ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Google Sitemap XML Infusion 3.00
outslider
Bardzo przydatna wtyczka!

Zastanawia mnie tylko, czy dałoby się połączyć to jakoś z przesyłaniem sitemapy poprzez narzędzia Google dla webmasterów, ponieważ kiedy dodaję tam mapę, to mam do niej wgląd, możliwość usuwania i w ogóle kontrolę. Albo przynajmniej poczucie kontroliSmile

Natomiast przesłanie przez sitemapwriter.com powoduje przesłanie jej w bliżej nieokreślony świat...

Połączenie tego z kontem google to na pewno kwestia znajomości ich API, choć nie wiem, na ile jest to wykonalne.

Niemniej, powtarzam, bardzo mnie cieszy wtyczka!
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 06:48:00
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
eldiablo
outslider napisał/a:
Natomiast przesłanie przez sitemapwriter.com powoduje przesłanie jej w bliżej nieokreślony świat...



A skąd wiesz że sitemapwriter.com, przesyła "w bliżej nieokreślony świat" ? Sitemapwriter.com przesyła za jednym razem... powiadamia / informuje boty Google, Yahoo!, Ask.com and Bing (Live.com) (na chwilę obecną), więc przesyła w określony świat. Po prostu tego nie masz jak sprawdzić, a w narzędziach webmastera od Google, tak jak i w narzędziach od Yahoo czy Bing (Microsoft) nie zobaczysz swojej sitemapy, jeżeli o to Ci chodziło, chyba że dodasz ją ręcznie.


outslider napisał/a:
Połączenie tego z kontem google to na pewno kwestia znajomości ich API, choć nie wiem, na ile jest to wykonalne.


Wykonalne, ale wymaga odpowiedniego kodu, bo tak jak i Ty logując się, tak i wtyczka musi się zalogować - znać Twój login i hasło. Mieć autoryzację. Ale czy ta usługa ma jakieś API ?



Swoją drogą, dodając sitemap ręcznie do Google, Yahoo, Bing - Ci najbardziej się liczą, poprzez narzędzia dla webmastera, dodajesz raz i na tym koniec. Więc nie jest to jakieś czasochłonne. A dwa że jak już trafi na Twoją stronę, to nieraz jeszcze wróci.
 
http://dropdire.pl
lukapa
Dobra panowie. Po zainstalowaniu wtyczki mi śmiga wszystko łądnie Smile nie nażekam. Me ppytanie będzie dotyczylo jak przestawić z środka na bok lub wyłączyć taki bajer ktury pojawił mi sie na stronie głównej i mi sie nie podoba Smile
Administracja Sitemap
Ostatnio wygenerowano:
25. październik 2010 14:28
Wygeneruj ponownie!

proszę o pomoc Smile
 
piterus
To jest standardowy panel pokazujący, że wtyczka działa. Jest od widoczny tylko i wyłącznie dla administracji.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
lukapa
to się domyśliłem ale mi się on nie podoba i chciałem go wyłączyć Smile
 
piterus
Ten panel powoduje, że plik sitemap.xml jest aktualizowany w równych odstępach czasu.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
lukapa
W sumie to też się domyśliłem, ale zastanawia mnie czy nie można go ukryć. żeby był nie widoczny. nie chodzi mi tu o wyłączenie go. Albo tak jak pisałem, może da się go przenieść na bok ?
 
BenLomax
@lukapa - przecież ten panel jest widoczny tylko dla admina. Nie przesadzaj, że tak Cie drążni...Angry
21293.png
 
patwork
Fajna wtyczka, ale jak to się stało, że nikt nie zauważył błędu w panelu admina w wersji 3.0, który powoduje, że nie da się wybrać pola "Photo Albums"?

/infusions/sitemapxml/sitemap_admin.php linie 69 i 70:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Zgaduję, że miało być:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


B)
patwork
 
BenLomax
Faktycznie. Dzięki @patwork. Ktoś zapomniał dodać fragmentu kodu.
Przy okazji naprawiło to problem z wyłączeniem profili użytkowników.
Edytowane przez BenLomax dnia 26.10.2010 15:50:46
21293.png
 
sbx
Skrypt wtyczki nie tworzy tabeli w bazie, można zobaczyć to tutaj http://www.unity3...

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Ma ktoś pomysł co może być źle?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Edytowane przez khaman dnia 25.06.2011 14:01:46
 
Konto ukryte
Przepraszam że zadam ci takie pytanie.

Czy wszedłeś w Pa/Zarządzanie Stroną/Wtyczki i zaistalowałeś tą wtyczkę?
 
sbx
Tak, a dla większej pewności procedurę instaluj/odinstaluj powtórzyłem kilkukrotnie. Dziwne Frown
 
Pieka
Wersji PHP-Fusion mamy sie domyslec, czy bedziesz tak mily i podasz w profilu?

Zapoznaj sie z tym tematem: http://www.php-fu...d_id=32570. Byc moze jest to odpowiedz na Twoje biezace pytanie oraz na te, ktore zapewne zadalbys pozniej, bo na stronie widze kolejne ww. bledy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
sbx
Dziękuje uprzejmie, wskazany w linku temat okazał się rozwiązaniem problemu Smile

Profil już zaktualizowałem. We wtyczce Google Sitemap w wersji 3.0 dla Fusion 7.02.01 należało zmienić w pliku "infusion.php" TYPE na ENGINE. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam Smile
 
szpiegss
A ja mam takie pytanie do tego moda. Mam poza nim jeszcze OH Friendly URL's i tu moje pytanie jak zrobić aby w sitemap zamiast linków standardowych z PHP-Fusiona pojawiały się tam linki z moda FURL?
Adres strony o której mowa to: www.ipi-x.eu
Edytowane przez Pieka dnia 22.09.2011 16:29:43
 
http://www.szpiegss.eu
Konto ukryte
A witam, i ja także mam problem :(
Informuje że zrobiłem wszystko krok po kroku jak opisane.
I mam błąd:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Pomożecie?
 
bogdan
Pomijając prawa pliku sitemap.xml, porównaj sobie jak masz zapisany adres strony w ustawieniach głównych i we wtyczce.
Ma być taki sam, czyli z "www", albo bez. Smile
Zwróć też uwagę na "/news.php"
Nie szukaj Szczęścia, lecz dawaj Je innym, a wtedy samo do Ciebie przyjdzie.
Nie ma mnie na GG. Pfft
 
dysko-patia.eu
Konto ukryte
Nie działa :( zrobiłem jak mówisz i bez zmian.

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Konto ukryte dnia 17.09.2012 21:49:55
 
FiXik
Z tego co widziałem twoją mapę strony to masz źle ustawioną, bo nie ma czegoś takiego jak linki mapy strony zaczynające się od "/". W tym przypadku musi być cały adres czyli "http://forumkredytowe.org/news.php?readmore=49", bo inaczej będą różne błędy wychodzić. Polecam w ustawieniach podać cały adres strony. Miłej zabawy.

P.S.
Tak na marginesie to masz też błąd z przedrostkiem na stronie (www) musi być ustalony bo nawet mapa strony się nie wyświetli. Jak wprowadzisz dane dla adresu www, a wywołasz sitemap.xml bez www to się nic nie pojawi.
Edytowane przez FiXik dnia 19.09.2012 21:44:30
może już nie szukajmy
 
http://www.zainwestujwemnie.eu/
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl