ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[EF IV] Błąd z dostępem do forum kierujący do pliku setup.php
MCin22
Witam (pierwszy post na tym forum :P). Otóż mam dosyć nietypowy problem.

Mam stronkę opartą na skrypcie Extreme-Fusion IV. Jeden Administrator chciał podmienić forum fusionowskie na phpBB by Przemo, ale plany jednak się zmieniły. Mimo to, pliki forum Fusiona zostały usunięte (zawartość katalogu Forum), pliki phpBB wgrane, ale baza danych z forum Fusiona nadal działa. Próbowałem przywrócić pliki forum (z paczki z EF IV), ale nie wyszło to za bardzo (skopiowałem zawartość katalogu Forum z paczki instalacyjnej do katalogu Forum na serwerze - plików phpBB nie usuwałem, jedynie wgrałem pliki forum Fusiona, nadpisując plik index.php). Pojawia się teraz zamiast ekranu forum takie coś:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Czy mógłbym liczyć na pomoc w tym wypadku? ;)


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Pieka 17.08 - 13:04

Edytowane przez MCin22 dnia 17.08.2009 15:07:06
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 18:00:59
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
nergal
The requested URL /forum/setup.php was not found on this server.

Musisz wgrać plik setup.php na serwer do folderu /forum/. Tylko z tego co widzę to e EF4.13 takowego pliku w folderze forum nie ma Frown
Edytowane przez nergal dnia 17.08.2009 11:52:23
 
MCin22
Musisz wgrać plik setup.php na serwer do folderu /forum/, prawda że proste?

Też bym na to wpadł, gdyby nie jedna rzecz. Chcę się po prostu upewnić. W paczce z EFem są następujące pliki setup.php:

w katalogu Locale (Polish, English, Danish) i jest jeszcze w katalogu setup plik normal_setup.php.

Czy powinienem może wziąść plik setup.php z pliku PHP-Fusiona (wersjowo na bazie którego jest mój EFIV - 6.0.1.x)?

Nie chcę popsuć stronki, bo sporo się nad nią napracowałem (przeróbki niezwiązane z forum). Zastrzegam, że to nie ja instalowałem skrypt EFIV na stronce, dlatego nie wiem, jak paczka dokładnie wyglądała z początku. Po prostu ściągnąłem z neta paczkę, co znalazłem.

EDIT:
Tylko z tego co widzę to e EF4.13 takowego pliku w folderze forum nie ma Frown

Właśnie Wink
Edytowane przez MCin22 dnia 17.08.2009 12:00:42
 
nergal
Hmm... widać Twój skrypt był dość mocno zmodyfikowany. Sprawdzałem i nie powinno być, na nie modyfikowanym skrypcie, żadnych tego typu problemów. Wgrywałeś pliki z oryginalnej instalki EF i jaki plik przekierowuje cię na setup.php?
Edytowane przez nergal dnia 17.08.2009 12:16:30
 
MCin22
nergal napisał/a:
Hmm... widać Twój skrypt był dość mocno zmodyfikowany. Sprawdzałem i nie powinno być, na nie modyfikowanym skrypcie, żadnych tego typu problemów. Wgrywałeś pliki z oryginalnej instalki EF i jaki plik przekierowuje cię na setup.php?

Co do tego modyfikowania... przesadziłem nieco z tym ;). Wgrałem infusiony: Security System, Extended User Search, Master Download Panel oraz emotoikonki do SB i na stronkę jak w GG (edycja w pliku maincore.php na podstawie instrukcji).

Poza tym jedyna modyfikacja poza tymi wymienionymi to szablon stronki.

Tak, wgrywałem pliki z oryginalne instalki. Wgrałem też z zainstalowanej wersji na testowym serwerze. Ten sam efekt był.

Do setupu przekierowuje mnie z index.php (link do forum prowadzi z /forum/index.php)

Slowo "Kłopot" jest rownie niedopuszczalne w temacie jak problem.

Przepraszam, ale nie wiedziałem, jak to inaczej określić ;).

EDIT:
Sprawdziłem skrypt. Przekierowanie dokładne następuje z pliku maincore.php. Po daniu komentarza do linii kierującej do pliku setup.php pojawia się komunikat na forum:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Wnioskuję, że coś jest z dostępem do bazy danych. Czyżby jednak coś było przemienione z nią? W Panelu Adma, w dziale forum widać wszystkie poprzednie kategorie forum.

EDIT2:
Już naprawiłem forum. Cała rzecz leżała w tym, że forum phpBB zostawiło po sobie plik config.php i skrypt Fusiona starał się nim kierować przy uzyskaniu dostępu do bazy. usunąłem plik i po kłopocie. Dzięki za pomoc ;)
Edytowane przez MCin22 dnia 17.08.2009 15:09:59
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl