ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Użycie lightboxa w dodatkowych stronach
_chris_
Witam wszystkich. Na swojej stronie opatentowałem sobie takie coś:

Jesli tworzę dodatkową stronę i chcę w niej w środku wstawić galerie (pokaz) to generuje ją sobie w Albumie odpowiednio modyfikuje odnosniki i wstawiam za pomoca:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Początek tego index.html to:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

a potem już tylko HTML czysty.

To mi wszystko działa bez problemów wstawia galerie, można tam przerzucać zdjęcia itd. Chciałem dołożyć sobie opcję, aby przy dodawaniu dodatkowych stron była możliwość używania lightboxa z miniaturkami (żeby mi się strona nie rozjeżdżała jak chcę pojedyncze zdjęcia w dużym rozmiarze wsadzić). No to zacząłem kombinować i tak dodaje na początku dodatkowej strony:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wyedytowałem plik jquery.lightbox.js żeby mieć urle do poprawnych obrazków (zamknij, prev, next).

Problemy są następujące:
1. Jeśli w treści jednej dodatkowej strony mam jednocześnie zaincludowaną galerie to nie działa wogóle ligthbox
2. Jeśli nie ma galerii, wyświetla owszem ładnie w ligthboxie obrazki powiększone, ale nie wyświetla obrazków zamknij, prev, next.


Może ja za bardzo kombinuje, może jest prostszy sposób, ale proszę o pomoc. Bardzo zależy mi na tych galeriach bo wygląda to bardzo elegancko, a dodatkowo jako programista napisałem sobie sam spersonalizowany program to automatycznego generowania takich galerii, a lightbox jest bardzo fajną opcją podczas tworzenia tych dodatkowych stron, bo tak jak wspomniałem wcześniej nie rozjeżdża się strona przy duzych obrazach.

Fizycznie wszystkie pliki są na serwerze.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Przypuszczam że problem jest w tym że zarówno galeria jak i mój kod wykorzystują lightboxa. Ale na pewno w galerii nie ma określenie class="lightbox" więc teoretycznie powinno być ok, a jednak nie jest.

Próbowałem przed chwilą sposobu:
http://www.php-fu...ost_146048

Jeśli nie ma mojej galeri wszystko gra. W momencie dołożenia mojej galeri nie działa lightbox przy miniaturkach ;/

Wiadomość doklejona:
Problem rozwiązany. Przynajmniej póki co :) Otóż galeria korzysta z lightobxa i nie można go użyć ponownie na tej samej stronie. Przypuszczam że z powodu sprawdzania znaczników <a> w skrypcie galerii. Problem rozwiązałem dołączając do stronki skrypt prettyPhoto. Teraz działa wszystko
Edytowane przez _chris_ dnia 17.11.2010 07:38:39
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 28.04.2024 06:27:35
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl