ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
Propozycja Polskiej wikipedii o PHP-Fusion
Drecha
Przedzieranie się przez tony postów do niczego nie prowadzi.


Wystarczy umiejętnie korzystać z Szukajki Smile
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 25.04.2024 12:43:35
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
jantom
Każda idea mająca systematyzować wiedzę, ma sens. Forum i szukajki są protezą mającą zastąpić dokumentację z prawdziwego zdarzenia.
Projekt Wiki padł już dawno, dawno temu, nawet nie zdążył się zbytnio narodzić - kolegom Poki i zezol zabrakło cierpliwości.
Edytowane przez jantom dnia 26.07.2011 20:54:22
 
http://jantom.info
CyberSoft
Może warto by było reaktywować projekt wiki. To naprawdę świetny mechanizm tworzenia dokumentacji przez społeczność. I tak jak mówiłem żadne forum tego nie zastąpi. Ewentualnie dobrym jak nie najlepszym rozwiązaniem było by stworzenie wtyczki której funkcjonalność zbliżona by była do wiki ale dostosowana do specyfiki dokumentacji Fusiona. Jeśli ze strony administracji była by taka chęć mogę się podjąć napisania takiej wtyczki.
 
Drecha
Istnieje wtyczka encyklopedii, może ona sprosta waszym oczekiwaniom? Smile
 
CyberSoft
Nie ta wtyczka się nie nadaje. To musi być mechanizm typu WEB2.0. Najlepiej by było napisać taką wtyczkę całkowicie na nowo.

Pod warunkiem jeśli mówimy o integracji. Jeśli bardziej na treści niż na wtyczce lepiej się skupić na treści to mechanizm MediaWiki całkowicie wystarczy.
Edytowane przez CyberSoft dnia 27.07.2011 17:08:54
 
Drecha
Ale wątpię, by ktoś chciał tworzyć coś nowego, lepiej umieścić to na stronie Supportu, łatwiej będzie się we wszystkim odnaleźć. A jeśli mowa o nowej wtyczce, to może taką stworzysz? Smile
 
CyberSoft
Ja nie widzę problemu w stworzeniu takiej wtyczki - to nie jest żaden problem. Absolutnie żaden. Potrzebuje tylko jednej rzeczy - Wymagań (to powinna określić administracja Supportu), dokumentacje techniczną(sam napisze), kod(sam napisze), testerów(to powinna załatwić społeczność). Wtyczka to nie problem - potrzeba ludzi do zasilania jej informacjami i to jest problem. Dane muszą być systematyczne, napisane według jakiegoś określonego standardu.
Edytowane przez CyberSoft dnia 27.07.2011 17:18:22
 
Drecha
I tym także powinna zająć się moderacja+administracja moim zdaniem. Testowaniem również, nie powinna to być, przynajmniej na razie, ogólnie dostępna wtyczka.
 
CyberSoft
Jeśli wtyczka w ogóle by powstała to była by dostępna wyłącznie dla supportu ewentualnie innych oficjalnych bez prawa do dalszej dystrybucji. Miało by to na celu kilka rzeczy, między innymi bezpieczeństwo.
 
Drecha
Dokładnie to samo miałem na myśli. W takim razie trzeba się z tym udać do Pieki, by zatwierdził Grin To już wezmę na swoje barki Smile
 
CyberSoft
To czekamy na decyzje i wypowiedź Pieki.
 
jantom
Drecha napisał/a:
I tym także powinna zająć się moderacja+administracja moim zdaniem. Testowaniem również, nie powinna to być, przynajmniej na razie, ogólnie dostępna wtyczka.

Moderacja i administracja ma swoją robotę i tym się powinna głównie zajmować. Takie jest moje zdanie. Myślę, że Przemek będzie uważał podobnie. Rozdmuchiwać zakres usług można było, gdy ekipę tworzyło osób naście, a nie kilka.

Powstaje nowy system dokumentacji dla Fusiona - całkiem niezły (przynajmniej to coś udostępnione na SVN), jednakże brakuje mu cech wiki. Sprawdźcie go, może się nada.

Co do manii Web 2.0 - osobiście bardziej doceniłbym logiczną treść niż otoczkę wokół niej, ale co kto lubi.

wtyczka [...] była by dostępna wyłącznie dla supportu [...] bez prawa do dalszej dystrybucji. Miało by to na celu kilka rzeczy, między innymi bezpieczeństwo.

W ten sposób bezpieczeństwa się nie zapewni - zawsze znajdzie się jakiś cwaniak, który coś wyłapie. Lepiej wcześniej łatać, niż później. Nawet w Supportowych skryptach niektóre cwaniaki z moderacji potrafiły znaleźć nieudokumentowane możliwości.

Całość podsumuję tak: mierzcie siły na zamiary - ja nieraz przeceniłem swoje możliwości i wiele moich prób opisania Fusiona wylądowało w /dev/null.
Edytowane przez jantom dnia 27.07.2011 23:07:04
 
http://jantom.info
CyberSoft
jantom napisał/a:
Powstaje nowy system dokumentacji dla Fusiona - całkiem niezły (przynajmniej to coś udostępnione na SVN), jednakże brakuje mu cech wiki. Sprawdźcie go, może się nada.

Mógłbyś podesłać linka?

jantom napisał/a:
Co do manii Web 2.0 - osobiście bardziej doceniłbym logiczną treść niż otoczkę wokół niej, ale co kto lubi.

Chodzi mi wyłącznie że treść tworzą użytkownicy nie tylko dodają ale i modyfikują, aktualizują poprawiają Smile
jantom napisał/a:
W ten sposób bezpieczeństwa się nie zapewni - zawsze znajdzie się jakiś cwaniak, który coś wyłapie. Lepiej wcześniej łatać, niż później. Nawet w Supportowych skryptach niektóre cwaniaki z moderacji potrafiły znaleźć nieudokumentowane możliwości.


Jasne że nie ale nieznajomość kodu znacznie utrudnia analizę tego co się znajduje wewnątrz i jak działa. Poza tym jestem wielkim przeciwnikiem licencji GNU i temu podobnych. Ale nie o tym tu chciałem. Gdybym wydawał wtyczkę to na zmodyfikowanej licencji BSD.

jantom napisał/a:
Całość podsumuję tak: mierzcie siły na zamiary - ja nieraz przeceniłem swoje możliwości i wiele moich prób opisania Fusiona wylądowało wylądowało w /dev/null.

Masz rację. O stworzenie takiej wtyczki nie martwię się za bardzo bo to nic trudnego, tak na dobrą sprawę mam już ją zrobioną. Tylko że jest to pod 06.01.xx. Pisząc wtyczkę lub modyfikując istniejącą marnuje czas który można poświęcić na uzupełnianie treści.
 
jantom
CyberSoft napisał/a:
jantom napisał/a:
Co do manii Web 2.0 - osobiście bardziej doceniłbym logiczną treść niż otoczkę wokół niej, ale co kto lubi.

Chodzi mi wyłącznie że treść tworzą użytkownicy nie tylko dodają ale i modyfikują, aktualizują poprawiają Smile

Dokumentacja PHP pokazuje, że nawet bez Łeb Cwaj Zero (c)(tm)(inne right) można tworzyć dobrą dokumentację. Z przykładami i kodami od użytkowników. Tylko trzeba to dobrze wykombinować.
 
http://jantom.info
CyberSoft
Zapoznałem się z wtyczką o której wspominasz, jednak nie do końca ona spełnia zadanie tworzenia dokumentacji przez społeczność. Nadal jest to mechanizm do tworzenia treści przez użytkowników. Uważam że każdy użytkownik powinien mieć możliwość tworzenia i modyfikowania wiki.
 
khaman
Jak wiadomo z ostatniego newsa projekt odżył dzięki koledze Drecha. Więc jeśli ktos chce dołączyć, to śmiało. PHP-Fusion to nie tylko kilka osób z ekipy, którzy też mają inne zajęcia ale także WY, społeczność PHP-Fusion, gdzie każdy może dołożyć swoją cegiełkę do:

http://wiki.php-f...

Mam nadzieję, że tym razem nie zabraknie tego co najważniejsze... Chęci i zapału. Pamiętajcie, że PHP-Fusion to społeczność, i tych, którzy chcą się udzielać, coś tworzyć dla społeczności promujemy i popieramy i traktujemy w sposób szczególny... Bo brać to nie sztuka, ale dać coś od siebie to już co innego..
Edytowane przez khaman dnia 27.08.2011 21:04:44
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Drecha
Dobry pomysł kolego @khaman, żeby o tym tutaj napisać, dziękuję. Smile To racja, ja mam też inne zajęcia i sam tego nie ogarnę, więc przyda się inicjatywa społeczności, później można to zgłosić do oficjalnego Supportu, by i oni współtworzyli z nami multi językową wersję, bo i taką perspektywę stawia przed nami MediaWiki.
 
Adam Stalica
Mi nie przychodzi link aktywacyjny na onet.pl ;/
Witam Grin
 
Pieka
Sprawdz folder spamowy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Drecha
Dokładnie, w razie, gdyby i tam go nie było, będę się starał aktywować Ci konto przez bazę danych.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl