ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 19

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

JazOOn
14.05.2024 18:31:17
Znowu serwer down?

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion » PHP-Fusion v5.00-v6.01 Support » Błędy i korekty
 Drukuj temat
Nie odświeżanie się ilości postów na forum
zezol
Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym licznikiem postów.
A mianowicie: za każdym razem, kiedy usunę czyjś post na forum nie jest on odpowiednio usuwany w liczniku postów usera. Chodzi mi też o licznik, który jest na stronie głównej forum - licznik w kategoriach.

Tak się NIE dzieje z innymi rzeczami(licznik postów w shoutboxie lub komentarzy), więc co jest nie tak?Frown
Proszę o małe wyjaśnienieWink
Edytowane przez Pieka dnia 16.01.2010 13:31:04
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 16.05.2024 00:49:53
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
Tak jest rzeczywiście w pliku postedit.php brak jest odwołania do tabeli users i kolumny post_user- w relacji usuwania postu tzn:
if delete-post=formuła zapytania dodatkowa
$result = dbquery("UPDATE ".$db_prefix."users SET post_user='$post_user'-1 WHERE user_id='$post_author");
Nie jest to kod do użycia tylko przykład formuły jaka powinna być użyta.
Shoutbox zapis wpisów ilość ma bezpośrednio w swojej tabeli-dlatego nie stanowi to żadnego problemu.
Natomiast forum operuje na swoich tabelach a ilość postów jest zapisana w zupełnie innej, autorzy forum zapomnieli o zdejmowaniu postów użytkownika przy usuwaniu właśnie z tej tabeli.
Reasumując TEN PROBLEM-BŁĄD NIEDOCIĄGNIĘCIE-BYŁ IM ZGŁASZANY NIEJEDNOKROTNIE.
Wersja v7 jej forum ma być bardzo mocno odmienione-więc chyba bezcelowym w tej chwili jest dopisywanie tego, bo za chwilę będziemy pracować na innych plikach i tabelach forum-sądzę że już bez tego NIEDOCIĄGNIĘCIA.
Poczekajmy-nie robiąc w tej chwili modyfikacji nie aktualnych niedługo.
 
wlodekp.europa.pl
Pieka
wlodekp napisał/a:
..Reasumując TEN PROBLEM-BŁĄD NIEDOCIĄGNIĘCIE-BYŁ IM ZGŁASZANY NIEJEDNOKROTNIE.
Wersja v7 jej forum ma być bardzo mocno odmienione-więc chyba bezcelowym w tej chwili jest dopisywanie tego, bo...

Bo w momencie zmiany zliczania postow w pliku forum dostajemy dodatkowe zapytanie na post, czyli majac 20 postow na strone mamy generowanych 20 dodatkowych zapytan do bazy.
Sprawdzilem na Supporcie, a nastepnie wrocilem do stanu pierwotnego.
Wersja 7 bedzie bardzo mocno zmodyfikowana, wrecz przepisana, co powinno pozwolic na zaoszczedzenie zapytan z jednoczesnym zachowaniem prawdziwych wskazan.



zezol napisał/a:
Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymlicznikiem postów.
A mianowicie: za każdym razem, kiedy usunę czyjś post na forum nie jest on odpowiednio usuwany w liczniku postów usera. Chodzi mi też o licznik, który jest na stronie głównej forum - licznik w kategoriach.

Tak się NIE dzieje z innymi rzeczami(licznik postów w shoutboxie lub komentarzy), więc co jest nie tak?Frown
Proszę o małe wyjaśnienieWink

Wyjasnilem powyzej.
Jesli sobie zyczysz, to napisze, co i jak zmienic, aby licznik wskazywal prawdziwe dane, jednak...
Licz sie z tym, ze w najlepszym razie spowolnisz strone/forum, a w najgorszym zostanie zablokowane Twoje konto przez administracje hostingu.
Wybor nalezy do Ciebie Smile


A, tak juz calkiem na marginesie, napisz mi prosze od kiedy to piszemy odświeżać przez "rz"?
Edytowane przez Pieka dnia 27.03.2007 01:10:12
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Spoczywaj w pokoju... wlodekp
To nie ma sensu tyle zapytań dodatkowych-dlatego zapewne w v7 zostanie zmieniona struktura tabel i relacje powiązań między nimi.
Podstawą jest optymalny projekt bazy-powiązań i pod niego dopiero dopisane pliki obsługi.
Forum to nie moja domena więc to tylko teoretyczne dywagacje.
Natomiast Pieka to super empiryk Forum-Support-więc wie najlepiej-jak również zna trendy przyszłych zmian nowej wersji i należy jego słuchać w tej kwestii

 
wlodekp.europa.pl
zezol
Pieka napisał/a:
A, tak juz calkiem na marginesie, napisz mi prosze od kiedy to piszemy odświeżać przez "rz"?

No zdarza się...Wink Bo raczej piszę jak najbardziej poprawnieSmile

A co do tego co napisaliście, to wydaje mi się, że dobrze by było poczekać na v7 Fusiona(i Forum).
Edytowane przez zezol dnia 24.06.2007 20:49:51
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl