ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion kontra inne CMS-y » Ogólna dyskusja
 Drukuj temat
Przenoszenie userów i postów z phpbb na php-fusion
forever
Witam,
mój problem jest następujący, otóż mam forum na phpbb by przemo i chciałbym się teraz przenieść na php-fusion.
Fusion mam już zainstalowane i chodzi mi dokładnie o przeniesienie postów i użytkowników z phpbb ale nie wiem jak to zrobić.
Oba fora są na tym samym serwerze haa.pl (na rożnych kontach).
Czytałem o jakimś konwetorze ale niewiem czy sie nie myle bo tutaj na forum wyczytałem coś na jego temat ale niezbyt to rozumię.
Prosił bym o pomoc i powiedzieć jak można to przenieść.

http://forever999...a.pl/forum - phpbb
http://www.kbf.ha...m/news.php - php-fusion

z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam jeśli nie ten dział


pozdrawiam
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 28.04.2024 10:18:43
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Gander
Jeśli masz trochę czasu (tak ok miesiąca), to może zdążę przygotować konwerter. Miałem go już dawno temu napisać ale jakoś nie miałem czasu.
 
gander.solutions
forever
heh Gander ale ja sie nigdzie nie śpieszeWink
Zwłaszcza że taki konwentor przydał by sie nie jednemu


Pozdrawiam
 
mitnick
Gander jak byś napisał w dwie strony ten konwerter to by było super Smile
 
morbo_o
Również mam podobny problem...

Dokładniej wygląda to w ten sposób: mam forum założone w phpBB (było to moje pierwsze, więc się jeszcze nie orientowałem Smile) oraz stronkę w html'u. Zainstalowałem sobie najnowsze PHP-Fusion i muszę przyznać, że mi się bardzo podoba. Łatwa obsługa sporo fajnych dodatków i do tego jak widzę dobre wsparcie ze strony uzytkowników.

I teraz mam problem - na forum zebrałem już kilkudziesięciu użytkowników oraz sporo tematów i postów. Z tego co widzę przeniesienie czegokolwiek z phpBB do Fusiona może być kłopotliwe. Bardzo ucieszyłbym się gdyby istaniała jakakolwiek możliwość przeniesienia całości bądź tylko użytkowników. Aha, dodać warto że z forum phpBB chcę zrezygnować całkowicie, więc podczepianie rejestracji by mnie nie satysfakcjonowało. Jeżeli nie ma drogi bezpośredniej to czy poradzicie coś okrężnego? No chyba, że są jakieś nowiny jeżeli chodzi o konwerter Gandera?

Z góry dzięki za pomoc.
 
Gander
Dobra. Mam wolne do nastepnego poniedziałku i znajdę trochę czasu na napisanie tego.
Jak coś bedzie to napiszę w tym temacie.
 
gander.solutions
morbo_o
To ja tylko dodam że czekam z niecierpliwością. Zdążyłem już Fusiona polubić Smile.
 
Gander
Mącę w tym. phpBB Jest dużo bardziej rozdrobnione niż się spodziewałem, a struktura forum fusion trochę mnie zaskoczyła Wink Skrypt nie powinien być spacjalnie trudny do wykonania. Jestem dobrej myśli Smile
 
gander.solutions
Pieka
forever napisał/a:
Witam,
mój problem jest następujący, otóż mam forum na phpbb by przemo i chciałbym się teraz przenieść na php-fusion.
Fusion mam już zainstalowane i chodzi mi dokładnie o przeniesienie postów i użytkowników z phpbb ale nie wiem jak to zrobić.
Oba fora są na tym samym serwerze haa.pl (na rożnych kontach).
Czytałem o jakimś konwetorze ale niewiem czy sie nie myle bo tutaj na forum wyczytałem coś na jego temat ale niezbyt to rozumię.
Prosił bym o pomoc i powiedzieć jak można to przenieść.

http://forever999...a.pl/forum - phpbb
http://www.kbf.ha...m/news.php - php-fusion

z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam jeśli nie ten dział


pozdrawiam



Mam gdzies na dysku konwerter phpBB=>PHP-Fusion i jak znajde to wstawie Wink
======================
Sie znalazl Grin
Zalaczam, ale pamietajcie, ze czynicie to na wlasna odpowiedzialnosc i ZAWSZE nalezy robic kopie bazy i modyfikowanych plikow!!.
Pieka dodał/a następującą plik:
phpbbconverter[420].zip [2.89kB / 532 Pobrane]

Edytowane przez Pieka dnia 13.04.2006 20:45:04
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
morbo_o
Dzięki za pomoc chłopaki! W tej chwili wszyscy użytkownicy, tematy i posty mam już na Fusionie. Co prawda jest jeszcze trochę problemów z np. odmiennym kodowaniem buziek, znaczników pogrubiania, pochylania, obrazków itp. ale powinienem dać sobie z tym radę.

Pozdrawiam! Grin
 
Arti79
Pieka napisał/a:
forever napisał/a:
Witam,
mój problem jest następujący, otóż mam forum na phpbb by przemo i chciałbym się teraz przenieść na php-fusion.
Fusion mam już zainstalowane i chodzi mi dokładnie o przeniesienie postów i użytkowników z phpbb ale nie wiem jak to zrobić.
Oba fora są na tym samym serwerze haa.pl (na rożnych kontach).
Czytałem o jakimś konwetorze ale niewiem czy sie nie myle bo tutaj na forum wyczytałem coś na jego temat ale niezbyt to rozumię.
Prosił bym o pomoc i powiedzieć jak można to przenieść.

http://forever999...a.pl/forum - phpbb
http://www.kbf.ha...m/news.php - php-fusion

z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam jeśli nie ten dział


pozdrawiam



Mam gdzies na dysku konwerter phpBB=>PHP-Fusion i jak znajde to wstawie ;)
======================
Sie znalazl :D
Zalaczam, ale pamietajcie, ze czynicie to na wlasna odpowiedzialnosc i ZAWSZE nalezy robic kopie bazy i modyfikowanych plikow!!.


Pieka, czy mógłbys napisać krótką instrukcję jak skorzystać z konwertera ?
Wrzuciłem pliczek do głównego katalogu fusiona, a po odpaleniu mam taki komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
 
www.akacje8.pl
morbo_o
Musisz wykonać dwie czynności. Dopisać (w pliku phpbbconverter.php) w cudzysłowie phpbb_ (albo inny prefix do Twojego forum phpbb) i wykasować jedną linię. Pierwsze na zielono, drugie na czerwono :)

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Tylko zrób na pewno kopie zapasowe. Ja bawiłem się najpierw na forum testowym. Nie wiem czemu nie zawsze udaje się przenieść wszystkie fora. Na szczęście można to łatwo obejść.
Edytowane przez morbo_o dnia 15.04.2006 22:27:37
 
Arti79
Dzięki, jak rozumiem oba komplety tabel z prefiksami phpbb_ i fusion_ muszę mieć w tej same bazie mysql?
 
www.akacje8.pl
morbo_o
Tak mi się wydaje, zresztą innego ustawienia nie próbowałem. Ale wątpię aby skrypcik miał możliwość improtowania bazy 'z zewnątrz'. Niczego takiego w kodzie nie znalazłem... Ale ja się dopiero uczę, więc mogę się mylić Smile.
 
Arti79
Z tego co zauważyłem, brakuje pola ostatniej wizyty użytkownika:
trzeba sobie dodać, tzn.
dodać
$user_lastvisit = $data['user_lastvisit'];
i zmienić 0 na $user_lastvisit w insert into

Z tym sobie poradziłem, zastanawiam sie jeszcze jak zmienić (chyba jest to wina ustawień typów pól wmysql) żeby przenosił posty + użytkownika anonimowego, w phpbb można pisać jako anonim, użytkownik ma wtedy id=-1, a z tego co zauważyłem to konwerter nie przenosi tego użytkownika, a posty napisane przez Anonymousa wyświetla z brakiem usera, dobrze byłoby gdyby przenosił tego użytkownika i wszystkie posty podpinał pod niego... Wink
 
www.akacje8.pl
morbo_o
Jeżeli chodzi o anonimowego użytkownika - niestety ja nie pomogę, narazie nie wiem co trzeba zmienić.

W tej chwili stoję przed innym problemem. Poradziłem sobie już z brakującymi tematami, dorobiłem w maincore.php dodatkowe buźki, tak aby się nie gryzły po przeniesieniu i ogólnie jest dobrze. Tylko męczę się nad jednym problemem.

Po przeniesieniu bazy (obie są w latin2) mam polskie znaki, jednak znaczniki BBcode poszalały :(. Zamiast standardowych [i], [b] itd. pokazuje mi na stronie [i:cffc486431], [b:cffc486431] czy [img:cffc486431]. To samo jest oczywiście z zamykającymi. Zakładam, że przyczyna tkwi gdzieś w kodowaniu, jednak testowałem i do niczego nie doszedłem :(.

Co prawda potrafię zmodyfikować bazę ręcznie i (sprawdzałem) po wgraniu wszystko jest ok, tylko że miałbym do sprawdzenia/zamiany ponad 3000 postów, z czego pewnie w 1/3 byłoby coś do zmienienia... Dodatkowo wydaje się iż każdy znacznik ma uniwersalny kod dodany do siebie, więc zmiana przez 'zamień wszystkie' też nic nie da.

Ma ktoś pomysł jakby poradzić sobie z tym problemem?

Pozdrawiam.
 
Arti79
Fakt, to tez jest problem i nie wiem jak z niego wybrnąć, a jest to bardzo denerwującej, jak w poście wyświetla Ci się np. quote:f3d63ae79d, ale niestety tak są zapisane dane w tabeli phpbb, może jest jakaś funkcja, która może wyrzucić z pola posts_text dane ujęte w [ ] poczynająć od : bo z tego co widzę, to wszystkie tego typu dane mają podobą konstrukcję [quote:f3d63ae79d="Test"]ble ble ble[/quote:f3d63ae79d], [i:f3d63ae79d]ble ble ble[/i:f3d63ae79d i dobrze byłoby gdyby podczas prznoszenia danych z pola posts_text z phpbb do fusiona informacje od : były usuwane.
 
www.akacje8.pl
morbo_o
A może podejść do tego z drugiej strony? Może zamiast pisania takiej funkcji (nie mam pojęcie jak mogłaby wyglądać, choć może być to dla kogoś proste) zadeklarować nowe wartości BBCode w maincore.php? Testowałem i dało się przypisać np. kodowi [c] i [/c] pogrubienie lub któryś z pozostałych znaczników html'a.

Wystarczy w sekcji:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i już mamy pogrubienie. Teraz pytanie - Arti znasz się na tyle na php aby napisać przypisanie [ i ] i [ /i ] dla - przykładowo [i:f3d63ae79d] i [/i:f3d63ae79d], lub jeszcze lepiej dla [i+ciąg dowolnych znaków]?

Lubię kombinować ale narazie brakuje mi wiedzy php-owej żeby samemu to napisać, byłbym wdzięczny za pomoc forumowiczów :D.
 
Arti79
Niestety nie mam takiej wiedzy, szkoła że osoby z tego supportu które znają się na rzeczy milczą Sad
 
www.akacje8.pl
Gander
Widzę że Pieka zarzucił już jakiś konwerter.
W takim wypadku nie bedę robił czegoś co już zostało zrobione.
Chyba że komuś zależy na moim skrypcie.

Smile
 
gander.solutions
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl