ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 9

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
[MySQL] Kasowanie nadmiarowych rekordów
m_i_n
Jak skonstruować takie zapytanie aby usunąc nadmiarowe rekordy np: powyzej 1000 istniejacych. Chce usunac najstarsze, mam kolumne w ktorej jest data.

Oczywiscie wiem ze moge sobie pobrac te rekordy, policzyc, znalezc date progowa i usunac ale to sa juz 2 zapytanie a rekordow mam na tyle duzo ze to w gre nie wchodzi.
 
http://www.bbproject.net
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 01:28:09
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
Dobrze rozumiem? Masz powiedzmy w tabeli X rekordów. Chcesz zostawić 1000 najnowszych sortując po dacie?

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Zrób kopie tabeli! Jak coś sknociłem to bedzie problem.
Pierwsze zapytanie wybierze 1000-czny rekord z jego datą. Drugi usunie starsze od niego.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
m_i_n
Hmmm, no nawet, chociaz nie wiem czy te pierwsze zapytanie nie bedzie pobieralo tych 999 rekordow tylko po to by odsiac ten jeden.

Chyba znalazlem inne rozwiazanie, gdyz kazde usuniecie jest poprzedzane dodaniem (to jest taki log), wiec wystarczy pobrac ID świeżo dodanego, odjac 1000 i usunac te ponizej Smile. Chyba dobrze mysle co nie?
Edytowane przez Milka dnia 20.01.2008 19:56:19
 
http://www.bbproject.net
Grzes
Nie, to pierwsze pobierze tylko jedno zapytanie (limit start,ile).

To co piszesz jest poprawne ale jeśli przyjmiemy założenie, że kolejność aktualnych wpisów ma ścisły związek z polem id.
Jeśli stosować by to do tematów na forum to mamy problem ponieważ za nowsze tematy uważamy te odświerzone. Można mieć tu do czynienia z sytuacją że temat o id=3 jest nowszy od tematu o id=55.
Jesli nie stosujesz do tych wpisów jakiegoś odświerzania to śmiało możesz zrobić tak jak piszesz.
Edytowane przez Grzes dnia 20.01.2008 19:57:03
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
m_i_n
Ja to chce zastosowac w swojej wtyczce Wink. I tak, ID sa powiazane tak jak mowisz. Tematy na forum to inna sprawa, jest dokladnie tak jak mowisz, no zreszta co ja ci tlumaczyc bede, sam wiesz jak to dziala Smile.

Kurcze, czesto ost. tak mam ze wpadam na rozwiazanie jak juz sproboje wszystkie i ledwo co napisze na jakims forum albo kogos sie zapytam Wink.
Edytowane przez m_i_n dnia 20.01.2008 20:03:33
 
http://www.bbproject.net
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl