ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Podpiecie PHP-Fusion pod jedną podstrone
maf2
Witam,
Zrobiłem prostą stronę składającą się z kilku podstron. Chciałbym zmieniać treść tylko na jednej podstronie. Idzie jakoś podpiąć PHP-Fusion pod tą jedną podstronę i mieć na niej możliwość zmieniania tekstów. Idzie to jakoś zrobić ?Smile
Edytowane przez krystian1988 dnia 30.07.2010 20:22:40
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.05.2024 03:49:28
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Franco
Jasne że się da tylko pomyśl czy nie lepiej użyć jakiegoś innego mniejszego skryptu, bo to tylko jedna podstrona Pfft

PS. To ma być podstrona typu viewpage.php?
Edytowane przez Franco dnia 30.07.2010 21:18:56
 
maf2
Właśnie myślałem o jakimś własnym skrypcie tylko chciałem żeby w tym był jakiś edytor np. TinyMce. Masz może jakiś przykład skryptu byłbym wdzięczny. Albo jakiś opis jak to zrobić w PHP-Fusion. Smile

viewpage.php nie bardzo rozumiem pytanie Smile. Na razie ta podstrona jest html. Mi to obojętne byle działało.
 
eldiablo
@maf2 Twoja sytuacja raczej wygląda następująco:

1) Masz prostą stronę w czystym HTML
2) Tylko na jednej z nich chcesz zmieniać treść

Czyli musisz szukać skryptu do zapisywania i pobierania treści lub prostego skryptu do pisania newsów.

PHP-Fusion w którego temacie napisałeś, to CMS, "silnik" do zarządzania serwisem, witryną lub też prostą stronką.

Albo instalujesz PHP-Fusion przenosisz do niego zawartość tych .html stron, albo szukasz prostego skryptu do zmiany treści, czy prostego systemu newsów.

PHP-Fusion nie da się go tak podpiąć i zarządzać zawartością jakiejś tam wybranej stronki html. Raz że wymaga to kodu PHP, który nie działa w plikach html a dwa jest to niewykonalne z racjonalnego myślenia.

Pozostaje Ci przeszukiwać zasoby wujka Google, poczekać być może ktoś kiedyś korzystał z takiego skryptu, zlecić komuś napisanie prostego zarządzania treścią, poszukanie innego CMS'a mniej potężnego niż PHP-Fusion, np: jeżeli nie posiadasz dostępu do bazy MySQL.

Możesz spróbować przejrzeć także, forum np: forumweb.pl jest tam dużo takich skrypcików, oraz tutki i jakieś początkowa wiedza, która będzie Ci niezbędna. Wink
Edytowane przez eldiablo dnia 30.07.2010 23:15:51
 
http://dropdire.pl
maf2
Hehe dzięki za tłumaczenie ale aż tak nie trzeba było Grin Z szablonami nie miałem do czynienia za bardzo i myślałem, ze to trochę łatwiej idzie podpiąć. A po poczytaniu okazuje się, że trzeba by w zasadzie stronę od nowa robić.
Wziąłem się więc za pisanie skryptu. Mniej roboty. Już 90% jest zrobione. A w zasadzie działa tylko oCSSować trzeba bo jest goły panelikPfft Jeszcze muszę tylko poczytać jak z bezpieczeństwem w php bo zrobiłem najprostsze możliwe logowanie i pewnie będę to musiał udoskonalić. Chyba za dużo trzeba jak na jeden tekst użyłemGrin Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Edytowane przez maf2 dnia 31.07.2010 09:38:25
 
tomaszziemann
Swego czasu korzystałem z prostego systemu newsów o nazwie CuteNews, który daje się łatwo przerobić na własny użytek od strony grafiki oraz sposobu zamieszczenia na własnej stronie.
Co ważne również posiada TinyMCE. Nie jest oparty o żadną bazę danych i jest dobrze zabezpieczony.
Tyle przyszło mi do głowy czytając Twoje wymagania.
Edytowane przez tomaszziemann dnia 01.08.2010 10:49:47
Co możesz zrobić dziś, zrób jutro.
 
http://www.gimnazjum.sierakowice.pl
Chemikpil
Czy temat dalej dotyczy PHP-Fusion czy kolega już pyta o inne systemy?
Ja rozumiem że można się nie znać na tym czy innym, jednak nie rozumiem dlaczego nawet nie zajrzałeś do naszego poradnika. Przecież po to ktoś to napisał. Tam masz opisane, jak zrobić podstronę.
Temat zamykam skoro piszesz już coś innego. Następnym razem jednak radzę szukać zanim napiszesz.
Edytowane przez Chemikpil dnia 01.08.2010 11:02:41
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl