ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 11

Użytkowników online: 1
Giggsy

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja strony z v7.00 do v7.01
damian8p
Moje pytanie jest chyba proste.
Jak zaktualizować php-fusion z wersji v7.00.07 do wersji v7.01.
Tam w paczce jest opisane coś, ale po angielsku więc nie za bardzo kumam Smile
Czyli chyba jasne co gdzie i jak pozamieniać aby była nowsza wersja Smile
Oczywiście żebym nie stracił starej bazy danych.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 02.08 - 19:05

Edytowane przez Pieka dnia 02.08.2010 19:07:19
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 03:58:11
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
GosciuOdKanapek
Najlepiej przed aktualizacją zrób kopię zapasowa bazy jak i plików Smile Niestety ja nie aktualizowałem z v7 do v7.01 tylko zrobiłem czystą instalację, więc przetłumaczę ci jak to ma wyglądać, po tym co przeczytałem z readme.

1)Odinstaluj wszystkie (przede wszystkim) wtyczki oraz mody, bo niektóre mogą działać nieprawidłowo.

2)Najpierw musisz przesłać pliki z folderu "upgrade v7" do folderu "administration/" na twojej stronie oraz wgrać locale z paczki "files/locale/" (możesz też użyć pl plików językowych, lecz w niektórych miejscach na stronie mogą wystąpić błędy, gdyż te locale dostępne na forum są nie do końca pełne...)

3)Zaloguj się jako SA i w 'PA -> Zarządzanie stroną -> Aktualizacja' aktualizujesz stronę (jako pierwszy ruch aktualizacyjny Pfft) Jeśli wszystko pójdzie OK to wyświetli ci się odpowiedni komunikat Cool

5)Po kolei kopiujesz teksty z plików w folderze "db_updates" i robisz podglądy w DODATKOWYCH STRONACH w PA, NIE ZAPISUJESZ!!!

5)Teraz zamieniasz wszystkie pliki na stronie plikami PHP-Fusiona v7.01 z paczki którą ściągnąłeś (folder files)

Mam nadzieję, ze dobrze podałem wszystko Smile

Pozdrawiam
sygna.jpg
REGULAMIN - SKARBNICĄ WIEDZY
Pomogłem? Kliknij przy moim poście pomoc.jpg!
 
djdandi
Świetnie a wie ktoś może jak dokonać aktualizacji z wersji v7.01 RC3 na finalną wersję v7.01.
Mam z tym problem robię jak piszesz ale jak daję na aktualizację w PA to pisze że nie ma dostępnych aktualizacji.

Pozdrawiam all
 
http://pogoda.brzanekonline.pl
GosciuOdKanapek
djdandi napisał/a:
Świetnie a wie ktoś może jak dokonać aktualizacji z wersji v7.01 RC3 na finalną wersję v7.01.
Mam z tym problem robię jak piszesz ale jak daję na aktualizację w PA to pisze że nie ma dostępnych aktualizacji.


Chyba finalna wersja jak i RC3 mają ten sam plik upgrade, więc pozostało ci podmienić tylko pliki te z RC3 tymi z finalnej paczuszki Smile I w razie gdyby pliki db_updates się zmieniły to ponownie wykonać podgląd Pfft I tyle Smile

P.S. Aha, jeszcze jedno, pliki w localach te z RC3 nie wszystkie są takie jak w finalnej wersji angielskie, więc czasem może Ci błąd wyskoczyć, że jakiegoś wiersza brakuje Smile Jak jantom zaktualizuje locale to na forum będą Pfft
Edytowane przez GosciuOdKanapek dnia 02.08.2010 18:28:20
sygna.jpg
REGULAMIN - SKARBNICĄ WIEDZY
Pomogłem? Kliknij przy moim poście pomoc.jpg!
 
fluxax
A propos punktu 1) w poście GosciaOdKanapek - ze swojej strony mogę napisać iż, wtyczki : Professional Download System 1.8.5, Ankieta IP, Section Mainetance, Latest Additions pod najnowszą finalną wersją PHP-Fusion 7.01 działają prawidłowo.
Jeśli chodzi o polskie locale, to prawdopodobnie (nie miałem czasu sprawdzić dokładniej) w obecnej wersji z repozytorium na launchpad-zie, one właśnie są powodem kilku errorów przy aktualizacji i tego, że w zakładce "Zarządzanie stroną" jedna, a w zakładce "Ustawienia" kilka kategorii opcji jest bez swoich ikon i nazw w PA. Dlatego też proponował bym wstrzymać się z aktualizacją do czasu wydania finalnej wersji polskich locali.

Chyba, że nie przeszkadzają ci angielskie oznaczenia elementów PA. W tym wypadku mam na myśli zastosowanie angielskich locali do upgrade'u.
Edytowane przez fluxax dnia 03.08.2010 07:14:37
M.Kałat - programy http://mkalat.waw.pl - moja strona
 
http://mkalat.waw.pl
GosciuOdKanapek
fluxax napisał/a:
A propos punktu 1) w poście GosciaOdKanapek - ze swojej strony mogę napisać iż, wtyczki : Professional Download System 1.8.5, Ankieta IP, Section Mainetance, Latest Additions pod najnowszą finalną wersją PHP-Fusion 7.01 działają prawidłowo.
Jeśli chodzi o polskie locale, to prawdopodobnie (nie miałem czasu sprawdzić dokładniej) w obecnej wersji z repozytorium na launchpad-zie, one właśnie są powodem kilku errorów przy aktualizacji i tego, że w zakładce "Zarządzanie stroną" jedna, a w zakładce "Ustawienia" kilka kategorii opcji jest bez swoich ikon i nazw w PA. Dlatego też proponował bym wstrzymać się z aktualizacją do czasu wydania finalnej wersji polskich locali.

Chyba, że nie przeszkadzają ci angielskie oznaczenia elementów PA. W tym wypadku mam na myśli zastosowanie angielskich locali do upgrade'u.


Pewnie działają, ale zawsze lepiej przed taką długą aktualizacją odinstalować wtyczki i mody, gdyż pamiętaj, że pliki trzeba po podmieniać.

Co do polskich locali to trochę masz racji, chociaż, można już od razu korzystać z polskich, i w razie zauważenia jakichś błędów dodać brakujące linijki z angielskich locali, wcześniej tłumacząc np. przez translatora google (zazwyczaj 2 lub 3)...
sygna.jpg
REGULAMIN - SKARBNICĄ WIEDZY
Pomogłem? Kliknij przy moim poście pomoc.jpg!
 
Chemikpil
GosciuOdKanapek napisał/a:
Pewnie działają, ale zawsze lepiej przed taką długą aktualizacją odinstalować wtyczki i mody, gdyż pamiętaj, że pliki trzeba po podmieniać.


Nie zgodzę się tu.
Raz. Nowa paczka zawiera pliki PHP-Fusion a nie pliki wtyczek. Tak więc podmieniane są tylko pliki PF.
Dwa. Wtyczki tworzą własne tabele w bazie, gromadzą tam dane, a ich odinstalowanie spowoduje usunięcie tych danych. Wtedy trzeba wszystko robić od nowa. Ta aktualizacja to nie zmiana wersji 7 na 8. Silnik się nie zmienił tak by wszystko przestało działać.

Co do polskich lokali. Większość zauważonych błędów znajduje się w PA, więc raczej wielkiego problemu nie robią. Zawsze jednak można coś samemu przetłumaczyć Smile
Pozdrawiam.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Spaik
Gdy wykonuje podglad w stronach dodatkowych z tymi kodami to pozniej strona w|ogole sie nie uruchamia. Zamiast strony sa same bledy na bialym tle.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wgrałem kopie zapasowa calego serwera i jest stara wersja. :) Jeszcze poczekam na jakas finalna tej nowej.
Edytowane przez Pieka dnia 19.01.2011 11:41:54
 
Pieka
Koledze od kanapek skad sie wzial punkt 5? Od kiedy po aktualizacji nalezy cokolwiek mieszac recznie w bazie?
Zwalimy to na przegrzanie, czy jest jakies inne wytlumaczenie fenomenu piatego punktu? Wbrew pozorom to wazne, bo przynajmniej dwie osoby, z czego jedna post wyzej, zamiast przeczytac plik readme-en.html lub po sciagnieciu plikow jezykowych do wersji RC5 readme-pl.html wykonaly kanapkowe instrukcje i zamiast zaktualizowanej strony mialy jeden wielki bajzel.

Cytuje za w/w readme-pl.html:
AKTUALIZACJA Z V7.00.XX
Przed dokonaniem aktualizacji zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich plików oraz bazy danych. PHP-Fusion v7.01 jest bezpośrednim następcą PHP-Fusion v7.00. Musisz dokładnie przejść przez wszystkie etapy niniejszej instrukcji.
  1. Wersja 7 PHP-Fusion jest w dużej części kompatybilna z v7.01, jednakże wprowadzone zmiany mogą spowodować, że część wtyczek, skórek, modyfikacji czy paneli może nie działać poprawnie.
  2. Po pierwsze, musisz wgrać skrypt aktualizujący z katalogu /upgrade v7 do katalogu /administration znajdującego się na Twoim serwerze.
  3. Zaloguj się jako Główny administrator i przejdź do zakładki Zarządzanie stroną w panelu administratora, kliknij na Aktualizacja, a następnie postępuj zgodnie z pojawiającymi się na ekranie wskazówkami. MUSISZ przejść przez wszystkie etapy aktualizacji, dopóki proces się nie zakończy, a na ekranie będzie jedynie widoczny komunikat 'Database upgrade complete'.
  4. BARDZO WAŻNE: W tym wydaniu wprowadzono wiele zmian w strukturze systemu, niektóre elementy Twojej strony mogą nie działać poprawnie, dopóki nie zaktualizujesz wszystkich plików. MUSISZ wgrać WSZYSTKIE pliki z katalogu /files.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się i zapytaj na forum jednego z supportów o pomoc. W naszej społeczności mamy wielu doświadczonych użytkowników, którzy mogą pomóc lub poradzić podczas procesu aktualizacji.


Informacja do wszystkich, dajcie sobie spokoj z punktem 5 kanapkowej instrukcji, a najlepiej wstrzymajcie sie z pracami do czasu wydania przez nas polskiej paczki zawierajacej oba systemy kodowania, takie "all in one". Do weekendu nie jest daleko, a zaoszczedzicie sobie pracy i nerwow. Przemyslcie to na spokojnie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
fluxax
Jeśli ktoś jest zainteresowany, nie umniejszając pracy jantoma, mogę udostępnić moje uzupełnienie tłumaczenia do wersji RC 5 PHP-F 7.01, które działa na finalnej wersji. Przetestowałem je u siebie na stronie i używam. Jeśli to choćby trochę ulży w pracy jantomowi i reszcie ekipy supportu, także chętnie udostępnię.

EDIT : aha - pracuję na wersji utf-8.
Edytowane przez fluxax dnia 04.08.2010 06:56:14
M.Kałat - programy http://mkalat.waw.pl - moja strona
 
http://mkalat.waw.pl
krystian1988
Jeśli możesz wrzuć do tematu jantoma tłumaczenie w utf-8. Ja przerobię pod iso.
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
Hos
Mam pytanko co robiłem źle podczas instalacji że za każdym razem wyskakiwało mi posypanie się całej bazy? Gdyby nie kopia bezpieczeństwa musiałbym zawiesić działanie mojego serwisu :(. Postępowałem zgodnie z instrukcjami zawartymi w angielskim readme
 
piterus
Jeżeli się posypała baza danych przy aktualizacji, to znaczy, że źle to robiłeś. Przyznaj się. Używałeś pliku setup.php zamiast wgrać plik upgrade.php do folderu administration i użyć odpowiedniej funkcji w PA?
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
Pieka
Testowo w nocy ściągnąłem paczki PF v7.01 z UK i locali dla R5 by jantom, połączyłem, zainstalowałem i nie ma najmniejszych błędów. Oczywiście nie wszystko sprawdziłem, ale podstawa jest ok. Dzisiaj sprawdzę jak wygląda aktualizacja, bo specjalnie z tej okazji zainstalowałem v7.00.07. Wątpię jednak, żeby coś było złe.

Powtarzam kolejny raz, wstrzymajcie się z aktualizacją serwisów, te kilka dni nikogo nie zbawi.

Edit: Jeśli mimo wszystko zaktualizujecie stronę i okaże się, że po nadpisaniu wszystkich plików są braki w polskich nazwach w PA, wystarczy wtedy przełączyć język na angielski, a następnie od razu wrócić do polskiego.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
fluxax
@Pieka - w paczce jantoma do RC5 brakuje kilku locali, po ich dodaniu i przetłumaczeniu nie mam błędów w aktualizacji oraz wszystkie nazwy w PA pojawiają się prawidłowo. W tych, które ja udostępniłem te locale są - dodatkowo na launchpadzie w bug reportach załaczyłem zmienione pliki global.php, view_profile.php, oraz upgrade.php. Braki w wersji jantoma dotyczą dosłownie ok. 10 locali i powodują takie problemy jak już opisałem. Sprawdziłem dokładnie.

Specjalnie do tego celu porównałem wszystkie pliki z angielskich i polskich utf-8 locali - zajęło mi to pól nocy.

PS. paczkę jantoma pobrałem 2 dni temu.
A jeśli jak piszesz nie wszystko sprawdziłeś - to sprawdź przy localach do RC5 pod finalnym php-f 7.01, po aktualizacji, jak wyglądają strony w PA "Ustawienia" oraz "Zarzadzanie użytkownikami". Nie chcę być złośliwy, szanuję wkład ekipy supportu w pracę nad PHP-Fusion, ale nie po to siedziałem cała noc, i udostępniłem działające locale, aby się nagle okazało, że podobno to bez sensu.

Pozdrawiam
Edytowane przez fluxax dnia 04.08.2010 19:18:40
M.Kałat - programy http://mkalat.waw.pl - moja strona
 
http://mkalat.waw.pl
Pieka
Pliki jezykowe dla v7.01 beda brane tylko i wylacznie z launchpada, wiec bardzo dobrze, ze sprawdziles, poprawiles i zglosiles/dodales je wlasnie tam. Nikt nie twierdzi, ze Twoja praca jest bez sensu, a jedynie, ze jej sposob podania jest dla nas niesatysfakcjonujacy. Co nie oznacza, ze zle zrobiles zalaczajac przygotowana przez siebie paczke. Dla nas jako Supportu oficjalnie liczy sie tylko launchpad podany w temacie przez jantoma.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
fluxax
@Pieka - na launchpadzie dodałem jeszcze w opisie zgłoszonych plików opis miejsc, w których przeprowadziłem zmiany (podałem linijki w oryginalnych plikach z RC5, które zmodyfikowałem).
Dzięki za odpowiedź.
M.Kałat - programy http://mkalat.waw.pl - moja strona
 
http://mkalat.waw.pl
bracki19
Ktoś ma pomysł, co mogłem zrobić źle?
Chociaż wykonywałem update zgodnie z howto, to dostaję taki błąd przy próbie wejścia na forum...
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Forum miało zaaplikowany ostatni upgrade.
Edytowane przez khaman dnia 13.08.2010 14:05:15
 
bynio
Aktualizacja z 7.00.07 do 7.01.01 się nie udaje.

Wgrywam plik z katalogu upgrade v7 do administration, podmieniam również katalog locales. W PA -> Administracja pojawia się info o możliwości upgrade to klikam na opcję i mam komunikat o sukcesie. I od tej pory stronę mam rozsypaną bez żadnych opcji Administracyjnych (brak odnośników). Czy tak ma być? Czy opcje te wrócą po nadpisaniu plików z katalogu files na serwerze? Przywróciłem bazę z mysqladmina i strona wróciła do życia, nie chcę jednak dalej brnąć jakby coś miało być nie tak....
 
Pieka
Post 9 tego tematu, punkt 4, cytuje:
4. BARDZO WAŻNE: W tym wydaniu wprowadzono wiele zmian w strukturze systemu, niektóre elementy Twojej strony mogą nie działać poprawnie, dopóki nie zaktualizujesz wszystkich plików. MUSISZ wgrać WSZYSTKIE pliki z katalogu /files.

Tak ciezko przeczytac temat liczacy kilkanascie postow? Bez przesady.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl