ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 20

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Rejestracji stron www powiedz nie!!!
zezol
Zacytuję mojego posta z innego forum, bo nie mam zamiaru się powtarzać Wink


To jest po prostu paranoja! Ach Ci nasi politycy... Co jeden ich pomysł, to gorszy i bardziej bezsensowniejszy.
Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak tyle polskich stron(14 100 000 domen .pl) ma zostać zarejestrowanych, a do tego jeszcze opłaconych :shock:. Nie wyobrażalna operacja. No chyba, że będzie to trwało "wieki"... :wink: Pomyślcie sobie: darmowy hosting, a założenie strony kosztujące 40 zł. Za 40 zł można mieć już dobry hosting(mówię o tej "mniejszej" wersji).
Rzeczpospolita napisał/a:
O kłopotach wynikających z niedostosowanej do dzisiejszych realiów definicji prasy, dziennika i czasopisma wiadomo od dawna ("Rz" pisała o nich więcej 26 marca w artykule: "Prawo nie odróżnia strony internetowej od papierowego dziennika"Wink.

Niedawno problem nabrał jednak nowego wymiaru. Przepisy doczekały się bowiem interpretacji Sądu Najwyższego. Z postanowienia wydanego 26 lipca wynika (sygn. akt IV KK 174/07), że nie ma znaczenia, czy strona internetowa opisuje działania władzy, czy też hobbysta doradza na niej, jak założyć swoje pierwsze akwarium.

Przykład jak "zorientowana" i "na czasie" jest nasza władza. Przykład: czy strona www jakiejś małej firmy to czasopismo? Albo inaczej. Bardzo dużo osób kożysta z CMSów, ich strony są aktualizowane przypuśćmy raz dziennie, a więc tutaj prowadzony jest dziennik(a może gazeta codzienna?) :wink:.

Rzeczpospolita napisał/a:
Za wydawanie dziennika lub czasopisma bez rejestracji grozi grzywna, a nawet ograniczenie wolności. Co ważniejsze jednak, osoba prowadząca stronę w Internecie jest de facto redaktorem naczelnym z wszystkimi wynikającymi z tego obowiązkami, m.in. obowiązkiem publikowania sprostowań i odpowiedzialnością za teksty, w tym wpisy internautów.

Przesada? Sami oceńcie...

Rzeczpospolita napisał/a:
O tym, jakie będą konsekwencje postanowienia, zdecydują prokuratura i policja, gdyż to one będą decydować o ewentualnym ściganiu autorów stron WWW.

Z tego tekstu wynika, że wszystkie zarejestrowane strony będą podlegać ścisłej "kontroli". Czyżbyśmy wracali do PRLu? Czeka nas totalna cenzura?

Gdy takie prawo wejdzie w życie(miejmy ogromną nadzieję, że nie), pomyślcie sobie jak bardzo spadnie ilość tworzonych www, a także ile zostanie usuniętych w obawie przed karą od strony prawnej.
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 12:07:32
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
czarny_
Tak czy inaczej oni nic z tym nie zrobią. To za wielka potęga, za mądrzy ludzie siedzą w internecie by ich stąd wykurzyć. Wiecie co to byłoby za pośmiewisko jak np. serwis typu ovh miałby wprowadzić dla POLAKOW weryfikację rejestracji czasopisma - prasy.
Nie daj Boże znalazłby się jakiś szaleniec co by zrobił 'coś' ze zdenerwowania i ze wstydu.

Technicznie to wszystko jest nie możliwe. Internet żyje sam, nie działają na niego prawa w pełni. Nie da się go wyłączyć jednym przyciskiem. Nie da się ograniczyć. Można jedynie malutką jego część. A wyobraźcie sobie kilka milionów adresów IP do namierzenia. Koniec z wszystkimi usługodawcami bo by popadali jak muchy. Policja też sądy itp. całą polska. Bo inaczej nie może nikt poprowadzić akcji rejestrujemy się.

Strajki, włamania na serwery np. policji. Masowe ataki internetowe. Zobaczcie co się stało po zamknięciu serwisu z napisami. Zaraz atak. A po takim czymś.

Dlatego według mnie to rząd musi to jak najszybciej zmienić, i nie ma się co przejmować.
Edytowane przez czarny_ dnia 05.09.2007 20:40:16
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
jantom
zezol napisał/a:
Gdy takie prawo wejdzie w życie(miejmy ogromną nadzieję, że nie), pomyślcie sobie jak bardzo spadnie ilość tworzonych www, a także ile zostanie usuniętych w obawie przed karą od strony prawnej.

Małe sprostowanie - ono już jest. To co podała Rzeczpospolita, to jedynie interpretacja SN. Pozostaje czekać na jakąś nowelizację...
Dura lex, sed lex. Choć w naszym wypadku jest to bzdurne prawo.
 
http://jantom.info
michal89
Ho, ho widzę że mój temat jest na topie, właściwie to się nie dziwię, ba naprawdę bardziej durnej i nieprzemyślanej rzeczy NIGDY nie widziałem! Zamierza ktoś rejestrować stronę?
Edytowane przez michal89 dnia 05.09.2007 21:44:24
 
www.3gmobile.pl
czarny_
michal89 napisał :
Zamierza ktoś rejestrować stronę?


Nie ! Smile Bynajmniej nie ja.
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
michal89
Chciałbym podać najnowsze nieoficjalne newsy: podobno całe to zamieszanie z rejestracją stron okazało się bublem. Przepis z rejestracją stron www w sądzie nie przeszedł! Nie mogę tego osobiście potwierdzić, ale podobno było juz odpowiednie info w TV. Znam 2 osoby, które to potwierdziły. Teraz pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji. Jakby co jeszcze raz powtarzam: newsy nieoficjalne

Edit/ http://di.com.pl/...480,4.html Polecam przeczytać.
Edytowane przez michal89 dnia 07.09.2007 16:02:59
 
www.3gmobile.pl
oronsko
Stara sprawa powraca...

Chyba tak nie do końca jest to bubel.
MKiDN pod koniec 2009 roku, zaproponowało dobrowolną rejestracje stron...

http://www.prawo....,82,1.html


Czy wiecie jakie w końcu są postanowienia naszych rządzących w tej sprawie?
Jeśli pomogłem, kliknij "POMÓGŁ" Wink
user.jpg
 
http://www.oronsko.info
Szapko
Rejestracja domen, sprawdzanie czy ludzie na zwolnieniu lekarskim są chorzy i czy biorą leki... Co jeszcze wymyślą?
Może cenzurowanie maili zanim je otrzymamy?
 
Spoczywaj w pokoju... daveone
Ta...koniec świata jest blisko...
Chyba nie zdają sobie sprawy z kim zadzierają....
 
oronsko
dan_0803 napisał/a:
Rejestracja domen, sprawdzanie czy ludzie na zwolnieniu lekarskim są chorzy i czy biorą leki... Co jeszcze wymyślą?
Może cenzurowanie maili zanim je otrzymamy?


Hehe, w Stanach pewnie tak mają, jakiś program "patriot" do inwigilacji...

A wracając do sprawy... Ktoś wie co w sprawie dot. tematu?
Jeśli pomogłem, kliknij "POMÓGŁ" Wink
user.jpg
 
http://www.oronsko.info
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl