ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion.pl - sprawy wewnętrzne » PHP-Fusion.pl
 Drukuj temat
A Ty co chcesz zmienić na Supporcie?
jantom
images43.fotosik.pl/881/92f01bc70a8891a9.jpg

Użytkowniku!

Co Cię na Supporcie denerwuje, męczy, irytuje czy po prostu nie pasuje? Wypowiedz się na ten temat. Chcemy sprawić, żeby nasza strona była coraz lepsza, ciekawsza. Chcemy też zmniejszyć ilość kontrowersji wobec niektórych naszych decyzji. Chcemy, by Support po prostu stał się przyjazny wszystkim, zarówno newbie (nie mylić z noobem), jak i starym wyjadaczom, którzy obudzeni w środku nocy, wymienią wszystkie funkcje z pliku maincore.php oraz wyliczą sumę md5 z niniejszego tematu.

Dołóż cegiełkę do stworzenia jak najbardziej odpowiadającego Twojej wizji Supportu!

images45.fotosik.pl/882/becfd59b31d54dc0.jpg


Twój głos jest bardzo ważny. Nie zmarnuj go!

Dodatkowe informacje:
Prosimy o konkretne informacje - samo stwierdzenie, że należy zmienić regulamin jest niepoważne, w takim wypadku prosimy o podanie, który punkt dokładnie, co w nim nie pasuje. Decyzje administracji - też na przykładach, nie linczujemy za wytknięcię naszych błędów. Coś w samej stronie - to samo, na przykładach, wasza wizja poprawki będzie dla nas bardzo cenna.

Ogłoszenie komisji prowadzącej akcję:
Prosimy o pozostawienie kwestii skórki Supportu w spokoju. Temat cały czas jest na wokandzie, mamy nadzieję, że niedługo uda się rozwiązać i ten problem.

Edytowane przez jantom dnia 22.05.2011 23:07:53
 
http://jantom.info
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 12:14:56
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Marvin-Nekromanta
Koledzy z partii. Ja bym powiedział tak: Wścibski Gość ma ten sam avatar od... od... bardzo dawna. Może by go zmienić na jakiś śmieszniejszy np na zdjęcie Putina Grin??
Edytowane przez Marvin-Nekromanta dnia 09.03.2008 12:49:52
 
SebaZ
A dlaczego Putina? Tyłeczek z mojego avka jest lepszy Pfft
Zadawanie pytań na forum to nie jest prawo, to jest przywilej, którego każdy może być pozbawiony jeżeli nie będzie umiał z niego korzystać. Nie wymagaj więc natychmiastowej odpowiedzi.
 
bartek124
Ja chciałbym widzieć wreszcie jakiś system rang/system punktów typu pomógł. Myślę, że dzięki niemu wzrosła by liczba pomagających, a nie jak dotychczas liczba oczekujących pomocy. Skrypt raczej nie wymagający (dodatkowe pole w users), a może ucieszyć. Plus do tego jakiś panel Najbardziej pomocni (oprócz adminów i moderatorów oczywiście Wink ).

Oprócz tego jakieś małe poprawki jak np. avatar w panelu usera, ale naprawdę, mało potrzebne i nie będę o nich pisał Smile.

Strefa Użytkownika - ten dział chciałbym zobaczyć bardziej rozbudowany. O bardziej lub mniej ważne rzeczy, ale rozbudowany. Generatorki, pierdołki które mogłyby ucieszyć nowych użytkowników Smile.

Administratorzy i moderatorzy - no trudno się wypowiedzieć w mojej sytuacji Grin. Myślę, że prowadząc rygorystycznie forum ułatwiamy przyszłym pokoleniom dotarcie do rozwiązania problemu - wstukanie w Szukajkę słów najlepiej go opisujących owocuje konkretnymi tematami z rozwiązaniem problemu. Przecież rozwiązywanie jednego problemu po raz enty jest bezsensem.

Tyle ode mnie. Gdyby mi jeszcze cos do głowy wpadło to napiszę Wink.
Edytowane przez bartek124 dnia 09.03.2008 14:55:29
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
reys1
Ja to bym chciał żeby starzy wyjadacze wydzielili na forum miejsce na abonamentowcówWink
Chciałbym zapłacić jakiś przystępny abonament na cały rok i jak mam jakiś problem, to niechby ktoś mi podpowiedział jak się do tego zabrać. I nie ważne czy to było, czy nie.
Początkujacy mają właśnie kłopot z właściwym wpisem do szukajki, a jak się nie wie jak nazwać problem po imieniu, to i ona niewiele pomoże.
Możnaby jakieś punkty zabierać za wpisy, tak żeby z byle powodu nie angażować speców.
Nie byłoby podziału na żadne grupy, tematy, tylko wpisy według kolejności i powiedzmy po tygodniu od udzielenia odpowiedzi post jest kasowany. Kto chce niechaj sobie kopiuje i archiwizuje we własnym zakresie.
Edytowane przez reys1 dnia 09.03.2008 15:13:50
 
Pieka
Odnosnie tego, co napisal Bartek, wiemy juz od dawna, ze system rang i punktow, tym bardziej za pomoc bylby zbawieniem na Supporcie Smile
Pozostaje kwestia wykonania, ktora stoi, a przynajmniej stala w sprzecznosci z dawno oczekiwanym v7.
Gdybysmy mieli przynajmniej nikla swiadomosc odleglosci w czasie tej premiery, to juz dawno mielibyscie ten system na stronie.
Kwestia rozszerzenia strefy uzytkownika rowniez jest jak najbardziej realna, ale wiaze sie z kolei ze zmiana aktualnej nawigacji na cos przyjazniejszego.
W obecnej postaci jest nie do przyjecia, przynajmniej z punktu widzenia zarzadzania.


Odpowiedz na pytanie/propzycje kolegi wyzej udzieli jantom, ktory najlepiej z nas znajduje sie w zawilosciach licencyjnych oraz regulaminowych dzialan tego typu Supportow.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
ICEK
Pieka napisał/a:
Kwestia rozszerzenia strefy uzytkownika rowniez jest jak najbardziej realna, ale wiaze sie z kolei ze zmiana aktualnej nawigacji na cos przyjazniejszego.
W obecnej postaci jest nie do przyjecia, przynajmniej z punktu widzenia zarzadzania.


Dlaczego? Nie można po prostu rozbudować poprzez dodanie kolejnych pozycji?

A jeśli chodzi o punkty jestem zdecydowanie ZA; już kiedyś pytałem czemu tego nie ma Smile
 
www.modlinski.net
jantom
reys1 napisał/a:
Ja to bym chciał żeby starzy wyjadacze wydzielili na forum miejsce na abonamentowcówWink

Dopóki w nazwie mamy "Oficjalny" Twoja prośba nie ma szans na zrealizowanie. Jest to efekt podpisania "ciężarówki" umów o warunkach współpracy dla Oficjalnych Lokalnych Supportów PHP-Fusion. Chcemy być fair wobec Digitanium i nie możemy wprowadzić na forum podziału w dostępie do pomocy dla tych, co płacą, i dla tych, co nie płacą. Nie chcemy doprowadzić do stworzenia równych i równiejszych.
Chciałym też zauważyć, że Support jest tworzony przez ochotników, poświęcających swój prywatny czas. Wprowadzenie regularnych płatności zmieni nas w firmę, a jak na razie do tego nie dążymy. W sumie najlepszą formą prawno-organizacyjną byłoby stowarzyszenie, ale polskie przepisy dotyczące stowrzyszeń są dla nas zbyt wymagające. Jeśli kogoś zainteresował ten właśne fragment wypowiedzi, to mogę go rozszerzyć poprzez PW - wolałbym nie mieszać spraw poruszanych w temacie.

ICEK napisał/a:
Pieka napisał/a:
Kwestia rozszerzenia strefy uzytkownika rowniez jest jak najbardziej realna, ale wiaze sie z kolei ze zmiana aktualnej nawigacji na cos przyjazniejszego.
W obecnej postaci jest nie do przyjecia, przynajmniej z punktu widzenia zarzadzania.


Dlaczego? Nie można po prostu rozbudować poprzez dodanie kolejnych pozycji?

W obecnym stanie nawigacji niestety tego nie można - grozi to zbyt wieloma, niebyt przyjemnymi, konsekwencjami.
Edytowane przez jantom dnia 09.03.2008 17:09:17
 
http://jantom.info
JakubG
Można by było zrobić takie ... hmmm... przekierowanie do nowego panelu przed założeniem nowego tematu. Przypuśćmy takiego panelu typu: "Pamiętaj, żeby przed założeniem tematu używać opcji Szukaj, bo być może ktoś poruszył już ten wątek".

A na dole tego panelu dać dwa buttony: Załóż nowy temat oraz Szukaj. Najwięcej powtórzeń jest na forum przedszkolaków, więc może by coś takiego tam zastosować.

Nie wiem czy to wykonalne, ale można by było dla ułatwienia szukania, podczas zakładania tematu, wpisywać słowa kluczowe (to pole mogłoby być wymagane). Przez właśnie te słowa szukajka by sprawniej działała.

Ale to są moje tylko przemyśleniaGrin Nie trzeba się nimi sugerowaćPfft Pozdrawiam.
Dawniej znany jako Gucio.
 
www.gameshouse.info
Dagobah
Gucio napisał/a:
Nie wiem czy to wykonalne, ale można by było dla ułatwienia szukania, podczas zakładania tematu, wpisywać słowa kluczowe (to pole mogłoby być wymagane). Przez właśnie te słowa szukajka by sprawniej działała.


Zdecydowanie przychylam się do prośby użytkownika Gucio - takie coś (w przypadku gdy każdy inaczej zaznacza swój problem) bardzo ułatwi sytuację. "Słowo klucz" byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem...


Do tych systemów rang się także przychylam (czytałem wypowiedzi adminów...) ale także w kwestii np. "pomógł w tłumaczeniu" czy coś podobnego....

Aha... może warto byłoby też stworzyć dział, gdzie użytkownicy sami mogliby deklarować, że spolszczą jakieś wtyczki, przetłumaczą Locale czy tym podobne rzeczy. Wielu by to mogło ułatwić życie, a dzięki temu mielibyśmy większość po polsku (już i tak zdecydowana większość jest).
 
Pieka
Slowa kluczowe chcielibysmy wprowadzic w przyszlosci, ale co z tego wyjdzie nie mam pojecia.

System punktow jest jak najbardziej realny, o czym wczesniej pisalem, a kwestia punktacji za poszczegolne rzeczy przy dzialajacym systemie jest czysta formalnoscia.

Odnosnie tlumaczen, z cala pewnoscia nie zalozymy nastepnego dzialu.
Mamy przeciez wystarczajaca ich ilosc, a wtyczki, czy modyfikacje po spolszczeniu mozna spokojnie dodawac jako nowe tematy w dzialach "Tematy Graficzne i Moduły" oraz "Modyfikacje Skryptów", ktore istnieja wlasnie w tym celu.
Poza tym mysle, ze najlepszym sposobem na pomoc innym Fusionowcom jest zaciagniecie sie do ekipy Lang Team'u, do czego goraco namawiam Smile
Edytowane przez Pieka dnia 11.03.2008 23:49:18
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
piotrek199214
Poza tym mysle, ze najlepszym sposobem na pomoc innym Fusionowcom jest zaciagniecie sie do ekipy Lang Team'u, do czego goraco namawiam


Ja tam mogę się przyłączyć do ekipy Lang Team'u, proszę o kontakt na PW. To lepiej się zapoznam oraz dowiecie się czy się nadaje Wink
 
www.piocom.eu
rafnal
Proste pytanie a jakże skomplikowana odpowiedź.

Co chcę zmienić na supporcie to już bez znaczenia bo zapewne po tym poście moje konto zostanie "zbanowane" ale jednak napiszę:

Podejście Administracji i moderatorów do użytkowników na troszeczkę inne bardziej wyrozumiale bo ni każdy zna tak dobrze Fusion jak Wy Panowie i Panie z "Ekipy" Sad.
Edytowane przez rafnal dnia 17.03.2008 23:46:18
It Is Risky Not To Take Risk.
If You Dont Take Risk,
Risk Will Take You...
 
bartek124
1. Jest wiele osób, którym to podejście odpowiada. Tak! Tym, które umieją poprawnie zatytułować wątek, ktore potrafią opisać swój problem, które wiedzą czego chcą! Wiele takich osób otrzymało pomoc i dalej ją otrzymuje! Na czym Pieka nabił 10000 postów? Zobacz w jego profilu, zanim napiszesz! Jeśli piszę się dziesiątki tematów, i nie da się ich nie wyrzucić do kosza, to dalej trzeba prosić o zmianę nazwy? Ileż można?! To jest duży Support, i utrzymanie na nim porządku to podstawa! Ale Ty chyba dalej nie rozumiesz po co...

Miałbym więcej do powiedzenia, ale bez obrazy: mówienie do Ciebie to rzucanie grochem o ścianę.
Mniej więcej przez ten opis - mija się z prawdą.

2. Może Adminem nie jestem ale z doświadczenia wiem, że nie rozdają banów za darmo.
Edytowane przez bartek124 dnia 18.03.2008 07:08:54
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Dagobah
Ja bym proponował jeszcze jedną kwestię.

Stworzyć temat na forum, przykładowo Event Calendar, w którym znalazłyby się wszelkie jego modyfikacje, poprawy, zmiany, a także w sposób jasny wszystko wytłumaczone. Dzięki temu można by zredukować z 10 kolejnych wątków na forum i łatwiej byłoby w danym temacie szukać. Zapewne pojawią się opinie, iż spowoduje to wyłączenie mózgu wielu użytkowników (nie będzie stosowania szukajki), lecz nie wydaje mi się to prawdą. Lepiej by wszystko odnośnie jednego tematu było w jednym miejscu... Niektóre wątki ciągną się na wielu podstronach - tu też by tak mogło być....

Podobnie zrobić dla innych tematów, których mnóstwo podobnych jest na forum...
Edytowane przez Dagobah dnia 18.03.2008 07:57:28
 
Pieka
Dagobah napisał/a:
Ja bym proponował jeszcze jedną kwestię.

Stworzyć temat na forum, przykładowo Event Calendar, w którym znalazłyby się wszelkie jego modyfikacje, poprawy, zmiany, a także w sposób jasny wszystko wytłumaczone. Dzięki temu można by zredukować z 10 kolejnych wątków na forum i łatwiej byłoby w danym temacie szukać..

I tak bedzie, tylko pierwsze musimy miec do dyspozycji sprawnie dzialajacy system przenoszenia postow pomiedzy tematami.
Forum (skrypt) PHP-Fusion nie jest doskonale, ale jest nasze i robimy co mozemy, zeby bylo coraz lepsze.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
syber
Witam.

Może warto byłoby zwiększyć limit liter w tematach w panelu "Ostatnie aktywne Tematy"?
Taka pierdółka, no ale w końcu to jakaś zmiana Pfft

Pozdrawiam!
 
www.blub-game.pl
jantom
Rafnal napisał:
Co chcę zmienić na supporcie to już bez znaczenia bo zapewne po tym poście moje konto zostanie "zbanowane" ale jednak napiszę:
Podejście Administracji i moderatorów do użytkowników na troszeczkę inne bardziej wyrozumiale
Zaczynają mnie wkurzać tego typu posty. Dlaczego? Po prostu przekraczają one granicę zniesławienia. Czy naprawdę Cię na tyle po[cenzura]iło, że uważasz, że codziennie (no, w ramach świąt co 2-3 dni) losujemy sobie "łosia" do zbanowania/zjechania/inne? Nie napisałeś czegoś takiego, fakt. To zdanie kieruję do każdego, kto uważa, że banujemy każdego, kto nie jest zgodny z naszą linią polityczną.
Owszem, ostatnio nawręczałem banów więcej niż reszta ekipy razem wzięta. Większość z nich została założona, ponieważ nie miałem wyboru. Część w wyniku mojej pomyłki pozdejmowałem.
Cieszy mnie sam post i temat, który poruszył. Początkowo tylko o takich rzeczach chciałem pogadać w tym temacie, potem rozszerzyło mi się o inne pomysły.
Staramy się być wyrozumiali, jednak pamiętajmy, że wyrozumiałość !=pobłażliwość, a mam wrażenie, że bardziej o pobłażliwość postulujesz. Moja interpretacja, mam do niej prawo, tak samo, jak Ty do wyprowadzenia mnie z błędu. Na samym początku tematu prosiłem o przykłady rzeczy, które wam nie leżą. Mógłbym prosić o konkretną sytuację, użytkownika, gdzie założenie bana przez nas było absolutnie nieuzasadnione?

Zacytuję jedno z PW, które kiedyś wysłałem do użytkownika, który zarzucił nam ograniczanie wolności zakładania tematów/dopisywania postów etc.
[...]utrzymanie całego portalu w dobrej kondycji nieraz wymaga, zarówno od Was, użytkowników, jak i nas, administratorów i moderatorów, kompromisów, czego efektem są usuwane tematy, odsyłanie do szukajki czy rozsyłane przez całą ekipę ostrzeżenia. Nie zawsze jest to dla nas miłe, jednak czasem trzeba wybrać, cytując Sapkowskiego, "mniejsze zło".
[...] proszę o nie zrażanie się do nas, a jedynie odrobinę zrozumienia. Mimo wszystko.
Cały czas jest to aktualne. Naprawdę, czasami mam ochotę zrobić wipe'a na forum i zacząć wszystko od zera, ale wiem też, że ponowne zbudowanie takiej skarbnicy wiedzy na temat Fusiona prostym zadaniem nie jest. Zatem ponownie postuluję o próbę zrozumienia sytuacji Ekipy.

Osobiście uważam, że brak kontynuacji tego wątku powinen podchodzić pod bana [joke], zatem proszę o dalszą dyskusję.
Edytowane przez jantom dnia 18.03.2008 15:59:10
 
http://jantom.info
englisz_man
Wszystkie modyfikacje i prośby powinny być zapisywane jako artykuły.

W Laboratorium MOD-ułów przydałby się generalny remont i ujednolicenie paczek dodatków tak jak jest np. w EP.
Edytowane przez englisz_man dnia 18.03.2008 16:15:06
 
jantom
Nie rozumiem tego z prośbami... Czyli co, każda prośba o modyfikację powinna być artykułem?
Wolałbym, żeby zamiast umieszczać modyfikację w atykule, to robić konkretne readme+faq do niej i dopiero całość publikować w formie arta. Jednak taka rzecz powinna leżeć w gestii autora modyfikacji, a nie naszej. Nieraz dużo prościej dopisać kolejnego posta/edytować pierwszego w temacie dotyczącym modyfikacji i tam uzupełniać o odpowiednie informacje. Przynajmniej dopóki nie ma takiego parcia na poprawki własnych artykułów przez osoby spoza administracji.
 
http://jantom.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl