ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
27.07.2024 08:33:01
Czyli to nie była moja wina.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja strony z v7.00 do v7.01
Pieka
Może inaczej, z jakiej wersji jest plik upgrade.php, bo z pewnością nie z tej, którą miałeś/masz na serwerze. W przeciwnym wypadku nie ruszyłaby aktualizacja.
Sprawdź na początku pliku w linii (przykład z v7.00.07):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 12:58:13
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Kedat
Masz rację.
Na serwerze jest plik upgrade.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

A korzystałem z wersji 7.005.
Jak to "odkręcić"?
 
Pieka
Postępować według instrukcji aktualizacji.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kedat
Nie mam dostępu do panela administratora.
 
Pieka
Tu serio nie ma czarnej magii, wystarczy poczytać i zastosować się do instrukcji: https://www.php-f..._01_xx.php
Cytując powyższe:
AKTUALIZACJA Z V7.00.XX

Przed dokonaniem aktualizacji zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich plików oraz bazy danych. PHP-Fusion v7.01 jest bezpośrednim następcą PHP-Fusion v7.00. Musisz dokładnie przejść przez wszystkie etapy niniejszej instrukcji.

1. Wersja 7 PHP-Fusion jest w dużej części kompatybilna z v7.01, jednakże wprowadzone zmiany mogą spowodować, że część wtyczek, skórek, modyfikacji czy paneli może nie działać poprawnie.
2. Po pierwsze, musisz wgrać skrypt aktualizujący z katalogu /upgrade v7 do katalogu /administration znajdującego się na Twoim serwerze oraz katalog /files/locale do głównego katalogu strony. Bez plików językowych, część nazw nie doda się poprawnie.
3. Zaloguj się jako Główny administrator i przejdź do zakładki Zarządzanie stroną w panelu administratora, kliknij na Aktualizacja, a następnie postępuj zgodnie z pojawiającymi się na ekranie wskazówkami. MUSISZ przejść przez wszystkie etapy aktualizacji! Proces aktualizacji kończy się dopiero wtedy, gdy na ekranie będzie jedynie widoczny komunikat 'Database upgrade complete'.
4. BARDZO WAŻNE: W tym wydaniu wprowadzono wiele zmian w strukturze systemu, niektóre elementy Twojej strony mogą nie działać poprawnie, dopóki nie zaktualizujesz wszystkich plików. MUSISZ wgrać WSZYSTKIE pliki z katalogu /files.

Jak sam widzisz, na tym etapie nie jest potrzebny dostęp do PA.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kedat
Jak już pisałem, strona otwiera się tylko częściowo. Po wgraniu plików na serwer (zgodnie z instrukcją) i zalogowaniu się jako administrator nie otwiera się PA, więc nie mogę przejść do zakładki Aktualizacje.
Tak to wygląda: http://www.pamiec...login1.php

Połączony z 03 sierpień 2020 20:54:
Opiszę mój problem raz jeszcze.
Mój portal korzystał z php fusion w wersji 7.005. Otóż kilka dni temu, nieopatrznie kliknąłem Aktualizacje w PA i moja strona przestała się wyświetlać. Są tylko widoczne jej fragmenty, a dokładnie menu główne i menu z prawej, o tak: http://www.pamiec...1/news.php

Jak słusznie zauważył Pieka, plik upgrade.php był z innej wersji i faktycznie był z wersji 70100 i dlatego polecenie Aktualizacje w PA zadziało. Jak się okazało nie miałem wgranych na serwer plików aktualizacyjnych w wersji 70100. Zapewne kilka lat temu zamierzałem aktualizować posiadaną wersję 7.005, ale z tego wniosek, że wgrałem tylko plik upgrade.php z wersji 70100.
Znam instrukcję aktualizacji, lecz nie mam obecnie dostępu do PA i polecenia Aktualizuj.
Proszę o wskazanie gdzie tkwi błąd spowodowany poleceniem Aktualizuj bez wgranych na serwer plików aktualizacyjnych. Jak wrócić do posiadanej wersji 7.005 aby ją zaktualizować?
Edytowane przez Kedat dnia 03.08.2020 20:54:18
 
Pieka
Po kliknięciu dokończyłeś proces aktualizacji?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kedat
Proces aktualizacji się nie zakończył. Jak się okazało na serwer wgrałem tylko plik upgrade.php z nowszej wersji dlatego polecenie Aktualizuj zadziałało (co własnie słusznie zauważyłeś), ale na serwerze wówczas nie było wgranych nowych plików aktualizacyjnych. Efekt - strona otwiera się tylko częściowo (jak pokazałem w linku wyżej).
Stąd moje pytanie - czy jest możliwy powrót do wersji 7.005.
Niestety nie zrobiłem wcześniej kopii zapasowej.
Jak wspomniałem wyżej, nie zamierzałem aktualizować strony - nieopatrznie kliknąłem Aktualizuj w PA.
 
Pieka
Bez kopii strony lub bazy i/lub choćby minimalnych umiejętności nic nie zrobisz.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
wellcode
Jedynie pozostaje wysłanie maila do firmy od której masz hosting z prośbą o przywrócenie strony do stanu przed aktualizacją. Przeważnie każda firma wykonuje takie kopie zapasowe kilka razy na dzień i są dostępne miesiąc wstecz
 
slawekneo
Hmm... Pozostaje dzialanie wsteczne. Czyli sprawdzenie jakie zmiany w bazie danych wykonano w pliku upgrade i probowac je odtworzyc recznie.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl