ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Komputer do pracy
szymon
Sprzęt mniej więcej już będzie taki jak niżej. Ramy i dyski jeszcze zostały do przemyślenia. Ramy - wydaje mi się, że wszystkie są dobre. Dyski - tu najprawdopodobniej kupię wersję RAID i połącze je w raida 0 smiley.

Płyta główna
ASUS P5K PRO IP35 350zl
Procesor
Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box 490zl
Ram
DDR-2 2GB (2x1Gsmiley 800MHz(PC-6400) GOODRAM! 120zl
4GB DualDDR2 GoodRam 800MHz (2x2Gsmiley 220zl
Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 5-5-5-12 120zl
Dysk
Seagate ST3250310NS 250GB sATA II 32MB Raid Edition 2x 190zl
Seagate ST3500630AS 500GB sATA II 16MB 215zl
Zasilacz
Chieftec zasilacz 600W CFT-600-14CS 250zl
Karta graficzna
Palit GeForce 8800 GT Sonic 512MB GDDR3 500zl

Komputer do 3000zł czy 3500zł oczywiście z monitorem.
Zastosowanie:
- biurowe
- grafika www
- rzadko, ale czasem jakaś gierka - niekoniecznie

Co o nim myślicie? Macie jakiś kontakt z ww. sprzętem?
Edytowane przez szymon dnia 22.03.2012 14:54:00
 
www.zloteskrzydlo.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 07.05.2024 14:07:21
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
bartek124
Taki komp i zastosowanie biurowe?! Chyba nie masz na co kasy wydawać Grin.
Dyski coś staniały. ja za 170zł kupiłem 160gb Frown.

Chieftec zasilacz 600W CFT-600-14CS 250zl

Wytrzyma?
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
danX
Co do dysków
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy
- to są to chyba dwa dyski (użuwane np. do kopi).

Zasilacz? Wytrzyma.

Karta to za mocna nie jest. Co do dysków, to nie lepiej Maxtora (lepsz, droższe) lub samsunga (szybkie, i tańsze)?
Edytowane przez danX dnia 20.06.2008 19:23:57
...jeśli pomogłem kliknij pomógł! http://www.cierpi... - moja piersza stronka!
 
szymon
bartek124 napisał/a:
Taki komp i zastosowanie biurowe?! Chyba nie masz na co kasy wydawać Grin.
Dyski coś staniały. ja za 170zł kupiłem 160gb Frown.

Chieftec zasilacz 600W CFT-600-14CS 250zl

Wytrzyma?



A do czego niby się nadaje?Grin

danX - Jeden dysk, tylko kupię dwa i połączę w macierz RAID 0. A karta, nie za mocna powiadasz?

 
www.zloteskrzydlo.pl
JakubG
danX - Jeden dysk, tylko kupię dwa i połączę w macierz RAID 0. A karta, nie za mocna powiadasz?




@Szymon, ja mam kartę GeForce 8800 GT Gainward GDDR3 512 MB i sprawuje się wyśmienicie, a ze Gainward podobno należy do Palitu, to zakup jest dobrySmile
Edytowane przez JakubG dnia 20.06.2008 20:42:16
Dawniej znany jako Gucio.
 
www.gameshouse.info
piotrek199214
danX napisał/a:
Karta to za mocna nie jest.


Co? Chyba głupoty gadasz, karta jedna z lepszych DDR3 i 512 mb, jeżeli zastosowanie biurowe to 128/128 by wystarczyło. A to jest dobra karta i sam chciałbym taką mieć.
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
danX
Może rzeczywiście trochhę przesadziłe, ale chodziło mi o to że są lepsze. Osobiście mam dużo, dużo słabszą Smile.
...jeśli pomogłem kliknij pomógł! http://www.cierpi... - moja piersza stronka!
 
piotrek199214
danX napisał/a:
Może rzeczywiście trochhę przesadziłe, ale chodziło mi o to że są lepsze. Osobiście mam dużo, dużo słabszą Smile.

To jest tak że dzisiaj jest jakaś np 9900 GT karta najlepsza (przykład chociaż nie wiem czy jest), a za nie długi okres wychodzi już następne, lepsza i to jest właśnie to że człowiek nie wyrabia z tym wszystkim, tyle tego wychodzi i coraz lepszego że szokWink.
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
slawekneo
Hmm.. jesli chodzi o sprzet to tak nawet fajny :D ale pod tego procka co chcesz kupic nie potrzebujesz takiej mocnej plyty glownej moze byc taka sama tylko wersja zamiast "pro" to "se" jest o wiele tansza. ASUS P5K SE (kolo 250zl) spokojnie na tej plycie mozna podciagnac procek o 600 MHz bez zminay napiecia na procesora.
Hmm.. jeszcze przyczepie sie do ramow jestes pewien ze chcesz pamiec firmy "GOODRAM" osobiscie niepolecam ! jedne z lepszych firm produkujacych pamiec to "GeIL" i tu polecal bym
GEIL 2x1GB DDR2 PC800 CL5-5-5-15 DUAL 800Mhz (kolo 150zl) lub
GEIL 4GB (2x2GB) DUAL BLACK DRAGON 800Mhz CL5 BOX (kolo 260zl)
Karta graficzna bardzo dobra (ja bym wolal GTX ale jest jeszcze droga) wyzsze modele z serii 9 sa nieoplacala bo sa to odswiezone wersje z serii 8 nic ciekawego :D

Jeszcze polecil bym Ci taki monitorek
LG L225WT-SF (okolo 1000zl)
Przekątna ekranu : 22 cale
Rozdzielczość : 1680x1050
Kontrast : 5000:1
Czas reakcji : 2ms

Wiesz jak juz chcesz dobrego kompa to za sam procek trzeba wywalic ponad 3 tysiaki :D

@bartek124 -Wytrzyma?
zasilacz wytrzyma na 100 %

@danX - Co do dysków, to nie lepiej Maxtora (lepsz, droższe)
kiedy sie kolego obudziles maxtor i segate to to samo poniewaz firma segate przejela maxtora i produkuja na tych samych podzespołach

Pozdro!!
Edytowane przez slawekneo dnia 20.06.2008 23:30:35
 
szymon
Siedzę nad tym 3 dzień.

Co powiecie na kartę graf. Galaxy GF 8800GT 512MB CM DDR3 256Bit PCI-E
Chłodzenie oczywiście ten wentylatorek, nie jakieś moduły czy jak to się tam zwie. W 9xxx nie inwestuję, chyba nawet się nie opłaca.

@Slawekneo - ale pod tego procka co chcesz kupic nie potrzebujesz takiej mocnej plyty glownej

Sam nie wiem, analizowałem te asusy. Szczerze powiem, że dawno nie siedziałem w tematyce sprzętowej.

@Slawekneo - jestes pewien ze chcesz pamiec firmy "GOODRAM" osobiscie niepolecam

Z ramami to różnie bywa. Często wadliwe sztuki, czy niekompatybilność z płytą, albo przegięcie z oc - niedoświadczenie. Raczej kupię Kingstona lub Patrioty, dual channel.


TFT / TN - matryca. Nie jestem przekonany do tych matryc. Chociaż kto wie, jeśli będzie to ostateczne wyjście.

@Slawekneo - Wiesz jak juz chcesz dobrego kompa to za sam procek trzeba wywalic ponad 3 tysiaki Grin

A za kartę graficzną kolejne 3 tysiaki, można tak wymieniać i wymieniaćGrin

Co do tego zasilacza jeszcze patrzyłem na Tagan i-Xeye TG500-U26.

Dyski ostatecznie łączę w RAID - Seagate ST3250310NS 250GB sATA II 32MB Raid Edition. Jestem ciekaw jak to chodzi. No i w końcu może zacznę robic kopie bezpieczeństwa.
 
www.zloteskrzydlo.pl
slawekneo
@szymon - Co powiecie na kartę graf. Galaxy GF 8800GT 512MB CM DDR3 256Bit PCI-E

Hmm... Galaxy bardzo dobry producent sam korzystam z ich produktu 8600 GTX, a co do ramu to naprawde bardzo polecam GeIL tez korzystam z wersji dual 2x1GB i smigaja fajnie oczywiscie te pamieci polecila mi osoba ktora dziennie skalada okolo 3 kompy i jeszcze niegdy nie mial skarg ani uwag na temat firmy GeIL

Pozdro!!
Edytowane przez jantom dnia 21.06.2008 13:06:56
 
Grzes
szymon napisał/a:
Dyski ostatecznie łączę w RAID - Seagate ST3250310NS 250GB sATA II 32MB Raid Edition. Jestem ciekaw jak to chodzi. No i w końcu może zacznę robic kopie bezpieczeństwa.


Chcesz mieć pewne kopie? To nie w ten sposób. Owszem jak jeden dysk wyzionie ducha a drugi będzie jego kopią to ok ale to w zasadzie jedyna sytuacja w której to się sprawdzi. Dochodzą do tego takie sytuacje jak awaria zasilacza, kontrolera dysków, wyładowania atmosferyczne. W tych przypadkach jak poleci komp to z oboma dyskami przy odrobienie szczęścia.
Jak poważnie myślisz o bezpiecznych kopiach to oddzielny komp a najlepiej nie w tym samym mieszkaniu (budynku).
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Ja robię inaczej kupuję markowy sprzęt na allegro nie koniecznie nowy, choć są i takie także.
Patrzę na fakturę wiarygodność, gwarancję itd.
Składak nigdy nie dorówna w wydajności markowemu choć teoretycznie jest niby rakietą.
Komp to jak studnia bez dna, zakup nowego samochodu z salonu, gdzie po wyjechaniu na wartości już jesteś w plecy.
Wywalisz kupę kasy(cena nowości), gdzie czy Twoje obecne potrzeby tego wymagają?
Przy moim podejściu, za groszę jadę teraz domowo na P4 3G sata FUJITSU SIEMENS.
I swojej wstawionej reszcie, gdzie zależało mi na dysku i nagrywarce możliwości sata przy norton ghost, bo testowanie wynalazków=rozwalaniu systemu często, a przy sata nagrywarka i dysk, boot dvd całści c robi się i wgrywa szybko.
Powiedzmy, za dwa lata powtórzę vist i kupię nowszy lepszy nie wywalając kasy.
W pracy kupiłem 10 czterordzeniowych i jest to przerost mocy nad potrzebami, nie widzę kopa przyrostu prędkości w tym na czym pracujemy.
Komp kupowany na wyrost lat starzenia się jest moim zdaniem bezcelowy, bo nigdy nie nadążymy za nowinkami technicznymi, które w fazie wchodzenia na rynek cenowo są astronomią.
Takie jest tylko moje zdanie oparte na latach doświadczeń w zakupie i używaniu sprzętu.
Na koniec nadmienie jeszcze, że zakupiłem już z licencją xppro officepro, gdzie mnie one akurat są zbędne bo i tak posiadam już swoje, ale dla kogoś może stanowić to ważny element legalności bez wywalania kasy.
 
wlodekp.europa.pl
szymon
Grzes napisał/a:
Chcesz mieć pewne kopie? To nie w ten sposób. Owszem jak jeden dysk wyzionie ducha a drugi będzie jego kopią to ok ale to w zasadzie jedyna sytuacja w której to się sprawdzi. Dochodzą do tego takie sytuacje jak awaria zasilacza, kontrolera dysków, wyładowania atmosferyczne. W tych przypadkach jak poleci komp to z oboma dyskami przy odrobienie szczęścia.
Jak poważnie myślisz o bezpiecznych kopiach to oddzielny komp a najlepiej nie w tym samym mieszkaniu (budynku).


Zastanawiam się nad RAID 0. Czytam i czytam, że to najgorsze rozwiązanie - padnie jeden dysk, tracisz wszystkie dane. Ale z drugiej strony, mając jeden dysk, sytuacja jest taka sama. O innych raidach nie myślę, bo to już większe koszty. I tak trzeba robić jakieś kopie bezpieczeństwa. U mnie to wyglądało tak, że nie robiłem żadnych kopii na cd. Padł jeden dysk i po plikach. W raidzie 0 będzie to samo. Zyskam tylko na wydajności.
 
www.zloteskrzydlo.pl
JakubG
RAM polecam Kingston HyperX DDR2 2x 1GB 1066MHz CL5, sam je mam i sprawują się świetnieSmile Pzdr.
Dawniej znany jako Gucio.
 
www.gameshouse.info
piotrek199214
Kingston to jest dobra i znana firma, oraz "PATRIOT EXTREME" niby jedne z lepszych, bądź najlepszych lecz cena jest trochę duża.
Pomogłem Ci? Wystarczy podziękować i oznaczyć post jako pomocny pomogl[1]_1.png
Tanie tworzenie wtyczek, masz problem napisz.
 
www.piocom.eu
szymon
Kupiłem takie cudo:

Płyta główna ASUS P5Q PRO IP45
Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box
Ram Kingston 2x1024 MB HyperX 1066MHz KHX8500D2K2/2GN
2x Dysk Seagate ST3500320AS 500GB 7200obr. 32MB
Karta graficzna GF 8800GT 512MB 256bit CoolerMaster HP 1,0ns
Zasilacz Corsair 550VXEU BOX
Monitor LG L226WTQ (DVI, czarny)
Nagrywarka Lite-On LH-20A1L LightScribe SATA BOX
Obudowa Raidmax SAGITTA w/o PSU czarna z oknem
Wentylator proc Pentagram HP-120 AlCu Vertical (754/939/940/AM2/775)

3337zł
Edytowane przez szymon dnia 24.08.2008 19:05:56
 
www.zloteskrzydlo.pl
proton
Według mnie mogłeś wziąć lepsze ramy, Kingstony były dobre ale teraz lepsze są np. OCZ.
 
http://www.mortek.pl
Pieka
No to teraz Szymus widze Cie jak smigasz po Supporcie Wink Gratuluje zakupu.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
szymon
Pieka, dd razu lepiej Cię widać w tym wielgaśnym monitorze, Support teżWink
Co do ramów, mogłyby być lepsze, ale jakoś przywiązałem się do Kingstona.

Teraz zastanawiam się nad chłodzeniem dysku, wymianie wentylatorów w obudowie na ciche oraz chłodzeniem karty graficznej. Kto wie, kiedy i jakieSmile
No i niedługo jakieś fotki przyszykujęWink

Wiadomość dopisana

Miały być fotki, ale jakoś tak się złożyło, że nie było czasu...

Komputer się wysłużył (nadal pracuje w domu, dołożone jeszcze 2 GB pamięci RAM), pojechałem na studia do Poznania i uzbierałem trochę pieniędzy na nowy sprzęt. A wygląda następująco:

Płyta główna ASUS P8Z68 DELUXE/GEN3 (Z68 3xPCI-E DDR3)
Procesor Intel 2700K 3.50GHz 8MB BOX
Ram Kingston 8192MB 1600MHz HyperX CL9 KHX1600C9D3P1K2/8G (2x4096)
Dysk Kingston 120GB 2,5 SATA SSD HyperX
Karta graficzna ASUS GF GTX560Ti 1024MB 256bit DirectCu II
Zasilacz Corsair 750W CMPSU-750HXEU BOX
Monitor Dell U2412M czarny
Nagrywarka Plextor DVD+/-RW PX-L890SA black (SATA) BOX
Obudowa Fractal Design Define R3 USB 3.0 White
Wentylator proc SilentiumPC Fortis HE1225

Straszna sumka z tego wyszła - 6500 zł

Po kilkudniowym użytkowaniu polecam każdemu dysk SSD (około 120 GCool jako dysk systemowy. Na pewno będziecie zadowoleni!
Dodatkowo niebawem dwa dyski do macierzy RAID 1. 2x Western Digital Caviar 2TB 64MB cache Green Power WD20EARX na dane. No i na kopię SSD jeden dysk 500gb - model z listy wyżej, który mam. Zastanawiam się, czy jest sens budować macierz RAID 1 mając to wszystko podłączone do jednego zasilacza?
Edytowane przez szymon dnia 22.03.2012 15:15:02
 
www.zloteskrzydlo.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl