ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 14

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[EF IV] Zmiana kolorów napisów w PA
Ministranciduch
Witam wszystkich Szanownych Programistów.

Przejdę do sedna sprawy:

Chciałem zmienić kolor napisów panelu admina i chciałbym się dowiedzieć w jakich plikach to trzeba zmienić, aby wszystko dobrze się wykonało, bo ponieważ jak wchodzę teraz do panelu admina to kolor napisów w panelu admina mam na niebiesko a mi potrzeba na czarno.

Oto screen, żeby pokazać to zjawisko:
http://img35.imag...admina.jpg
Chciałbym wszystkie kolory zmienić z niebieskiego na czarne po panel górny i wszystko co jest w panelu admina na niebiesko.

Z góry dzięki za pomoc.

Wiadomości dotyczące licencji zostały dodane. I wszystko powinno być ok.


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Pieka 14.08 - 11:55
  2. Przeniesienie tematu - Pieka 14.08 - 11:55
  3. Brak Stopki! - Pieka 14.08 - 11:57

Edytowane przez Ministranciduch dnia 14.08.2009 12:18:47
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 02.05.2024 22:42:47
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Bochen
Plik .css Twojego stylu. Z niebieskiego zmieniaj na czarny. Wszystko masz w tym jednym pliku.

Wiadomość doklejona:
Za złamaną licencję i tak nikt nie pomoże, jeszcze coś z tym zrób.
Edytowane przez Bochen dnia 14.08.2009 12:12:14
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
 
www.webstudio.sdgp.pl
Ministranciduch
Ale wszystko mam tam zamienić w tym stylu .css żeby zmienił się kolor panelu administracji na czarny. Czy co muszę zrobić ?
 
Bochen
Za wyświetlanie stylu jak sama nazwa wskazuje odpowiada plik stylu .css, więc poza nim niczego innego edytować nie trzeba.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
 
www.webstudio.sdgp.pl
Ministranciduch
A może jednak coś trzeba z edytować innego. Bo jak próbuje to nic nie idzie tak bez ściemy mówiąc.

Może ma ktoś jeszcze jakieś propozycje, które można by było przetestować i prześledzić?
 
Chemikpil
Trochę obeznania by się przydało. Rozumiem że linki chcesz zmienić na kolor czarny. Jak tak to do linków musisz się odwoływać. Jeżeli na całej stronie maja być czarne to wystarczy
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jeżeli tylko w panelach admina, to sprawdź jaką klasę elementu w którym znajdują się linki( pewnie będzie to tbl lub coś podobnego) i zrób do nich odwołanie w styles.css, np.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Ministranciduch
Oto kod mojego styles.css do stylu Emotive Greeny, który użyłem do strony, ale jak coś w nim zmieniam to nic nie idzie żeby się zmieniło w panelu admina coś:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I coś nie bardzo idzie Bochen to wykonać tak jak mówisz, ale mogę się mylić.

Natomiast tamten sposób co podał: Chemikpil. nie wiem jak go wykonać, pogubiłem się w tym trochę. A można do tego styles.css dodać ten kod co podałeś? Bo jeśli tak to gdzie konkretnie. Jeszcze jak wchodzę w panel admina to chyba będzie trzeba jakiś plik zedytować, a mianowicie chodzi tutaj o administration/index.php, ale nie mam pewności. Za pomoc dzięki z góry.
Edytowane przez Ministranciduch dnia 14.08.2009 19:26:48
 
Chemikpil
Coś ty się uczepił zmian w innych plikach. Problem leży gdzie indziej. Zauważ że na zwykłych podstronach masz dodany dodatkowy arkusz stylów lightbox.css, co dziwne, na stronie głównej i na forum różnią się one od siebie zawartością. Jako że został on zadeklarowany później więc jego formatowanie jest brane najpierw pod uwagę. Właśnie między innym na forum, i również w administracji. Na przykładzie forum, plik ten znajduje się w katalogu forum/css/lightbox.css. Tym plikiem się zajmij, albo usuń albo zmieniaj. Jak plik wygląda w administracji nie wiem, bo jasnowidzem nie jestem Smile
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Ministranciduch
U mnie w katalogu forum nie ma takiego jak css/lightbox nawet u mnie. Więc trochę dziwnie to może u mnie wygląda. Poprostu tak jakby go nie było.

Natomiast plik w administration/index.php wygląda następująco:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

I nie wiadomo co mam już zrobić poprostu nie mogę nic konkretnego wykonać, bo dokońca tej części nie rozumiem, ale może kiedyś się jej nauczę. Z góry dzięki za pomoc.
Edytowane przez Ministranciduch dnia 14.08.2009 22:45:48
 
Chemikpil
A ty znowu z plikiem .php. On niema tu nic do rzeczy. A ten plik lightbox.css występuje gdzieś indziej?
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Ministranciduch
Nom nie występuje już nigdzie indziej ja go mam tylko po wrzuceniu moda: Ajax_gallery_p i tyle więcej nigdzie nie ma tego, jak sprawdzałem.
 
Chemikpil
No dobra widzę że na forum już działa, a w administracji dalej bez efektów?
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Ministranciduch
Nom teraz wszystko działa poprawnie, ponieważ usunąłem system ajax_gallery_p, i nie wiem czy ponownie go instalować czy go jakoś trzeba przerobić dla mojego Extreme jakoś, bo obojętnie skąd bym nie pobrał tego moda to też pewnie tak będzie.
 
Chemikpil
Przerobić w nim plik lightbox.css, lub inny plik stylów tak by nie zawierał jako selektor znacznika linku czyli np.
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
Tego nie może być w tych plikach.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Ministranciduch
Nom i ok usunę to co dodałeś to w zamian za to mam co innego postawić. Bo takie coś mam w style.css w Themie Emotive Greeny którego przerobiłem. A może zamiast tego coś tam trzeba wstawić konkretnego.
Edytowane przez Ministranciduch dnia 15.08.2009 01:55:24
 
Chemikpil
Eh pojęcie o podstawach to ty masz blade. Selektor a odpowiada za wygląd linków. Zadeklarowany jest on w pliku styles.css wchodzącym w skład aktualnie używanej skórki. Skoro gdzieś już występuje, jaki jest sens by dodawać go gdzie indziej. Tłumacząc, usuwasz wszystko co zaczyna się od a (a, a:hover, a:link, a:visited) w pliku lightbox.css, bo przecież każdy link ma być u ciebie na czarno. Jeżeli te deklaracje zostaną w tym pliku spowoduje to efekt którego nie chciałeś, czyli linki zostaną ponownie sformatowane(pokolorowane) jednak tym razem według reguł najniżej zadeklarowanego pliku, czyli w tym przypadku lihtbox.css.

By wyprzedzić kolejne pytanie. Usuń to i nic nie dodawaj, zmieniaj czy co tam jeszcze ci na myśl przyjdzie.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Ministranciduch
Przepraszam Ciebie wiem, że może moje podstawy są blade bo dawno nie robiłem to nie ma się czemu dziwić. A tak po za tym to w tym Ajax_gallery_p jak patrze do lightboxa w katalogu css w tym modzie to nie ma tego czegoś i tak samo jest ten lightbox w katalogu tego moda w js. Sprawdziłem obydwa i w żadnym z nich nie występują to co kazałeś usunąć, czyli (a, a:hover, a:link, a:visited). Nom ale jak coś to pokaże z tego ajaxa te dwa kody lightboxa dla pokazania jak jest.

lightbox.css w katalogu css w ajaxie:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Wiem o tym, że ty wiesz lepiej, ale ja poprostu widocznie nie umiem dobrze słuchać. Tak najprawdopodobniej. Pzdr.
Edytowane przez Ministranciduch dnia 15.08.2009 02:37:26
 
Chemikpil
W kodzie źródłowym pliku odpowiadającego za forum miałeś zadeklarowane lightbox.css, w którym to były takie selektory z wartością koloru niebieskiego. Nie wiem jak ty to zrobiłeś bo jasnowidzem nie jestem a wiem co widziałem. Koniec już tego tematu bo ten problem nie dotyczy lightboxa tylko panelu adma. Skoro działa a chcesz mieć lightboxa szukaj odpowiedzi w innym temacie.
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl