ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » Podstawowe zagadnienia związane z PHP-Fusion » Przedszkole
 Drukuj temat
Zmiana hasła super admina
michal89
Jak w temacie, gdzie dokładnie w bazie danych muszę wejść i co wyedytować zeby zmienić obecne hasło super admina.

PS. Przepraszam, jeśli temat był już poruszany, w szukajce nic nie byłoWink
Edytowane przez michal89 dnia 22.08.2007 12:41:30
 
www.3gmobile.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 18.04.2024 05:57:42
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Grzes
Wklej to jako treść strony dodatkowej i kliknij podgląd:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Hasło dla superadmina zostanie zmienione na: haselko
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
michal89
Grzes napisał/a:
Hasło dla superadmina zostanie zmienione na: haselko


Nie za bardzo rozumiem. Jakim cudem hasło zmieni się na :hasełko skoro według tego polecenia hasło zmieni sie na 534993fc4955eb98a89a0beb4e8a92e2?
 
www.3gmobile.pl
Piotrek
wpisz sobie w google 534993fc4955eb98a89a0beb4e8a92e2 a znajdziesz odp Wink
Edytowane przez Piotrek dnia 22.08.2007 16:36:00
 
czarny_
Bo to co napisał Grzes jest w md5 'szyfrowane'
Nie chcesz, to nie odpowiadaj!
 
Pieka
Odpowiadajac dokladnie na pytanie:
phpMyAdmin => wybrac swoja baze => wybrac tabele _users => edytowac usera o id = 1 i podac swoje nowe haslo.
Po zatwierdzeniu zmian, haslo zostanie zapisane jako suma MD5.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
michal89
Dzięki wielkie!!!
 
www.3gmobile.pl
Tazzz
Czy to jest jedyna możliwość zmiany hasła super admina, nie można tego zrobić tak po prostu po zalogowaniu, w panelu ?
 
Grzes
Tazzz napisał/a:
Czy to jest jedyna możliwość zmiany hasła super admina, nie można tego zrobić tak po prostu po zalogowaniu, w panelu ?


Dałem przecież sposób na zmianę poprzez strony dodatkowe. Chciałbyś jeszcze prościej? Ten cms nie miałby racji bytu jeśli takie rzeczy można by robić każdemu.
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
Tazzz
Nieeeeeeee no luz, tylko pytam. Nie bardzo wiem jak to ma zastosować... Mam w głowie jakieś nowe hasło i co dalej ? Mam je zamienić na ciąg cyfr wygenerowany szyfrem MD5 ? Ale jak to zrobić, czy to właściwy tok rozumowania, możesz to jaśniej wytłumaczyć ?
z góry dziękuję
 
Grzes
Prościej będzie jak zastosujesz to co podałem. Zalogujesz się z tym hasłem i najzwyczajniej w edycji danych zminiesz hasło.

Jeśli już tak bardzo zależy Ci na generowaniu hasła to taki skrypt załatwi sprawe:
<?php echo md5("haselko"); ?>


Zapisz plik z rozszerzeniem php. Wyślij na serwer i otwórz w przeglądarce.
Edytowane przez Grzes dnia 24.08.2007 17:34:54
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie krzywy.gif
 
DJPromo
Jak by ci to powiedzieć to co podał Grzesiek

czyli hasło : haselko
w szyfrowaniu MD5 odpowiada ciągowi znaków (534993fc4955eb98a89a0beb4e8a92e2) może byc inny !!

np hasło :123456
w szyfrowaniu MD5 odpowiada ciągowi znaków (e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e)

a wiec zrób to jak napisał Grześ

Grzes napisał/a:
Wklej to jako treść strony dodatkowej i kliknij podgląd:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Hasło dla superadmina zostanie zmienione na: haselko

Pomogłem Kliknij Pomógł
Życie to chwila zbyt krótka aby móc .... Życie to chwila / trzeba patrzeć i podziwiać Smiledjpromo6.jpg
 
Tazzz
No właśnie nic z tego nie łapię, ale może to przez to, że nie wytłumaczyłem dokładnie albo czegoś nie wiem. Obecnie mam jakieś hasło jako superadmin, które znam i chciałbym zmienić, niestety nie mogę, nie wiem dlaczego. Pomyślałem więc, że skorzystam z Waszej metody, skoro przez pulpit administratora się nie udaje. Pomyślałem też, że skoro mam zmieniać, to na takie, które już mogłoby zostać. Natomiast Wy Koledzy piszecie żebym zmienił hasło na "haselko" a później zmienię z pulpitu już na takie, jakie chcę i tego właśnie nie łapię. Czemu to nowe hasło ("haselko"Wink będę mógł zmienić z pulpitu a tego, które mam obecnie, nie mogę ?
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Kolego czytaj faq tam maszs dwie metody mówię o poziomie phpmyadmin, jedną z nich miałem szczęście opisywać i znaleść jako pierwszy na tym forum.
Wchodzisz w tabelę users tryb edycji danego użytkownika-ołówek.
w tym trybie widzisz wszystkie pola tej tabeli tego użytkowm\nika.
Ciebie interesuje pole password przy obok tego pola jest rozwijalna zakładka typ pola ustawiasz ją na md5 w polu hasła wpisujesz jawnym tekstem swoje nowe hasło klikasz wykonaj . Po tej operacji obowiązuje nowe hasło które na podglądzie będzie już zakodowane algorytmem md5
To cała filozowia-sądzę, że prosta.
Edytowane przez wlodekp dnia 24.08.2007 18:21:56
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
Tazzz napisał/a:
Nieeeeeeee no luz, tylko pytam. Nie bardzo wiem jak to ma zastosować... Mam w głowie jakieś nowe hasło i co dalej ? Mam je zamienić na ciąg cyfr wygenerowany szyfrem MD5 ? Ale jak to zrobić, czy to właściwy tok rozumowania, możesz to jaśniej wytłumaczyć ?
z góry dziękuję

Jesli jestes SA, to po prostu wchodzisz w edycje swojego profilu i zmieniasz haslo.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Tazzz
Właśnie o to mi chodziło, nie dopatrzyłem, że wywala mnie dlatego, że hasło może być tylko alfanumeryczne a wpisywałem inne. Przepraszam, że Was absorbowałem. Swoją drogą, czy nowy fusion będzie miał możliwość używania choćby ASCI do tworzenia hasła ? Znaki alfanumeryczne w haśle bardzo łatwo złamać.
 
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Dlatego proponowałem Ci phpmyadmin bo możesz wpisać wszystko co chcesz poszukaj sobie tematu na ten temat na forum.
 
wlodekp.europa.pl
corvim
Witam,

Mam problem. Miałem problem z jednym z kolegów który z zemsty wywalił całą stronę. Teraz odbudowuje ją. Odpaliłem skrypt podany w tym poście: hasło miało być: haselko.

Efekt jest taki że żadne hasło już nie działa. Nie mogę się zalogować Sad Nie mam dostępu do phpMyAdmin - tylko ftp

Co mogę teraz zrobić?


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - krystian1988 01.08 - 17:45

Edytowane przez corvim dnia 01.08.2010 17:20:26
 
www.gimnazjumstaniatki.niepolomice.pl
krystian1988
Odświeżasz temat na własną rękę i nie widzisz daty ostatniego posta?
BRAK STOPKI = BRAK POMOCY NA SUPPORCIE.PRZECZYTAJ:
Regulamin Supportu Nie pomagam na PW!!!
 
anglik1991
Witam. Czy jest możliwość zmienienia hasła admina? Koleżanka ma stronę radiową opartą na PHP Fusion, zaufała kiedyś komuś i podała hasło i login admina na stronę i ten jakoś zmienił jej bodajże hasło.

Nie ma możliwości wejścia w PA. Ma dostęp do FTP tylko no i do bazy danych bo z pliku config.php wyciągnęła dane.

Więc nasuwa się pytanie Czy jest jakiś plik admin reset który po wrzuceniu na FTP uruchamia jakąś konsole do zmiany hasła admina lub resetuje hasło i login admina do jakiegoś standardu np: login: admin Hasło: 12345. Lub czy może jest hasło i login zawarte w jakimś pliku na serwerze.


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - bogdan 03.07.2012 12:23
  2. Ogólna uwaga - bogdan 03.07.2012 12:27
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl