ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Kradzież thema - od strony prawnej
Geneoo
Witam,
Stworzyłem szablony stron (grafiki, bannery loga) dla serwisu, którego byłem administratorem. Teraz gdy odchodzę chcę by mój projekt włożony w tą stronę był wycofany (tzn. skasowanie szablonu i grafik). Niestety nie mam takiej możliwości, ponieważ administracja tego serwisu postanowiła zostawić sobie moją pracę, a mnie odesłali z kwitkiem. Dodam, że aktualnie nawet w footerze nie jest zawarte, że jestem twórcą strony.

Tak więc, czy jest możliwość by teraz jakoś prawnie podejść do tego problemu?
Co robić?
Czytałem tego typu wątki i widzę, że często ludzie w tego typu sytuacjach są bezradni.
Strona hostowana jest chyba prez neteria.pl, tak więc czy napisanie do nich tekstu w treści którego znajdzie się jakaś skarga na nich może coś dać?
Czy konieczne jest walczenie o swoje prawa w inny sposób?


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Pieka 06.02 - 13:52
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 14:38:55
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
poki289
Złamana licencja , zniknie ten napis to pogadamy.
 
www.add-ons.pl
Geneoo
Proszę bardzo Smile
 
Szapko
Sam nie przestrzegasz zasad prawa autorskiego, co widać po ostrzeżeniu, a wymagasz tego od innych.

Wracając do problemu, to jeżeli naprawdę zrobiłeś ten theme i może to udowodnić i jeżeli zrobiłeś go legalnie (legalny program, grafiki, które nie są zastrzeżone prawem) to możesz się zgłosić do organizacji zajmującej się takimi sprawami: policja albo np. BOWI.

 
piotrek199214
Ciężko będzie coś takiego udowodnić, chyba że w plikach masz zawarte jakieś dane o autorze itp. Albo jak masz projekt na dysku twardym to wtedy można próbować. Wtedy idą według modyfikacji, stworzenia itp.
Ale to się moim zdaniem nie opłaca.


Pozdrawiam
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
Geneoo
dan_0803, Jeżeli nie znasz sytuacji to nie wypowiadaj się na ten temat, ok? Ok, popełniłem błąd (po prostu to co powinno być napisane w footerze, ja miałem wpisane jako grafikę, przez to brakowało linków), ale gdy zwrócono mi uwagę to natychmiast to zmieniłem, więc jeżeli masz ochotę mnie nazywać złodziejem, to rób to dalej, ale robisz błąd.
 
poki289
Jeśli chodzi o pliki PSD, to każdy z plików posiada identyfikator i dane na jego podstawie można potwierdzić autora, nawet jeśli nowy nabywca zmienił grafikę i nadpisał plik.
Niestety wydobycie takich informacji i potwierdzenie ich papierkiem, to na pewno nie mały koszt.

Wiadomość doklejona:
Najlepiej jak napiszesz do chłopaków, aby wszystkie twoje grafiki usunęli jak tego nie uczynią to zacznij im umilać życie np.
- spamowanie na forach, jacy to oni nie złodzieje, jak widzisz ludzie lubią uczestniczyć w takich rozmowach.
- podejść ich od strony SEO, głównie myślę tu o katalogowaniu (oczywiście wymagany jakiś adder), nagły przyrost 1000 linków będzie porażką.
Ogólnie pomysłów mam dużo, tylko czy warto? Ja osobiście olał bym sprawe, bo tracisz tylko czas.
Edytowane przez poki289 dnia 06.02.2010 13:08:38
 
www.add-ons.pl
Pieka
A co temat ewentualnego zwiniecia skorki przez dawnych kolegow ma wspolnego z webmasteringiem?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
SebaZ
W tym rzecz,że skórka nie zniknęła, a powinna Pfft
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
Pieka
Napisalem zwiniecie, a nie znikniecie.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Reyn
Podobnie to jak zabranie dziecku np. zabawki. Niby masz więcej siły, ale dziecko zabawki Ci tak łatwo nie odda. Może zły przykład, nie mam dziś chęci na myślenie Pfft. Napisz kulturalnie do admina z dostępem do FTP o usunięcie skórki, jak nie poskutkuje napisz do admina hostingu. Kiedyś natknąłem się na organizację (?) która zajmuje się takimi rzeczami, tyle że nie pamiętam nazwy.
 
poki289
Reyn napisał/a:
Podobnie to jak zabranie dziecku np. zabawki. Niby masz więcej siły, ale dziecko zabawki Ci tak łatwo nie odda. Może zły przykład, nie mam dziś chęci na myślenie Pfft. Napisz kulturalnie do admina z dostępem do FTP o usunięcie skórki, jak nie poskutkuje napisz do admina hostingu. Kiedyś natknąłem się na organizację (?) która zajmuje się takimi rzeczami, tyle że nie pamiętam nazwy.

piotrek199214 napisał/a:
Wracając do problemu, to jeżeli naprawdę zrobiłeś ten theme i może to udowodnić i jeżeli zrobiłeś go legalnie (legalny program, grafiki, które nie są zastrzeżone prawem) to możesz się zgłosić do organizacji zajmującej się takimi sprawami: policja albo np. BOWI.

Bowi jest jedyną organizacją jaka znam, niestety ich stronka nie hula.
Co do admina hosta to raczej nie pomoże, ponieważ jako tako nie udowodnisz że grafika jest Twoja, a na słowo ci nikt nie uwierzy.
 
www.add-ons.pl
Gutek1806
Co do tego tego że admin nie pomoże ja się nie zgodzę bo kilka razy miałem sytuacje gdzie dochodziło do kradzieży moich grafiki, obrazki rangi i działów, niby nic ale admin interweniował i nawet blokował stronę, więc warto spróbować, najlepiej jak w regulaminie hostingu znajdziesz jakiś punkt którym będziesz mógł się wesprzeć, coś że nie hostują stron które łamią polskie prawo, a taki punkt na pewno tam jest.
 
www.ls-world.pl
Nieznany
Od strony prawnej to mało zdziałasz ,ale jeśli strona przynosi dochody i się nie rozliczają z podatku to możesz ich postraszyć fiskusem oni takie sprawy załatwiają szybko.
 
kreis
Strasz Wink napisz do admina serwisu, żeby Twoją skórkę usunął inaczej wystąpisz z oskarżeniem w stosunku do nich z paragrafu takiego to a takiego kodeksu... bla bla bla i dalej w tym tonie, jeśli jesteś zdesperowany poproś kogoś z prawa on Ci takie pismo przygotuje, dodatkowo możesz im napisać, że grafiki, które posiadają, nie są oryginalnych rozmiarów, lecz mniejszymi ich kopiami wykonanymi na potrzeby skórki, albo wymuś na nich przez ten sam sposób dodanie stopki o tym, że wykonawcą tego serwisu/skórki jesteś Ty. Dobra gadka poparta paragrafami pomaga... miałem podobne przypadki ze swoimi klientami ale akurat nie w tej branży, najpierw zlewali a po fest piśmie chętnie dyskutowali o naprawieniu szkód jak najmniejszym kosztem.
 
http://www.kreis.com.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl