ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
27.07.2024 08:33:01
Czyli to nie była moja wina.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Instalacja
 Drukuj temat
Licencja i stopka
houres
Pewnie to pytnie pojawiało się setki razy, ale na tym forum nie doszukałem się odpowiedzi.

Więc zadam to pytanie jeszcze raz:
"Czy można usunąc stopkę (copyright) z cms-a PHP-Fusion, nie podpisując się oczywiście że to nasze dzieło, ale także nie podpisując że to produkt Nicka Jonesa"

W/g mnie, czyli troszkę doświadczonego użytkowanika, mogę, na moje kompetencje śmiele rzec, że w/g licencji GNU GPL(General Public License) można usunąc stopkę, nie podpisując się oczywiście że to nasze dzieło. W/g licencji GPL nie można tylko usuwac tzw. copyright-ów (praw autorskich) z kodu programu/skryptu(source code).

A jakie zdanie macie wy, użytkownicy Smile

Linki do licencji:
http://www.gnu.or...a-gnu.html - nieoficjalne tłumaczenie GNU GPL na język polski

http://www.fsf.or...s/gpl.html - oficjalna wersja GNU GPL

PHP-Fusion jest roprowadzany na licencji GNU GPL
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 12:24:52
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Odpowiedz padla rownie wiele razy co pytanie i brzmi:

Jesli chodzi o PHP-Fusion, to NIE MASZ PRAWA USUNAC STOPKI.
Mozesz to uczynic, tylko i wylacznie po wykupieniu licencji u Digitanium, czyli Nicka Jones'a.

Mam nadzieje, ze jestes usatysfakcjonowany uzyskana odpowiedzia..
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
houres
W takim razie bez sensu napisali, że PHP-Fusion jest na licencji GNU GPL, jeżeli nie można usunąc stopki, co jest w tej licencji prawem, jakie ona nam daje. W takim razie trzeba było by zgłosic to do GNU, i przedstawic sprawe. Może oni to rozstrzygną. Bo jak coś może byc na licencji GNU GPL, nie spełniając jej warunków.

//Shaolin - człowieku! Powiedz mi, z jakiego znanego CMS'a możesz usunąć stopkę bez wiedzy i zgody autora? Mówię tu oczywiście o akcji zgodnej z prawem...
Wpliku dołączonym do PHP-Fusion masz skróconą formę licencji, na jakiej wydano tego świetnego CMSa - jak wół masz napisane, że na stronie musi znajdować się informacje o tym, że strona korzysta z PHP-Fusion oraz klikalny link prowadzący do www.php-fusion.co... I kropka.

Podaj ich gdzie chcesz, ale to autor, czyli Nick Jones decyduje o tym, na jakich zasadach wydaje swoje dzieło - powinieneś umieć uszanować jego wolę...

Edytowane przez Shaolin dnia 01.09.2005 23:14:39
 
Pieka
Widze, ze nie wszystkich ucza szacunku do pracy wykonanej przez innych.
To, ze cos jest darmowe nie oznacza, ze mozesz z tym robic, co Ci sie zywnie podoba.
Wiesz, cos takiego wchodzi w sklad tzw. dobrego wychowania.

Tu masz licencje PHP-Fusion:
http://www.php-fu...?page_id=6

Odpowiedz udzielona, temat uwazam za zamkniety!
Przyklejam i przenosze dla pokolen Smile

Edytowane przez Pieka dnia 22.11.2005 22:23:37
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl