ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Aktualizacja strony z v6.xx do v7.xx
Pieka
1. Pobieramy i rozpakowujemy najnowszą, stabilną paczkę PHP-Fusion v7. Należy wybrać odpowiednie kodowanie: ISO-8859-2 lub UTF-8, w zależności od tego, w jakim standardzie kodowana jest nasza strona lub w jakim chcemy, żeby była. Najlepiej nie kombinować i pobrać wersję ISO, czyli Core PL.
2. Włączamy tryb konserwacji na serwerze.
3. Robimy kopię zapasową bazy danych oraz plików z serwera.
4. Wyłączamy i usuwamy wszystkie dodatkowe panele i wtyczki, o ile nie mamy ich nowych wersji posiadających możliwość aktualizacji (te które nie zostały dostarczone razem z paczką PHP-Fusion).
5. Wgrywamy plik upgrade.php z katalogu upgrade v6.01.xx znajdującego się w pobranej paczce do katalogu administration na serwerze.
6. Logujemy się na swoją stronę jako Super Administrator, przechodzimy do zakładki Zarządzanie stroną w panelu administratora, klikamy na Aktualizacja, a następnie postępujemy zgodnie z pojawiającymi się na ekranie wskazówkami, dopóki proces się nie zakończy, a na ekranie będzie widoczny komunikat "Database upgrade complete".
7. Umieszczamy na serwerze wszystkie pliki z paczki PHP-Fusion v7 oprócz setup.php i _config.php z katalogu files.
8. Cieszymy się aktualną wersją naszego CMS-a, czyli PHP-Fusion v7.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 07:19:04
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Kazimierz
Witam i proszę o pomoc.

Wgrałem i uruchomiłem upgrade.php, otrzymałem komunikat "Database upgrade complete", czyli niby wszystko w porządku, ale na dole strony otrzymałem drugi komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Sprawdziłem bazę i jest ta tabela, ale nie ma indeksu. Czy ma to jakiś wpływ na instalację?
Dalej niestety popełniłem błąd, bo uruchomiłem setup.php i PHP-Fusion 7 ładnie się zainstalował - tyle, że z nową, pustą bazą danych. Odzyskałem zawartość strony z backupu, ale jak widzę na ftp są foldery i pliki z obydwu wersji, a baza ma nowe tabele z wersji 7. W każdym razie strona działa jak wcześniej, na wersji 6.1. Jak teraz zainstalować wersję 7? Czy pliki z instalki wersji 7 mają być nadpisane na pliki z wersji 6 i dopisane te, których nie było w wersji 6, czy też przed skopiowaniem plików z wersji 7 należy usunąć zawartość folderów z plikami wersji 6?
Przy okazji: kopiuję pliki na ftp i widzę, że po chwili pomimo ich nadpisania na ftp są z powrotem poprzednie pliki ze starszej wersji. Dlaczego tak jest? To się pojawiło gdzieś w trakcie instalacji.

Dzięki za wszelką pomoc.
 
JackoS
Proszę o pomoc... sprawa ma się do thema: przed upgreagem miałem ustawiony Showcase, teraz wgrałem nowe, lecz tego nie usuwałem.Po wgraniu wg instrukcji wszystkich plików wyskoczył komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Co mam teraz zrobić? Rozumiem, że trzeba zmienić domyślnego skina, tylko przeszukuję pliki i staram się w nich znaleźć słówko "Showcase" i nic...
Edytowane przez Pieka dnia 04.01.2009 16:50:57
 
piterus
A do katalogu skórek wgrałeś katalog templates z paczki PFv7? Ten katalog zawiera ważne elementy strony takie jak nagłówek stopkę czy deklaracje bocznych paneli.
Edytowane przez Pieka dnia 04.01.2009 16:56:21
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
JackoS
Na pewno muszę umieszczać w katalogu głównym plik setup.php ?
 
saw0
Wczoraj postanowiłem zaktualizować swojego Fusiona. Pobrałem odpowiedni folder, zrobiłem wszystko zgodnie z plikiem pomocniczym, włączam stronę i... biało i nic więcej. Próbowałem zastosować rady podane w innych tematach, ale nic nie pomogło. Po wejściu włącza się jedynie adres strony/news.php i na tym koniec.

Przeczytałem, że może to być wina skórki. Wrzuciłem więc skórkę z pobranego folderu i podmieniłem z tą, którą używałem. Niestety, nadal to samo.

Adres strony to www.gerrardsite.c...

Proszę o rady, ewentualnie mogę podać dane do ftp i ktoś sam sprawdzi Smile Pozdrawiam.

Temat w którym wcześniej pisałem zostanie zamknięty, bo postanowiłem, że lepiej będzie, jak zapytam w tym Wink
 
piterus
JackoS napisał/a:
Na pewno muszę umieszczać w katalogu głównym plik setup.php ?


Czy tak ciężko przeczytać pierwszy post tematu?

Pieka napisał/a:
7. Umieszczamy na serwerze wszystkie pliki z paczki PHP-Fusion v7 oprócz setup.php i _config.php z katalogu files.


Tak z tej wypowiedzi wychodzi, że nie... :/
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
JackoS
No wiem umieściłem najpierw wszystko bez nich, później i z nimi, spróbowałem zainstalować i guzik... robię jeszcze raz :/ Może co najwyżej usunie mi newsy i użytkowników... mogły być jakieś błędy w uploadzie, to się okaże... Wg komunikatu walnięty jest them...
Edytowane przez JackoS dnia 04.01.2009 16:42:10
 
Pieka
saw0 napisał/a:
..Przeczytałem, że może to być wina skórki. Wrzuciłem więc skórkę z pobranego folderu i podmieniłem z tą, którą używałem. Niestety, nadal to samo...

Nazwy katalogow i plikow skorek oraz locali maja zaczynac sie z wielkiej litery. Poza tym, nalezy nadpisac/wymienic wszystkie pliki PHP-Fusion, ktore miales na serwerze. Nie mozesz zostawiac starych skorek etc.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
JackoS
Coś jest nie tak... Zastąpię wszystkie pliki jeszcze raz, może wtedy zadziała... Wg instrukcji z początku tematu tylko tam może tkwić błąd...

"AKTUALIZACJA Z V6.01.XX"

(...)

4. BARDZO WAŻNE: W tym wydaniu wprowadzono wiele zmian w strukturze systemu, niektóre elementy Twojej strony mogą nie działać poprawnie, dopóki nie zaktualizujesz wszystkich plików. MUSISZ wgrać WSZYSTKIE pliki z katalogu /files.


Dlatego pisałem, że wszystkie pliki, bo tutaj tak napisano. Pobrałem to z tego serwisu.
Edytowane przez JackoS dnia 04.01.2009 17:00:51
 
Pieka
Sprawdz, czy w pliku theme.php masz ponizsza linie:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Jesli nie, koniecznie dodaj.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
JackoS
W skinach nowego PHP są, stare skiny kazałeś wywalić, więc na to Ci już nie odpowiem... Najbardziej zależy mi na tym, żeby galeria przetrwała bez ubytku plików z serwera, na to jest sposób, ale wolałbym zaktualizować CMS'a niż instalować go od początku :/
Edytowane przez Pieka dnia 04.01.2009 17:18:20
 
Pieka
JackoS napisał/a:
W skinach nowego PHP są, stare skiny kazałeś wywalić, więc na to Ci już nie odpowiem... Najbardziej zależy mi na tym, żeby galeria przetrwała bez ubytku plików z serwera, na to jest sposób, ale wolałbym zaktualizować CMS'a niż instalować go od początku :/

O co Ci chodzi? Przeciez widze, ze strona dziala i nie ma zadnego w/w bledu?!
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
JackoS
Bo dopiero teraz zaczęła działać... Czyli popracuję sobie nad nią od podstaw :/ Mój błąd :/ Coś mnie jednak zmyliło...
Edytowane przez Pieka dnia 04.01.2009 17:36:29
 
saw0
Pieka napisał/a:
Nazwy katalogow i plikow skorek oraz locali maja zaczynac sie z wielkiej litery. Poza tym, nalezy nadpisac/wymienic wszystkie pliki PHP-Fusion, ktore miales na serwerze. Nie mozesz zostawiac starych skorek etc.

Wielkie dzięki. Podmieniłem raz jeszcze wszystkie pliki i działa. Nie chciałem stracić poprzedniego theme'a, dlatego nie podmieniałem Wink Tylko teraz mam jedno pytanie. Czy skórka Webmaster podziała na siódemce ?
 
piterus
saw0 napisał/a:
Tylko teraz mam jedno pytanie. Czy skórka Webmaster podziała na siódemce ?


Jeżeli została przerobiona pod PF v7 to jak najbardziej będzie działać.
tawernatq_admin_1.png Piterus World mój blog i miejsce moich eksperymentów. Ubi lex, ibi poena Kontakt przez komunikatory tylko dla znajomych...
 
decymka
Jak ja mogę usunąć lub odinstalować wtyczki jeśli np: Avatar Gallery - ludzie mają wybrane avatary, System Rang - jeśli mam różne rangi, Konkurs - jeśli jestem w trakcie konkursu?
Edytowane przez decymka dnia 05.01.2009 21:27:59
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Pieka
4. Wyłączamy i usuwamy wszystkie dodatkowe panele i wtyczki, o ile nie mamy ich nowych wersji posiadających możliwość aktualizacji (te które nie zostały dostarczone razem z paczką PHP-Fusion).

Sporo wtyczek jest juz w wersjach na v7, wystarczy poszukac m.in. u nas na forum.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
decymka
No dobrze. Na swojej stronie próbnej wykonałam wszystkie powyższe polecenia:
1. Pobrałam i rozpakowałam najnowszą paczkę PHP-Fusion v7.
2. Włączyłam tryb konserwacji na serwerze.
3. Zrobiłam kopię zapasową bazy danych oraz plików z serwera.
4. Wyłączyłam i usunęłam wszystkie dodatkowe panele i wtyczki.
5. Wgrałam plik upgrade.php z katalogu upgrade v6.01.xx znajdującego się w pobranej paczce do katalogu administration na serwerze.

I klapa, ponieważ gdy skończyłam i chciałam przejść do strony głównej miałam taki komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez Pieka dnia 26.09.2009 10:22:57
 
nauczycieleprzedszkola.pl
Pieka
Usun plik subheader.php i pamietaj, ze skorki v6 nie dzialaja na v7.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl