ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
www.dragonthedon.pl - Podziemny rap artysta
DragonTheDon
Witajcie!

Chciałem się pochwalić nową odsłoną swojego serwisu Wink

www.DragonTheDon.pl

Krytyka bardzo mile widziana.

Pozdrawiam,
DragonTheDon
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.05.2024 13:55:26
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eldiablo
Te logo hmmm jakoś tak hmm te chmury...

Dlaczego to wszystko jakieś takie duże ?
I po co ten ciemny pasek na menu ?

images50.fotosik.pl/525/0c8e434a64f7e70cm.png

Menu to tak specjalnie ? Że wygląda tak: HOME BIOGRAFIA DYSKOGRAFIA DOWNLOAD VIDEOZ. Home rozumiem, nie zajmie tyle miejsca co np: "Strona główna" ale Videoz ? Polski odpowiednik nawet krótszy o jedną literę :P ja bym się tutaj zdecydował PL czy EN. Tak jak i adbox, napis reklama czy bannery to jakaś ujma ?


Modyfikacja serwisu miała na celu poprawę indeksacji strony w wyszukiwarkach oraz dostępności(kod bardziej przyjazny robotom, zgodny ze standardami xHTML+CSS).


Kod strony: error 1
Style: błędów 11
Puste metatagi description i keywords.
Nagłówek h1 użyty do tytułu newsa, do nazw paneli bocznych i czegoś tam jeszcze. H1 używa się raz dla głównej treści/tytułu, resztę upycha się jeżeli trzeba to h2, h3, itd.



Tak na koniec, wchodząc na tą stronę, nie wiem o czym, o kim to jest. A dwa że przy rozdzielczości 1680x1050 i monitorze 21" widzę jedynie:

Logo
Menu
Drugie logo czy news slider ?
...
...
I dopiero jak przewinę w dół widzę treść zakończoną dużą i pustą stopkę. Stopkę fusiona i te kilka linków można spokojnie upchnąć w mniejszej pod względem wysokości stopce. I tak na każdej stronie, m.in. kontakt, logowanie, rejestracja = czekanie na załadowanie się tej animacji ze zdjęciem pod menu, i za każdym razem przewijanie strony w dół. Moja rada ustawić ten slider np: tylko na głównej, lub zmniejszyć górę strony. Dla mnie to lekkie przegięcie że przy takiej rozdzielczości i przy wiem wiem 20" to nie jest jakiś big monitor, ale jednak jest to jakaś wielkość, a tu nic poza menu i dwoma grafikami nie widać.
Edytowane przez eldiablo dnia 12.01.2011 19:03:39
 
http://dropdire.pl
Drecha
Favicon - do zmiany.
Nie podoba mi się to, że miksujesz kształty. Logo "płynne" nagłówki bloków ostre. To kwestia gustu owszem, ale gryzie mi się to lekko Smile
 
DragonTheDon
eldiablo napisał/a:
Dlaczego to wszystko jakieś takie duże ?
I po co ten ciemny pasek na menu ?


1. Ludzie z wadą wzroku, będą lepiej widzieć Wink
2. Z jakiej korzystałeś/asz przeglądarki przy przeglądaniu strony? w Firefox'ie owego paska nie ma.

eldiablo napisał/a:
Kod strony: error 1
Style: błędów 11
Puste metatagi description i keywords.
Nagłówek h1 użyty do tytułu newsa, do nazw paneli bocznych i czegoś tam jeszcze. H1 używa się raz dla głównej treści/tytułu, resztę upycha się jeżeli trzeba to h2, h3, itd.


Jeśli chodzi o valid xhtml - to nawet nie error tylko ostrzeżenie, dotyczy tylko BOM'a, którego w żaden sposób nie potrafię zlokalizować, zaś walidator css sypie błędy z powodu użycia text-shadow, który jest domyślnie dostępny w css3. Co do tych pustych metatagów, description i keywordów, zainstalowałem wtyczkę od zer0 Seo.. coś tam coś tam i we wtyczce wypełniłem wszystkie pola, czemu nie widoczne w kodzie? Nie wiem, poprawię.
To samo się tyczy nagłówków, poprawię Wink

Drecha napisał/a:
Favicon - do zmiany.
Nie podoba mi się to, że miksujesz kształty. Logo "płynne" nagłówki bloków ostre. To kwestia gustu owszem, ale gryzie mi się to lekko


1. W sumie całkowicie mi wyleciał z głowy - poprawię Wink
2. Nagłówki bloków są owalne - tzn. mają obramowanie "płynne", jeśli o to chodziło. W sumie doszedłem do takiego samego wniosku co Ty, więc też do poprawki.
Edytowane przez DragonTheDon dnia 12.01.2011 21:23:03
 
Drecha
Ja też mam ten pasek w Firefox Pfft
 
DragonTheDon
Hmm... i teraz jak sobie z tym poradzić, skoro u mnie jest ok? Wink Jakiś pomysł ?
 
Drecha
Wyczyść ciasteczka Grin
 
DragonTheDon
To już zrobiłem wcześniej i nie pomogło Wink

EDIT: Nawet na linux'ie tak samo wygląda - bez paska.
Edytowane przez DragonTheDon dnia 12.01.2011 22:30:42
 
Drecha
Dziwne, naprawdę dziwne. Dwie osoby go mają, reszta nie Shock . Może to my powinniśmy usunąć ciasteczka? Grin
 
dante77
Jak dla mnie to powinieneś jeszcze umieścić z cztery reklamy.
I jeszcze jeden nagłówek, bo dwa to za mało.

A tak na serio, to zastanowiłeś się nad górą strony. bo zawiera ona nagłówek, reklamę i graficznego newsa (lub drugi nagłówek). Mi to wszystko zajmuje cały obszar monitora, a oglądam to na 17 calach. Nawet nie chcę myśleć o laptopach i wildscreenie.

Czy te reklamy na prawdę są takie rentowne, że muszą tak inwazyjne psuć efekt.

I dlaczego góra ma tak wiele przestrzeni, a reszta strony (dół) ma już przestrzeń gdzieś. Tekst według mnie jest za ciasny.

Na plus trzymanie się dwóch głównych kolorów.
 
http://stronyrobie.pl
Smok-Wiatru
Jak już tu ktoś zauważył, raz w nawigacji jest HOME a raz BIOGRAFIA...
Rób nawigacje jednym językiem, a nie takim mixem.
Ten graficzny news można by zmniejszyć. Tą reklamę też, bo jakoś nie pasuje.
 
www.badcompanyklan.com.pl
DragonTheDon
Dzięki wszystkim za opinie i sugestie, doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie napisać kod jeszcze raz. Jak będzie gotowe - podrzucę do ponownej oceny Wink

EDIT: Strona po modyfikacjach!
Zapraszam: www.DragonTheDon.pl
Edytowane przez DragonTheDon dnia 19.01.2011 20:30:35
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl