ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Błędne wyświetlanie sekcji głównej w IE, błąd autologowania w nowej Operze, zła konwersja emotek
thek
Mam portal na nieco zmodyfikowanym przeze mnie gillette z v7 i zauważyłem z użytkownikami kilka nieco dziwnych zachowań tej wersji.
1. W IE źle wyświetla główną zawartość strony. Konkretnie zwęża ją do szerokości nazwy w belce+jej zakończenia i domyślam się, że problem jest gdzieś w CSS w związku z brakiem width:100%, ale patrząc na źródło wygląda na to, że tabela za main odpowiedzialna przyjmuję tę szerokość a mimo to przeglądarka tego nie akceptuje. Nadmienię, że Opera i FF interpretują stronę prawidłowo.
2. Najnowsza Opera powoduje autozapętlenie logowania. Nie da się wylogować z użytkownika dopóki nie usunie się zapamiętanego hasła z samej przeglądarki. Proba wylogowania przenosi nas do strony głównej jako zalogowanego. Problem ten tyczy tylko najnowszej wersji Opery.
3. Niezbyt fortunnie konwertowane są uśmieszki... Jeśli mamy w bazie dla przykładu :p i :pajac: to wszystko zależy od miejsca w którym one występują, ale w związku z tym, że :p jest domyślną emotką to wyświetli (:p-emot)ajac:
4. Widziałem wielokrotne wyświetlanie tego samego użytkownika w panelu użytkowników online
To są błędy niezależne akurat od moich poprawek, gdyż tych elementów silnika nie zmieniałem. Mam kilka błędów, ale to już efekt moich działań i o te nie pytam.

Nadmienię też, że dość niefortunne jest ograniczenie tabeli forum polem lastpost zamiast lastpostid (z którego można wyciągnąć więcej informacji). Skrypt jest tak napisany, że może się zdarzyć, iż ktoś modyfikujący forum pod kątem przeniesienia do ostatniego posta będzie miał to uniemożliwione. To pole będzie różne od lastpost w tabeli thread, co uniemożliwia porównanie tych danych i złożenie. Jest to spowodowane wykonywaniem tych zapytań jedno pod drugim. A jeśli wykonają się one w różnych sekundach to jest kaplica. Sam to przeżyłem i do bazy mam zapytanie, mimo iż zmienione, to nadal mające problemy z właściwą identyfikacją ostatniego posta na głównej stronie forum. Nie wie nawet jaki był ostatni wątek na nim, choć rozpoznaje prawidłowo ostatni post wątku uznanego przez zapytanie za ostatni :)
Na obecną chwile zapytanie w stylu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

działa nieprawidłowo. lepiej to zastąpić podanym lastpostid, które o niebo łatwiej posłuży za łącznik niż zależne od czasu wykonania na serwerze lastpost.
Jeśli ktoś chce sprawdzić to adres portalu to www.ancarians.pl

Wiadomość doklejona:
Ad. 4) Wielokrotne wyświetlanie tego samego usera w panelu "Ostatnio online" jest spowodowane zaniechaniem wrzucenia prostego DISTINCT do zapytania.

Co do poprawek w zapytaniu o ostatni post na danym forum obecnie będę testował dość ryzykowne porównanie:
Pobierz kod źródłowy  GeSHi: MySQL
  1. WHERE f.forum_cat!=0 AND (p.post_datestamp>=f.forum_lastpost OR f.forum_lastpost=0) ORDER BY f.forum_cat
Zinterpretowano w sekund: 0.003, wykorzystano GeSHi 1.0.8.10

Niestety takie porównanie jest jedynym wyjściem w opisanej sytuacji. Choć i tak w momencie gdy ktoś z moderatorów usunie ów ostatni post to mogą się na forum znowu babole ujawnić w stylu braku postu spełniającego owo kryterium...


PW od moderatora:
  1. Zmiana nazwy tematu - Pieka 15.10 - 15:16

Edytowane przez thek dnia 20.10.2008 14:41:31
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 14.05.2024 18:23:40
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl