ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Google Sitemap XML Infusion 3.00
outslider
Bardzo przydatna wtyczka!

Zastanawia mnie tylko, czy dałoby się połączyć to jakoś z przesyłaniem sitemapy poprzez narzędzia Google dla webmasterów, ponieważ kiedy dodaję tam mapę, to mam do niej wgląd, możliwość usuwania i w ogóle kontrolę. Albo przynajmniej poczucie kontroliSmile

Natomiast przesłanie przez sitemapwriter.com powoduje przesłanie jej w bliżej nieokreślony świat...

Połączenie tego z kontem google to na pewno kwestia znajomości ich API, choć nie wiem, na ile jest to wykonalne.

Niemniej, powtarzam, bardzo mnie cieszy wtyczka!
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 24.04.2024 04:53:22
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eldiablo
outslider napisał/a:
Natomiast przesłanie przez sitemapwriter.com powoduje przesłanie jej w bliżej nieokreślony świat...



A skąd wiesz że sitemapwriter.com, przesyła "w bliżej nieokreślony świat" ? Sitemapwriter.com przesyła za jednym razem... powiadamia / informuje boty Google, Yahoo!, Ask.com and Bing (Live.com) (na chwilę obecną), więc przesyła w określony świat. Po prostu tego nie masz jak sprawdzić, a w narzędziach webmastera od Google, tak jak i w narzędziach od Yahoo czy Bing (Microsoft) nie zobaczysz swojej sitemapy, jeżeli o to Ci chodziło, chyba że dodasz ją ręcznie.


outslider napisał/a:
Połączenie tego z kontem google to na pewno kwestia znajomości ich API, choć nie wiem, na ile jest to wykonalne.


Wykonalne, ale wymaga odpowiedniego kodu, bo tak jak i Ty logując się, tak i wtyczka musi się zalogować - znać Twój login i hasło. Mieć autoryzację. Ale czy ta usługa ma jakieś API ?



Swoją drogą, dodając sitemap ręcznie do Google, Yahoo, Bing - Ci najbardziej się liczą, poprzez narzędzia dla webmastera, dodajesz raz i na tym koniec. Więc nie jest to jakieś czasochłonne. A dwa że jak już trafi na Twoją stronę, to nieraz jeszcze wróci.
 
http://dropdire.pl
lukapa
Dobra panowie. Po zainstalowaniu wtyczki mi śmiga wszystko łądnie Smile nie nażekam. Me ppytanie będzie dotyczylo jak przestawić z środka na bok lub wyłączyć taki bajer ktury pojawił mi sie na stronie głównej i mi sie nie podoba Smile
Administracja Sitemap
Ostatnio wygenerowano:
25. październik 2010 14:28
Wygeneruj ponownie!

proszę o pomoc Smile
 
piterus
To jest standardowy panel pokazujący, że wtyczka działa. Jest od widoczny tylko i wyłącznie dla administracji.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
lukapa
to się domyśliłem ale mi się on nie podoba i chciałem go wyłączyć Smile
 
piterus
Ten panel powoduje, że plik sitemap.xml jest aktualizowany w równych odstępach czasu.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
lukapa
W sumie to też się domyśliłem, ale zastanawia mnie czy nie można go ukryć. żeby był nie widoczny. nie chodzi mi tu o wyłączenie go. Albo tak jak pisałem, może da się go przenieść na bok ?
 
BenLomax
@lukapa - przecież ten panel jest widoczny tylko dla admina. Nie przesadzaj, że tak Cie drążni...Angry
21293.png
 
patwork
Fajna wtyczka, ale jak to się stało, że nikt nie zauważył błędu w panelu admina w wersji 3.0, który powoduje, że nie da się wybrać pola "Photo Albums"?

/infusions/sitemapxml/sitemap_admin.php linie 69 i 70:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Zgaduję, że miało być:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


B)
patwork
 
BenLomax
Faktycznie. Dzięki @patwork. Ktoś zapomniał dodać fragmentu kodu.
Przy okazji naprawiło to problem z wyłączeniem profili użytkowników.
Edytowane przez BenLomax dnia 26.10.2010 15:50:46
21293.png
 
sbx
Skrypt wtyczki nie tworzy tabeli w bazie, można zobaczyć to tutaj http://www.unity3...

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Ma ktoś pomysł co może być źle?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Edytowane przez khaman dnia 25.06.2011 14:01:46
 
Konto ukryte
Przepraszam że zadam ci takie pytanie.

Czy wszedłeś w Pa/Zarządzanie Stroną/Wtyczki i zaistalowałeś tą wtyczkę?
 
sbx
Tak, a dla większej pewności procedurę instaluj/odinstaluj powtórzyłem kilkukrotnie. Dziwne Frown
 
Pieka
Wersji PHP-Fusion mamy sie domyslec, czy bedziesz tak mily i podasz w profilu?

Zapoznaj sie z tym tematem: http://www.php-fu...d_id=32570. Byc moze jest to odpowiedz na Twoje biezace pytanie oraz na te, ktore zapewne zadalbys pozniej, bo na stronie widze kolejne ww. bledy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sbx
Dziękuje uprzejmie, wskazany w linku temat okazał się rozwiązaniem problemu Smile

Profil już zaktualizowałem. We wtyczce Google Sitemap w wersji 3.0 dla Fusion 7.02.01 należało zmienić w pliku "infusion.php" TYPE na ENGINE. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam Smile
 
szpiegss
A ja mam takie pytanie do tego moda. Mam poza nim jeszcze OH Friendly URL's i tu moje pytanie jak zrobić aby w sitemap zamiast linków standardowych z PHP-Fusiona pojawiały się tam linki z moda FURL?
Adres strony o której mowa to: www.ipi-x.eu
Edytowane przez Pieka dnia 22.09.2011 16:29:43
 
http://www.szpiegss.eu
Konto ukryte
A witam, i ja także mam problem :(
Informuje że zrobiłem wszystko krok po kroku jak opisane.
I mam błąd:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pomożecie?
 
bogdan
Pomijając prawa pliku sitemap.xml, porównaj sobie jak masz zapisany adres strony w ustawieniach głównych i we wtyczce.
Ma być taki sam, czyli z "www", albo bez. Smile
Zwróć też uwagę na "/news.php"
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Konto ukryte
Nie działa :( zrobiłem jak mówisz i bez zmian.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Konto ukryte dnia 17.09.2012 21:49:55
 
FiXik
Z tego co widziałem twoją mapę strony to masz źle ustawioną, bo nie ma czegoś takiego jak linki mapy strony zaczynające się od "/". W tym przypadku musi być cały adres czyli "http://forumkredytowe.org/news.php?readmore=49", bo inaczej będą różne błędy wychodzić. Polecam w ustawieniach podać cały adres strony. Miłej zabawy.

P.S.
Tak na marginesie to masz też błąd z przedrostkiem na stronie (www) musi być ustalony bo nawet mapa strony się nie wyświetli. Jak wprowadzisz dane dla adresu www, a wywołasz sitemap.xml bez www to się nic nie pojawi.
Edytowane przez FiXik dnia 19.09.2012 21:44:30
może już nie szukajmy
 
http://www.zainwestujwemnie.eu/
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl