ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Czy strona idzie w dobrym kierunku?
Tak Tak 9%[1 głos]
Nie Nie 73%[8 głosów]
Nie mam zdania Nie mam zdania 18%[2 głosów]
Głosów ogółem : 11
 Drukuj temat
www.narutoma.cba.pl - Naruto Manga & Anime
DiGi
Witam!

Stworzył stronę o tematyce Anime, w tym wypadku Naruto.

Tutaj link: http://narutoma.c...

Istnieje ona już ok. 3 dni i ciągle jest rozwijana. Żeby obejrzeć efekty mojej pracy należy wejść w Artykuły na górze strony. Następnie Naruto Anime i wybrać 1 z 3 odcinków (na razie...z czasem będą wszystkie Smile).

Na stronę zamierzam wrzucać mangę tłumaczoną z angielskiego przeze mnie i tak jak widzicie anime z informacjami (z różnych stron).

Jeśli macie jakieś pomysły na stronę lub sugestię to bardzo proszę ^^.


Pozdrawiam!
Edytowane przez Pieka dnia 26.12.2010 00:44:02
 
http://www.narutoma.cba.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.05.2024 19:24:35
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Drecha
Moim zdaniem tłumaczenie jest nielegalne Smile
 
DiGi
@UP
To co powiesz o stronach, które przesyłają mangę do internetu po angielsku? Powiem coś dodatkowo: te strony mają codziennie po 500 wejść... ^^
 
http://www.narutoma.cba.pl
LG Fan
Drecha napisał/a:
Moim zdaniem tłumaczenie jest nielegalne Smile


Dlaczego jest nielegalne?
Zrobił sobie tłumaczenie dla własnych potrzeb, jest to tłumaczenie jego autorstwa powiedzmy ze słuchu i to niestety ale nie narusza prawa. Tak właśnie jeśli dobrze pamiętam skończyła się sprawa pewnego portalu z napisami do filmów.
Prokurator nie znalazł podstaw prawnych do tłumaczeń "ze słuchu" gdyż nie naruszały praw autorskich.

DiGi napisał/a:
@UP
To co powiesz o stronach, które przesyłają mangę do internetu po angielsku? Powiem coś dodatkowo: te strony mają codziennie po 500 wejść... ^^


Tu akurat kolega pojechał po bandzie. To że mają 500 czy 5000 wejść o niczym nie świadczy a tym bardziej o legalności plików znajdujących się na takich stronach.
Skądś te pliki się biorą. Zazwyczaj z nielegalnych lub mało legalnych źródeł. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora - czytaj odpowiedniej opłaty - jest zabronione. A takie filmy na pewno mają swoich autorów Wink
Edytowane przez Pieka dnia 26.12.2010 23:45:18
 
www.secretland.net.pl
Chemikpil
Myślę że kolega może mieć problem z czymś innym. Jakim prawem dajesz link do piosenki którą umieściłeś w newsie? Tylko nie tłumacz, bo jest na wrzucie i to oni ja mają i inne takie pierdoły. Udostępniasz link z którego to można pobrać i nikogo nie będzie obchodzić to gdzie plik naprawdę się znajduje.
Co do tłumaczeń to trzeba uważać na licencje.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Drecha
Ja dalej uważam, że tłumaczenie jest nielegalne. Musiałbyś uzyskać zgodę wytwórni, która wyprodukowała ten serial, czy jak to się zwie. Jednak to Twoja sprawa co robisz Smile Ja tylko sugeruję.
 
Szapko
LG Fan napisał/a:
Drecha napisał/a:
Moim zdaniem tłumaczenie jest nielegalne Smile


Dlaczego jest nielegalne??
Zrobił sobie tłumaczenie dla własnych potrzeb,jest to tłumaczenie jego autorstwa powiedzmy ze słuchu i to niestety ale nie narusza prawa.Tak właśnie jeśli dobrze pamiętam skończyła się sprawa pewnego portalu z napisami do filmów.
prokurator nie znalazł podstaw prawnych do tłumaczeń "ze słuchu" gdyż nie naruszały praw autorskich.


Dlatego, że prawa do tłumaczenia mangi w Polsce Naruto wykupiło JPF, a anime też ma wykupione prawa, ale nie wiem przez jaką firmę.
 
LG Fan
dan_0803 napisał/a:
Dlatego, że prawa do tłumaczenia mangi w Polsce Naruto wykupiło JPF, a anime też ma wykupione prawa, ale nie wiem przez jaką firmę.


Prawa do tłumaczenia oficjalnego zgadza się jednak tłumaczenie nazwijmy do własnych potrzeb ze słuchu nie jest objęte zakazem i jest dopuszczone a właściwie niezabronione przez polskie prawo. Tego mu nie mogą zabronić.
Problemem może być natomiast rozpowszechnianie tego typu plików i nie będzie to miało znaczenia czy zarabia na tym czy nie. Prawo jest mało jasne ale ma furteczki. Tutaj można poczytać o takiej furtce http://www.chip.p...ak-legalne. Tu kłania się właśnie teledysk, który kolega ma na stronie i to w dodatku z możliwością ściągania.
Edytowane przez Pieka dnia 26.12.2010 23:44:10
 
www.secretland.net.pl
Drecha
Jak możesz tu pisać o "własnych potrzebach" skoro on to publikuje? Jest to nielegalne i tyle ; o
 
LG Fan
Drecha napisał/a:
Jak możesz tu pisać o "własnych potrzebach" skoro on to publikuje? Jest to nielegalne i tyle ; o


Kolega chyba nie zajrzał do linka, który podałem w poprzedniej wypowiedzi. Jest to legalne, a bynajmniej Polskie prawo tego nie zabrania. Właśnie na takiej opinii oparł się sąd, który uniewinnił z zarzutów twórców i właścicieli portalu napisy.org. Na tym właśnie polega dziura w Polskim prawie... Tłumaczenie ze słuchu nie jest przestępstwem.
Ale nie o tym ten temat.
Stronka ogólnie jak na razie słaba bez pomysłu i niezbyt zachęcająca do przeglądania. Warto popracować troszkę by pytać się o opinię innych.
Edytowane przez Pieka dnia 26.12.2010 23:41:52
 
www.secretland.net.pl
Szapko
Tłumaczenie ze słuchu nie jest przestępstwem.

Wątpię by to mu coś to dało, gdyby ewentualnie trafił przed sąd, bo jak przypuszczam nie zna japońskiego. Poza tym autor wrzuca także mangę, której ze słuchu się nie da tłumaczyć.
Edytowane przez Szapko dnia 27.12.2010 14:04:40
 
eldiablo
Mam taką propozycję. Założyć temat odnośnie mangi, anime i (nie)legalnego tłumaczenia <- może się przydać tym co chcą podobne filmiki zamieszczać.

A ten temat wyczyścić i oszczędzić z prawnych spostrzeżeń. Grin Bo przecież nie o to autorowi chodziło.

--------------------------

Odnośnie wyglądu strony, coś się posypało lub czegoś brakuje:

img816.imageshack.us/img816/5716/20101227142707.png


Czy strona idzie w dobrym kierunku?


Nie, bo:

1) Przykładowo pierwszy czy drugi filmik (pozostałe pewnie również) nie są Twojego tłumaczenia. Te same filmiki są na stronie http://naruto.wbi... gdzie można obejrzeć całą pierwszą serię.

2) Mogłeś się pokusić o własny opis odcinka, ale wolałeś -> kopiuj -> wklej <=http://goo.gl/LTl2a

3) Oryginalne tytuły i pozostałe informacje, zakładam że również z innych serwisów -> kopiuj -> wklej.

4) Domena <- jej brak

5) cba i ich reklamy


Podsumowując póki co Twoja strona pod względem innych tematycznie pokrewnych leży, zarówno pod względem wyglądu jak i treści. Jeżeli kolejne artykuły (dlaczego artykuły ? film to artykuł ? są przecież odpowiednie do filmów infusiony) będą stanowić pobranie kodu embed od konkurencji i skopiowanie opisu to lepiej sobie odpuść. Chyba że naprawdę nie masz co zrobić z wolnym czasem.
Edytowane przez eldiablo dnia 27.12.2010 14:54:02
 
http://dropdire.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl