ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
User has exceeded the 'max_questions'
maciequs
A dokładniej:

User 'ktostam_baza' has exceeded the 'max_questions' resource php (200000)


czyli zapytan limit jest 200 tys. to sporo

Ten error wyświetla mi się od pewnego czasu gdy próbuje zalogować się na konto z uprawnieniami administratora i/lub superadministratora (na innych śmiga okej). Nie wiem co jest grane. Już tydzień z tym walcze. Na forum nie znalazłem odpowiedzi. (gdy się loguję to zacina się chyba w setuser.php) ale głowy nie dam.

Jeżeli limit kończy się po 200 tys zapytań to co za beznadziejna pętla musi wywoływać 200 tys zapytań... aż do wyczerpania limitu.
Już nie śnię po nocach tylko w głowie śmigam cały kod fusiona i nie doszedłem jak narazie co może powodować ten błąd.

Proszę o pomoc

Oto mój plik setuser.php:

<?php
$from=$_SERVER['HTTP_REFERER'];
require_once "maincore.php";

if (isset($_REQUEST['logout']) && $_REQUEST['logout'] == "yes") {
header("P3P: CP='NOI ADM DEV PSAi COM NAV OUR OTRo STP IND DEM'");
setcookie("fusion_user", "", time() - 7200, "/", "", "0");
setcookie("fusion_lastvisit", "", time() - 7200, "/", "", "0");
$result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."online WHERE online_ip='".USER_IP."'");

} else {
if (isset($_COOKIE['fusion_user'])) {
$cookie_vars = explode(".", $_COOKIE['fusion_user']);
$user_pass = (preg_match("/^[0-9a-z]{32}$/", $cookie_vars['1']) ? $cookie_vars['1'] : "");
$user_name = preg_replace(array("/\=/","/\#/","/\sOR\s/"), "", stripinput($user));
if (dbcount("(user_id)", "users", "user_name='".$user_name."' AND user_password='".md5($user_pass)."'")) {

$result = dbquery("DELETE FROM ".$db_prefix."online WHERE online_user='0' AND online_ip='".USER_IP."'");

}
}
}

redirect($from);
ob_end_flush();
?>


Jeżeli uznacie, że będziecie potrzebowali innych plików to podeślę.
Edytowane przez maciequs dnia 23.06.2008 20:46:13
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 07:27:29
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
To nie ten plik. Ciężko jest powiedzieć co to powoduje. Spróbuj zastosować ten dodatek:
http://www.php-fu...&pid=98523

Będzie Ci jako administratorowi pokazywać liczbę zapytań w stopce na każdej podstronie. Będziesz mógł się zorientować gdzie najwięcej zapytań jest wykonywanych.
Jeśli to jednak się wyświetla tylko i wyłącznie podczas logowania przez administratora to jeszcze przyjrzeć wypadało by się plikowi maincore.php.

ps. to bardzo stara wersja fusiona, ze względów bezpieczeństwa postaraj się o aktualizacje do najnowszej wersji.
Edytowane przez Grzes dnia 23.06.2008 21:11:55
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Pieka
Wylacz panele lub inne dodatki, ktore sa widoczne z poziomu SA. Jesli nie potrafisz na stronie, to za pomoca phpMyAdmin. Kolega ma EP/EF, czy czystego PHP-Fusion'a?
Edytowane przez Pieka dnia 23.06.2008 21:20:28
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
maciequs
To jest czysty fusion. trochę go modyfikowałem ale nie występowały takie problemy wcześniej. A gdyby coś takiego stało się po dodaniu przeze mnie jakiejs modyfikacji to raczej bym zauważył... :/ ale kto wie.

A propos wyłączneia dodatkow widocznych z iADMIN to nic takiego nie ma tzn. np. na stronie glownej nie ma dodatkowych paneli dla administratorow.
 
Pieka
maciequs napisał/a:
..A propos wyłączneia dodatkow widocznych z iADMIN to nic takiego nie ma tzn. np. na stronie glownej nie ma dodatkowych paneli dla administratorow.

Jesli w/w zachowanie ma miejsce TYLKO w przypadku logowania jako SA, to musisz miec cos na stronie widoczne TYLKO dla SA. Cuda sie zdarzaja, ale nie liczylbym na to w tym przypadku.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
maciequs
Błąd został pokonany :)

To paskudztwo to powodowało:

$i = 0;
while ($data = dbarray(dbquery("SELECT * FROM ".$db_prefix."buddys WHERE buddy_to = ".$userdata['user_id']." AND buddy_status != 0 AND buddy_status !=2")))
{
$data_check = dbarray(dbquery("SELECT * FROM ".$db_prefix."buddys WHERE buddy_to = ".$data['buddy_from']." AND buddy_from = ".$userdata['user_id'].""));
if ($data_check['buddy_id'] != true) $i++;
}
if ($i > 0) $i = "<font color='red'>".$i."</font>";


to z modółu przyjaciół. (ale mi przyjaciel :D)

Co tu jest nie tak?

Generalnie zauważyłem że jak nikt nie ma nic w tabeli przyjaciele to jest okej ale jak juz kogos ma to klapa :)
Edytowane przez maciequs dnia 23.06.2008 23:37:46
 
Grzes
Nie mam teraz nigdzie zainstalowanego dodatku przyjaciół ale rzeczywiście ten kod jest przyjazny :P

Spróbuj tego:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jeśli się nie pomyliłem, zaznaczam jeśli to będzie teraz dobrze. Jednym zapytaniem zliczyć powinno liczbę przyjaciół.
Tam jest błąd bo ten kod w kółko robił to samo (błąd w warunku dla pętli while).
Jakby co to jutro zainstaluje sobie przyjaciół i poprawie to.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
maciequs
Dzięki pomogło
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl