ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
dungeons-game.pl - Dungeons Polish Fan-Site
ArtSpire
Witam ponownie,

Tym razem chciałbym zapytać o Wasze opinie odnośnie dwudniowej strony będącej polską stroną fanów gry Dungeons - klona gry Dungeon Keeper 3.

Szablonu nie zrobiłem sam - skorzystałem z jakiegoś gotowca, w którym niemalże wszystko zmieniłem. Można rzec, że są tylko trzy rzeczy, których nie ruszałem:
- topmenu,
- układ strony,
- bottom pod stopką.

Jest to moja chyba czwarta strona oparta na silniku PHP-Fusion. Trochę już wiem n/t tego skryptu, ale jeszcze zbyt mało by rozwijać stronę zadziwiając tym samym pozostałych użytkowników.

Chciałbym prosić Was o poradę (prócz oceny całości). Jakie panele / mody zastosowalibyście do tego typu strony? Trochę przeglądałem forum, ale być może coś bardzo ciekawego mi umknęło.

Pozdrawiam!

Link: http://www.dungeo...
Edytowane przez ArtSpire dnia 16.11.2010 05:42:43
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.05.2024 15:20:20
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eldiablo
Brak marginesów w treści środkowej jak i tej w panelach. Chodzi o to że treść nachodzi za bardzo na krawędzie.

Topmenu, chodź dla mnie za wysokie jak na takie małe literki, ujdzie. Reszta jak dla mnie do zmiany - kolorystyka. Pod logiem jakiś biały pasek. Między stopką a stroną niepotrzebny odstęp.

Ta flaga GB nie potrzebnie taka wielka, skoro nie jest to druga wersja językowa, a jedynie Google translator, który tłumaczy jak tłumaczy Wink

Druga sprawa że pod IE stronka się sypie, pod IE kompatybilność wstecz, już mniej.


EDIT: Pod Chrome dziwna pusta przestrzeń między stroną a tym gradientem w stopce, pod Firefoxem już nie.
Edytowane przez eldiablo dnia 16.11.2010 10:32:18
 
http://dropdire.pl
outchorn1
Pod firefox prezentuje się strona nawet nieźle. Jeżeli chodzi o Fusion Board na forum znajduje się temat jak zrobić Linki tematu rozwijane by domyślnie były zwinięte jest to chyba dosyć ciekawe:). Ewentualnie dodaj opcję Pomógł do FB. Na forum u góry w ścieżce wątku występują jakieś krzaczki?
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Moje pytanie co to za Hosting bo trochę muli, i jakby twoja stronka się rozwijała musiałbyś zmienić na coś wydajniejszego. Narazie to tyle:D
 
www.naruto-kensei.pl
ArtSpire
Hosting z linuxpl.com - zawsze korzystam z ich usług. Faktycznie, na IE strona kuleje. :/ Będę musiał pogrzebać w stylach. Po za tym myślę, że wszystko wyświetla się poprawnie.

Ten biały pasek pod logo na czarnym "panelu" nie jest błędem.

Odnośnie pustej przestrzeni pod stopką. Próbowałem i próbowałem i ciężko z optymalizacją. Póki co stronka hula na Firefox.
Ruszam dopiero od marca 2011, więc mam trochę czasu. Twórcy i wydawcy gry pomogą wypromować tą stronę.

PS Flaga jest duża (widoczna), ponieważ większość odwiedzających to ludzie z Niemiec, Austrii, Rosji, Australii i Anglii. Polaków jest nieco mniej.
 
eldiablo
PS Flaga jest duża (widoczna), ponieważ większość odwiedzających to ludzie z Niemiec, Austrii, Rosji, Australii i Anglii. Polaków jest nieco mniej.


Nie obraź się, ale taka flaga, tak reklamować drugą wersję językową, to można jak strona jest dwujęzyczna, a tak nie jest obecnie. Po drugie skoro więcej zagranicznych gości a nie naszych rodaków, to może przejdź na uniwersalny - angielski ? Zamiast ośmieszać się linkiem do translatora, który każdy wie jak tłumaczy.


Twórcy i wydawcy gry pomogą wypromować tą stronę.


Jeżeli rzeczywiście tak będzie i twórcy zamienią się w pozycjonerów Grin to bierz się do roboty i odpicuj tą stronę. A kodowanie pod wszystkie przeglądarki to w pierwszej kolejności.


Odnośnie pustej przestrzeni pod stopką. Próbowałem i próbowałem i ciężko z optymalizacją. Póki co stronka hula na Firefox.


Może zamiast optymalizacji stopki Pfft To zwróć uwagę że klasa o ID "footer" ma ustawiony margines 15px <- góra/dół i mam wrażenie że to jest sprawca tego odstępu strony od stopki.


linuxpl.com i tak muli ? Fakt że Hetzner i lokalizacja niemiecka, ale większość większych stron chodzi szybko i sprawnie. Może "jakiś dodatkowy kod", który znaczenie spowalnia Ci stronę ? Np: panel ostatnich tematów (?!).
Edytowane przez eldiablo dnia 28.11.2010 01:40:40
 
http://dropdire.pl
ArtSpire
Osobiście nie zauważyłem by strona śmigała wolniej. Aczkolwiek przyjrzę się i coś wymyślę.

Stopką się zajmę. Dziękuję za spostrzeżenie!

Odnośnie reklamy twórców i wydawców to mam już załatwione. Są zadowoleni ze strony oraz tapet, które dla nich zrobiłem, dlatego zapewnili, że podlinkują mnie na oficjalnej stronie gry. Na szczęście mam czas do marca 2011.

A flaga jest duża żeby każdy ją zauważył. Prośba o dodanie translatora Google wypłynęła bezpośrednio od jednego z twórców gry oraz kilku użytkowników oficjalnego forum wydawców. To nie był mój pomysł. Pfft
Edytowane przez ArtSpire dnia 28.11.2010 07:15:35
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl