ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Rejestracji stron www powiedz nie!!!
michal89
Witam. Od niedawna na łamach rzeczpospolitej ukazał się artykuł odnoszący się do obowiązkowego rejestrowania każdej, nawet domowej strony www jako dziennik lub czasopismo. Poniżej artykuł:

Właściciele stron internetowych muszą je zarejestrować, jeśli nie chcą być ścigani przez prokuraturę. To efekt ostatniego postanowienia Sądu Najwyższego
Prokuratorzy coraz chętniej ścigają autorów stron internetowych za to, że nie zarejestrowali ich w sądzie jako dziennik lub czasopismo. Przekonał się o tym m.in. Leszek Szymczak, prowadzący serwis GazetaBytowska.pl, który został oskarżony o prowadzenie serwisu bez rejestracji. Organy ścigania zajęły się nim, ponieważ nie usunął z forum komentarzy internautów na temat komornika, o którym program wyemitowała TVN.
Szymczak czeka na wynik apelacji. W pierwszej instancji sąd w Słupsku co prawda umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu, ale jednocześnie uznał, że oskarżony rzeczywiście złamał prawo, gdyż nie zarejestrował swej strony. To samo dotknęło wydawców serwisu "Szycie po przemysku". Co ciekawe, oni próbowali zarejestrować serwis, ale sąd im odmówił. A później prokuratura zaczęła ich ścigać za... brak rejestracji.
Ta sprawa doczekała się niedawno postanowienia Sądu Najwyższego. Może ono wstrząsnąć polskim Internetem. Wprawdzie sąd oddalił kasację prokuratury, gdyż uznał, że skoro wydawcom odmówiono zarejestrowania tytułu, to nie można ich teraz za to karać. Z drugiej strony doszedł do wniosku, że strony WWW muszą być rejestrowane tak samo jak czasopisma papierowe.
Co istotniejsze, dotyczy to zarówno profesjonalnych portali informacyjnych, jak i np. amatorskich stron ze zdjęciami rodzinnymi. - Zgodnie z prawem prasowym treść nie ma znaczenia do uznania publikacji za prasę - tłumaczy "Rzeczpospolitej" sędzia SN Jacek Sobczak, który był sprawozdawcą w opisanej sprawie. W praktyce oznacza to, że jeśli strona jest aktualizowana częściej niż raz w tygodniu, powinna zostać zarejestrowana jako dziennik. Jeśli rzadziej, ale przynajmniej raz w roku - jako czasopismo. Autorowi strony za brak rejestracji grozi grzywna, a nawet kara ograniczenia wolności.


Według mnie i nie tylko według mnie jest to kolejny przykład tego ze normalny, zdrowy człowiek nie może byc normalny żyjąc w naszym pięknym poniekąd kraju, bo wszechobecne stany euforyjne i satysfakcja z prowadzenia strony www może zostać zmącona przez decyzję wysoko postawionych urzędników, posłów czy prokuratorów. Właśnie dlatego powstała strona http://www.rejest...
Zapraszam do obczajeniaCool
 
www.3gmobile.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 10:39:49
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
JakubG
Ja już się wpisałem, nie chcę rejestrować strony, bo uważam że to bezsens, a poza tym nie mam 40 złGrin
Dawniej znany jako Gucio.
 
www.gameshouse.info
szer
Głupi projekt i nie popre go... Dlaczego? Prawo prasowe w takim stanie jak teraz jest istnieje już ładnych pare lat... Więc to co teraz jest obowiązkiem, było i kilka lat temu... Dopiero teraz media wyciągnęły to... Jak już, to ja bym był za akcją zmiany prawa prasowego! Bo w takiej formie, gdzie ma ma wziętego pod uwage internetu, nie może być!
 
michal89
@Gucio, z tymi 40 zł to serio mówisz? Wiesz może gdzie można znaleźć jakieś info co, gdzie i jak odnośnie tej rejestracji?
 
www.3gmobile.pl
szer
Rejestrujesz strone www za 40zł plus musisz wnosić coroczne opłaty na nią...
 
Andiv
Moim zdaniem, powinni zrobić nowelizację. Pismo nie może być przyrównywane do internetu. Internet żądzi się swoimi prawami.
szer ma racje, takie prawo obowiązuje od dawna, tylko teraz się w końcu ktoś do tego doczepił. To musi zostać uregulowane bo jakoś mi sie nie widzi rejestracja tych milionów (?) stron internetowych.
userbar304758pz3.gif
Pomagam przy stronie, przerabiam skórki do php-fusion, oczywiście komercyjnie.
Wszedzie dobrze ale na 127.0.0.1 najlepiej xD
Na miły Bóg, życie nie po to tylko jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać
 
JakubG
@szer: dokładnie. Dochodzi jeszcze do strata czasu na załatwienie tego.
Dawniej znany jako Gucio.
 
www.gameshouse.info
michal89
Możecie równiez podpisać się pod petycją (wątpie czy to coś da bo poziom demokracji w naszym kraju jest podobny do tego z czasów komunizmu ale spróbować nie zaszkodzi)
http://www.petycj...cjeid=2569
Edytowane przez michal89 dnia 03.09.2007 21:51:14
 
www.3gmobile.pl
szer
A po co podpisywac petycje? I tak to nic nie da, a nowelizacja prawa prasowego musi być! Pozatym jak do dzisiaj nikt się nie dowalił do nas za brak rejestracji strony (nawet komenda główna policji nie ma zarejestrowanej) to mnie to tam zwisa Smile
 
Johny
Już widzę jak ludzie wpadają drzwiami i oknami żeby 'zarejestrować stronę'... Kolejny bezsensowny wymysł, o którym wszyscy pewnie niedługo zapomną (mam nadzieję).
 
www.dobre-filmy.pl
szer
Chociaż ja musze powiedzieć, że chyba jedną taką swojąstrone zarejestruję Wink. Wtedy moge wyrobić legitymacje prasową i włala... Imprezy sportowe stoją otworem xD
 
Piotrek
To nie przejdzie, postraszą, postraszą i zapomną Wink
 
czarny_
Było już takie prawo i nic się nie działo. Policja Ci nic nie zrobi to ich strona też nie jest zarejestrowana. A zobacz ile taka rejestracja kosztuje. W dodatku jestem niepełnoletni.
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
szer
@Piotrek & @czarny_ - nie bądźcie tacy pewni... Jeśli znajdzie się jakiś upierdliwy ludź to może złożyć na Was donos i wtedy muszą się zająć takim przypadkiem... I co z tego, że policja nie ma? Od dawna wiadomo, że pewne kręgi w Polsce są ponad prawem O.o

Fakt faktem, jest to głupie prawo, ale starajcie się do niecgo podchodzić poważnie... Tez na początku byłem nieźle wkurzony Frown. Bo z jakiej racji mam rejestrować. Ale po chwili namysłu przemyślałem to i jest good
 
czarny_
szer napisał/a:
@Piotrek & @czarny_ - nie bądźcie tacy pewni... Jeśli znajdzie się jakiś upierdliwy ludź to może złożyć na Was donos i wtedy muszą się zająć takim przypadkiem... I co z tego, że policja nie ma? Od dawna wiadomo, że pewne kręgi w Polsce są ponad prawem O.o

Fakt faktem, jest to głupie prawo, ale starajcie się do niecgo podchodzić poważnie... Tez na początku byłem nieźle wkurzony Frown. Bo z jakiej racji mam rejestrować. Ale po chwili namysłu przemyślałem to i jest good


W takim układzie skoro mam już swój dziennik w internecie. Zakładam tu przed blokiem swoje czasopismo @Milka co Ty na to. To co, że jestem niepełnoletni, i tak mogę być prezesem, a krocie będę zarabiał jak się o tym ludzie dowiedzą Smile

Masz racje może być ktoś upierdliwy. Ale to tak samo jak np. z taśmami o. Rydzyka kiedy się ujawniły ? Jak trafiłly do mediów wcześniej była cisza bo nikt nic nie wiedział teraz jest tak samo. Kraj schodził i schodzi na psy. A mój serwer ? A może mam serwerownie w USA co wtedy siedziba czasopisma jest w USA ? Może prawo międzynarodowe na to działa i mnie w stanach zamkną za nielegalną działalność, stwierdzą pranie brudnych pieniędzy i dopiero będzie. Ciekawe, bo powinni udać się najpierw do siedziby firmy a nie szukać prezesa zresztą chyba tylko po IP i co dadzą nakaz do OVH że mają podać im IP moje bo nie zarejestrowałem bloga ? Żałosne.
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
k4
@ czarny_ to nie jest żałosne to jest właśnie Polska
Edytowane przez Piotrek dnia 04.09.2007 14:00:16
 
polven26
Ten przepis jest glupi i bez sensu. Ciekawe czy strony testowe też trzeba rejestrowac. Może podamy sejm.gov.pl do sądu? Bo młotki pewnie też nie są zarejestrowani.

To pokazuje jak Polska jest zacofana.
Rails > Frameworki > PHP-Fusion
 
szer
Czarny jakie czasopismo? Internetowe? Jesli chcesz na nim zarabiąć to musisz zarejestrowac działalność handlową. I nie możesz być prezesem, bo jesteś niepełnoletni... O tym o czym mówisz pisze się troche inaczej... Tutaj dyskutujemy o stronach domowych... Takich jak blogi, zdjęcia rybek Pfft
 
czarny_
szer napisał/a:
Czarny jakie czasopismo? Internetowe? Jesli chcesz na nim zarabiąć to musisz zarejestrowac działalność handlową. I nie możesz być prezesem, bo jesteś niepełnoletni... O tym o czym mówisz pisze się troche inaczej... Tutaj dyskutujemy o stronach domowych... Takich jak blogi, zdjęcia rybek Pfft


Które są według prawa prasą. To skoro to mogę mieć I MUSZE ZAREJESTROWAĆ, w takim układzie zwykłe czasopismo też. Jeśli między stroną z rybkami a czasopismem jest jakaś różnica to powiedz jaka ?

A redaktorem naczelnym mogę być będąc niepełnoletnim ?
Edytowane przez czarny_ dnia 04.09.2007 19:26:09
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
szer
Nie możesz do tego tak podchodzić... Prawo prasowe jest z bodajże 1984roku... Wtedy jeszcze PRL był... Frown... Znam wiele stron, które są czasopismami i nie zarabiają na tym, ale nie rejestrowali tego... No bo po co? Wtedy nikt nic o tym nie mówił. Teraz media to rozdmuchały i zobacz co się dzieje... I nic nie musisz rejestrowac. Możesz być naczelnym nie będac pełnoletnim. Właściciel strony ustala takiego redaktora naczelnego, który odpowiada prawnie za treści umieszczone na stronie przez użytkowników.
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl