lub jak kto woli - nie znam angielskiego) Smile

Kontakt
GG: 5288499
Crom dodał/a następującą plik:
register_options_duner_v0-1.zip [28.28kB / 548 Pobrane]
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 28.04.2024 16:28:21
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
darkod
A jak wgrać pliki bazy danych bo wywala w profilu błąd że nie ma w bazie plików we wtyczkach też nie ma do instalacji.
Edytowane przez krystian1988 dnia 09.04.2011 13:53:39
 
piotrek199214
INSTALACJA
1. Skopiuj wszystkie pliki na serwer zgodnie z katalogami
2. Zaloguj sie jako Glowny Administrator
3. Otworz plik duner_setup.php

Wchodzisz tak:
wpisujesz w adresie przegladania stron tak:
www.twojadres.pl/... i doda ci nowe tabele itp.
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
Crom
darkod napisał/a:
A jak wgrać pliki bazy danych bo wywala w profilu błąd że nie ma w bazie plików we wtyczkach też nie ma do instalacji.


Proszę, czytajcie każdy plik README.txt dołączony do paczek (tam znajdziecie większość odpowiedzi na Wasze pytania) Smile
INSTALACJA

1. Skopiuj wszystkie pliki na serwer zgodnie z katalogami
2. Zaloguj sie jako Glowny Administrator
3. Otworz plik duner_setup.php
 
sollest
Witam, mam problem, a mianowicie postąpiłem zgodnie z zaleceniami w instrukcji. Jednak niestety mój plik maincore.php był już wcześniej modyfikowany i teraz wyskoczyło mi masę błędów. Jak najszybciej wrócić do stanu przed podmianą plików na serwerze? Czy jest jakiś na to sposób-?
Edytowane przez Drecha dnia 29.04.2011 09:38:08
 
cristo
Tak jest wrzuć na serwer kopie pliku maincore.php która zrobiłeś zanim nadpisałeś go tym z postu pierwszego.Pfft
 
sollest
Tylko problem polega na tym że ostatnio miałem formata komputera i nie mam już żądnych kopi zawartości ftp...
 
piotrek199214
Wgraj oryginalny z paczki ze strony, tylko sprawdź jaką ty masz wersje u siebie i pobierz tą samą i wgraj sam maincore.php
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
djdandi
Niestety nie działa to na wersji 7.02.
Wywala straszne błędy.
Edytowane przez Pieka dnia 01.05.2011 12:59:37
Pozdrawiam all
 
http://pogoda.brzanekonline.pl
sollest
Jak mogę sprawdzić jaką mam wersje Fusion?


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - krystian1988 03.05 - 09:50

Edytowane przez sollest dnia 03.05.2011 09:44:39
 
14pawel
Dało by radę przystosować tą wtyczkę do najnowszego PHP-Fusion?
Edytowane przez 14pawel dnia 03.12.2013 18:37:41
 
kura100214
Dołączam Się do pytania Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl