ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,387
Najnowszy użytkownik: Tyka1125

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Rozbudowane Menu
Piotrroger
Siema
Spotkałem się nie dawno z człowiekiem, który uważa że strona nie powinna mieć zbędnych linków/odnośników, powinny być tylko te najpotrzebniejsze. Napisał nawet na ten temat artykuł (gdzieś zapodziałem link).
Jak wy o tym sądzicie?
Wg mnie przeciętny użytkownik chce jak najszybciej znaleźć to co oczekuje, więc wkurzy się i na pewno nie wróci, gdy samo wyszukanie informacji, będzie trwać więcej niż wszystko inne.
Czekam na wasze opinie.
PozdroCool

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.05.2024 07:22:09
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
maq
wg mnie dobre menu powinno być czytelne i zawierać linki do podstawowych danych. Jeśli nasza strona jest o tematyce e-gamingu, to w menu powinny być odnośniki wewnętrzne o tematyce e-gamingu. Wszelkie inne powinny być trzymane w takim dziale jak np. Ciekawe strony, lub coś podobnego. Mocną stroną wszelkich serwisów są wyszukiwarki. Praktycznie bez nich serwisy byłyby zalane powtarzającymi się pytaniami, chociażby na forum.

Zawsze powtarzałem: nie upiększaj strony na siłę.

To jest moje zdanie Smile Możecie się z nim zgadzać lub nie, ale ja i tak go nie zmienię Smile
Edytowane przez maq dnia 17.05.2007 16:29:33
"Różnica między seksem i miłością jest taka, że seks rozładowuje napięcie, a miłość je wywołuje" // Woody Allen
 
szer
A dla mnie na stronie powinno menu byc bardziej rozbudowane. I takie menu powinno odrazu być wbudowane w PF7.

Pierwszy sposób rozbudowania to menu rozwijane. I górne i te boczne. Menu jest krótki i podzielone na działy, a w rozwinięciu będa pozostałe linki. Mało miejsca zajmuje i jest posegregowane.

Drugie menu byłoby bardziej zaawansowane. Byłoby jedno menu (tak jak teraz) ale dla każdej strony można by było dodawać inne linki... Powiedzmy tak:

Mamy link Artykuły. Gdy jesteśmy w dziale artykuły to pojawiają się pod tym linkiem inne dodane przez nas Smile. Chodzi o to by każdy dział miał inne linki dla siebie Smile. Byłyby podstawowe i wewnątrzdziałowe
 
maq
To co pisze @szer też nie jest głupim pomysłem. Ale pomyśl: po co komu jakieś fajerwerki do strony która np. będzie stroną klasową, lub podobną?

No, chyba że Nick zrobi możliwosć wyboru między "superd u p e r wypasionym" menu i zwykłym takim jak jest teraz. Smile
"Różnica między seksem i miłością jest taka, że seks rozładowuje napięcie, a miłość je wywołuje" // Woody Allen
 
szer
Dla mnie to nie jest super [cenzura]r wypasione.... Właśnie dla mnie to jest przydatna funkcja. Z tym drugim menu oczywiście to jest dodatek taki. Nie trzeba dodawać linków do każdej podstrony...
 
Piotrroger
To co pisze @szer to dobry pomysł.
Nie chodzi o to żę jeśli mamy stronę klasową to tam jest również o jakiś fajerwerkach, ale np. strony op grach, gdzie np. w download`zie masz wiele kategorii, wypisane wszystkie w menu (aby był łatwiejszy i szybszy proces wczytywania strony itp). wtedy to zajmuje trochę miejsca.
Fajnie gdyby w PF7 była możliwość wyboru że albo menu normalne albo zaawansowane. Jeszcze fajniej gdyby powstała wtyczka do PF 6.01.x
Pozdro!

userbar_sparta3.gif
 
http://spartabks.boo.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl