ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
27.07.2024 08:33:01
Czyli to nie była moja wina.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Różnice w strukturze themów PFv7 i PFv6
ovan
Witam. Kupiłem fajny theme do mojej stronki w PF6, i chciałbym dostosować ją do mojej drugiej stronki w PF7. Jakie są różnice w themach z PF6, a w PF7? Czy da się w ogóle je przerobić? Za pomoc z góry dziękuję Wink


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - chemix 14.02 - 20:57

Edytowane przez Pieka dnia 14.02.2009 21:28:05
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 11:47:15
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
lomcskw
Skórki dają się przerabiać, aczkolwiek jest z tym trochę pracy. Osobiście prawie przerobiłem skórkę Milestone, kiedy okazało się, że ktoś już to zrobił i jest dostępna w necie pod v7. Opis jest na stronie http://www.extrem... musisz poszukać, bodajże w artykułach.
Pozdrawiam i powodzenia Smile
Edytowane przez Chemikpil dnia 14.02.2009 21:59:42
 
Pieka
Prosze bardzo, w zalaczniku znajdziesz opis, co prawda po angielsku, ale lepsze to niz nic.
Pieka dodał/a następującą plik:
php-fusion-7-theming_pdf.zip [81.12kB / 4276 Pobrane]

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ovan
Heh takie życie. Słabo znam angielski, ale "twardym trzeba być, a nie miękkim". XD Dzięki za poradnik. Wink
 
bartek124
Szczerze? Skórki łatwiej się przerabia niż infusiony i inne rzeczy.

Jest to kwestia spięcia dwóch funkcji: render_header() i render_footer() w jedną: render_page(), a między nimi wstawiamy kod wyświetlający stronę, czyli np:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Do tego usuwamy funkcje: opensidex() i closesidex() oraz dodajemy brakujące klasy w css (nie wymienię Ci teraz wszystkich bo nie pamiętam ale między innymi .bbcode, .admin_message itp).

Chyba o niczym nie zapomniałem ;).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Artur-M
Dzięki bartek124 za "instrukcję" po polsku. To zaczynam pracę w takim razie nad dostosowaniem skórki "Heroes" (moja ulubiona, pasuje do gry Ikariam).

Wiadomość doklejona:
bartek124 napisał/a:
(...) dodajemy brakujące klasy w css (nie wymienię Ci teraz wszystkich bo nie pamiętam ale między innymi .bbcode, .admin_message itp).


Ok, te 2 klasy dodałem, ale to nie wszystko. Poszukam jeszcze różnic i, jak coś znajdę, dam znać.
Że też nie ma programu, który by pokazywał różnice w 2 plikach tekstowych (jak w "Total Commanderze" - porównuje 2 kolumny)...
Edytowane przez Artur-M dnia 15.02.2009 13:49:29
 
jantom
Od dzisiaj mamy dostępny artykuł w dwóch częściach o konwersji skórek:
Pierwsza część
Druga cześć
 
http://jantom.info
Artur-M
jantom napisał/a:
Od dzisiaj mamy dostępny artykuł w dwóch częściach o konwersji skórek:
Pierwsza część
Druga cześć


Wow - no to teraz, po takim artykule, liczba nowych skórek do PF v7 drastycznie się zwiększy Smile
Edytowane przez Artur-M dnia 23.02.2009 23:03:59
 
asters
Czy to jest przetłumaczony tutorial z angielskiego?
Zabierałam się nawet do jego tłumaczenia ale zawsze nie było mi po drodze z ukończeniem...
Składam hołd wytrwałym:
Tłumaczenie: lomcskw
Korekta i skład: jantom.

Grin
Edytowane przez asters dnia 24.02.2009 08:53:49
czasem lepsze jest wrogiem dobrego
 
Pieka
Tak, to jest tlumaczenie z angielskiego, ale podziekowania w pierwszym rzedzie naleza sie koledze lomcskw, poniewaz to on jest autorem tlumaczenia, a jantom przeksztalcenia i dostosowania do naszych potrzeb (artykulow). Obu Panom jestesmy wdzieczni za prace i przede wszystkim efekt koncowy. Dziekujemy Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
asters
Dodaję połączone artukuły o konwersji themów przerobione do PDF. Autorem jest Matonor, tłumaczone przez lomcskw, redakcja - jantom.
Pozdrawiam.

//Musiałem poprawić - jantom


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - jantom 17.03 - 15:08
asters dodał/a następującą plik:
konwersja_theme_v6_do_v7.zip [756.39kB / 1905 Pobrane]

Edytowane przez jantom dnia 17.03.2009 15:03:39
czasem lepsze jest wrogiem dobrego
 
Cross77
Mam problem otóż kupiłem : http://szabloniki...s-344.html
i chce go przerobić na v7. Problem jest taki że nie mam pliku theme.php jest tylko folder images i style.css

 
Chemikpil
Ponieważ ten szablon nie jest przystosowany do PF, więc musisz sam go przystosować.
Edytowane przez Pieka dnia 02.05.2009 21:21:43
Nie pisać na GG i PW w sprawach technicznych!
ChemikPil - blog (w nowej odsłonie) | ChemikPIL - My twitter
 
www.chemikpil.pl
Kaminho
Mam problem z funkcjami openside() i opensidex(), nie wiem jak to przerobic w theme.php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 05.09.2009 21:51:44
 
Szapko
Powinno wyglądać to tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Oczywiście może się coś rozjeżdżać, ale bez theme i testów nic na to nie poradzę. Sam powinieneś sobie dać radę, bo to wcale nie jest takie trudne.

A i pamiętaj o usunięciu opensidex, closesidex i tablebreak, bo to w PF v7 jest niepotrzebne.
 
Kaminho
Dziala, ale teraz mam kolejny problem
Blad:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


theme.php
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Panele nie maja okreslonej szerokosci i srodkowy ma grafike boczna zamiast swojej.Po zalogowaniu sie top rozjezdza.
Edytowane przez Kaminho dnia 12.09.2009 09:33:32
 
Mathev1
Witam, mam takie pytanko.. Mam thema składającego się z pliku php i css i tu problem.. Jak dostosować kod zeby strona nie rozjezdzała w roznych rozdzielczościach ekranu?

Kod css:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Kod php:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


U mnie przy rozdzielczosci 1152x864 jest ok, ale u innych przy innych rozdzielczosciach ucina logo i stopke.. Bardzo prosze o pomoc..

Wiadomość doklejona:
Znalazłem kod w javascript.. Nie próbowałem.. Postaram się coś kiedyś pokombinować odnośnie rozdzielczości strony.. Ale teraz co do tych plików u góry.. "*.css i *.php" Jeśli ktoś wie.. Prosze o pomoc.. Nie wiem czemu.. Ale ucina mi logo/top.. Próbowałem zmieniać w kodzie.. Ale nie wiem czemu się nie da.. Prosze o pomoc.. Z góry dziekuję :)

Pozdrawiam :)
Edytowane przez Mathev1 dnia 11.10.2009 14:55:36
"Z idiotą się nie duskutuje, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, po czym przewyższy doświadczeniem..."
 
thcteam
Artur-M napisał/a:
Dzięki bartek124 za "instrukcję" po polsku. To zaczynam pracę w takim razie nad dostosowaniem skórki "Heroes" (moja ulubiona, pasuje do gry Ikariam).

Wiadomość doklejona:
bartek124 napisał/a:
(...) dodajemy brakujące klasy w css (nie wymienię Ci teraz wszystkich bo nie pamiętam ale między innymi .bbcode, .admin_message itp).


Ok, te 2 klasy dodałem, ale to nie wszystko. Poszukam jeszcze różnic i, jak coś znajdę, dam znać.
Że też nie ma programu, który by pokazywał różnice w 2 plikach tekstowych (jak w "Total Commanderze" - porównuje 2 kolumny)...


Jak to nie ma programu... Polecam WinMerge.
Darmowy i pozwala porownywac pliki tak jak
potrzeba i jak to wymieniles...

Pozdrawiam Wink
 
Pieka
Alez ten kolega o tym wie od dawna: http://www.php-fu...d_id=23233
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl