ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

JazOOn
24.02.2024 20:32:31
a już na pewno mamuty

JazOOn
24.02.2024 20:31:59
Albo dinozaury

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Uprawnienia grup użytkowników
laguz gathanar tau sang
Mam pytanie. Zrobiłem na mojej stronie grupy użytkowników i w związku z tym mam pytanie jak ustawić aby to do czego maja dostęp najniźsi rangą mogli widzieć też ci co stoją wyżej
anie tylko oni np. jeśli w dziale download jest kategoria dostępna dla stopnia 1, chciałbym aby ci co maja wyższe też mogli to widzieć.

I wice-wersa, jeśli coś jest dostępne dla wyższych ranga, niźsi nie mogą mieć dostępu.

Chciałbym to tak ustawić. Proszę o pomoc. Mam PHP - fusion v7


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Grzes 25.11 - 20:30

Edytowane przez Pieka dnia 25.11.2008 20:48:24
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 19.04.2024 16:19:11
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Grupy sa grupami i nie ma wsrod nich rozroznienia na wyzsze, czy nizsze ranga. Jestes w grupie, masz dostep, nie ma Cie, nie masz dostepu, proste. Roznica jest taka w porownaniu do v6, ze glowny jest jakby w kazdej grupie, ale posledni admin juz nie. To wszystko jest bardzo logiczne i zdecydowanie proste, jak caly nasz CMS Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
laguz gathanar tau sang
Chodzi to, ze prowadzę stronę o tematyce okultystycznej, gdzie userzy są podzieleni na grupy np. Neofita , adept st.1 adept st.2 itd.
Przydałoby się, żeby materiały i wiedza dostępna dla adepta st.3 nie była dostępna dla Neofity. Czy istnieje możliwość takiego ustawienia zarówno na forum jak i stronie aby był taki podział?
Edytowane przez laguz gathanar tau sang dnia 01.12.2008 08:28:30
 
Pieka
laguz gathanar tau sang napisał/a:
..Czy istnieje możliwość takiego ustawienia zarówno na forum jak i stronie aby był taki podział?

Grupowo tak, przeciez odpowiedzialem w poscie wyzej, hierarchicznie nie ma takiej mozliwosci, poniewaz grupy nie obejmuja zaglebienia, czyli mowiac najprosciej, nie ma czegos takiego jak podgrupa. To dziala jak polaczenie rownolegle, jeden obwod = jedna grupa + przylaczeni uzytkownicy, czyli brak jakiejkolwiek spojnosci.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
khaman
Jedyny sposób właśnie to przypisanie użytkownika wyższej grupy także do niższych grup.
Np:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


to userB musi należeć do grupy1 i do grupy2
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
laguz gathanar tau sang
Ok!Dzięki
Edytowane przez Pieka dnia 02.12.2008 15:47:50
 
Pinhead
Witajcie. Pozwolę sobie podpiąć się pod ten topic by nie spamować tworząc nowy. Pytanie pierwsze brzmi następująco:
- w jaki sposób edytować ( i czy to jest możliwe) uprawnienia grupy. Tworząc nowego admina można bardzo konkretnie te uprawnienia określić. Grupa użytkownik jest bardzo szeroka, natomiast nie widzę możliwości edytowania jej uprawnień - są one z góry określone, jak napisał Pieka. Konkretnie, stworzyłem na swojej stronie grupę Małolaty, i chciałbym by nie mieli jej członkowie dostępu do jednej z kategorii forum. W ustawieniach kategorii jest opcja "widoczne dla...", i tu z listy rozwijanej wybieram grupę z dostępem. Jak zrobić odwrotnie, czyli jak wybrać by grupa nie miała dostępu do danej kategorii ? Użyłem oczywiście szukajki, ale albo źle formułuję pytanie, albo nie czytam ze zrozumieniem Smile
Pytanie drugie:
- czy istnieje w F7.00.05 mozliwośc stawiania INDYWIDUALNYCH rang userom ? Mam oczywiście predefiniowane rangi odziedziczone wraz z instalacją CMSa, dodałem 12 rang zależnych od ilości postów. Założyłem testowego użytkownika, dodałem go do grupy SPAMER (0 postów) Grin, stworzyłem też taka rangę. W widoku forum pod avkiem usera nie wyświetla się ta ranga, wyświetla się tylko ranga związana z ilością postów.
Zdaję sobie sprawę, że to kosmetyka i nic szczególnie istotnego - tym niemniej kończę stronkę na F7, na której forum jest "sercem" - razem z blisko setką userów przechodzimy z jakiejś darmochy na własny serwer, (stare forum stało na silniku punBCool, tam mieliśmy własne, indywidualne tytuły, i chcielibyśmy kontynuować tę tradycję Smile
Myslałem też nad możliwością "dorangowania" nicka, czyli wstawienia po nim rangi w nawiasie, niestety są to znaki niedopuszczalne w tym polu.
Wybaczcie przydługawość wypowiedzi - od miesiąca czytam to forum, i staram się załatwić wszystko stosując się do rad tu znalezionych - w tych dwóch sprawach ( i jeszcze jednej) nie potrafie sobie poradzic sam. Z góry dzięki za wszelką pomoc...
 
www.altergothic.pl
khaman
ad1. Chyba raczej problemy ze zrozumieniem Wink
Jak zrobić odwrotnie, czyli jak wybrać by grupa nie miała dostępu do danej kategorii ?

Nie dodajesz użytkownika do grupy Małolaty i proste - nie będzie widział tego działu. Grupy nie są hierarchiczne tylko jakby... równoległe.
ad2. Zerknij tutaj, sprawa wygląda nieco podobnie.
Edytowane przez khaman dnia 02.03.2009 14:38:32
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Pinhead
Dzięki, khaman Smile
Taka konstrukcja (z zabronieniem dostępu) wymaga troche dodatkowych zabiegów, ale działa. Dzięki za błyskawiczną pomoc.
Pozdrawiam

I burackie pytanko - jak oznaczać posty jako "pomógł"? Widzę ikonkę, ale nie wiem co dalej Smile
Edytowane przez Pieka dnia 02.03.2009 17:56:31
 
www.altergothic.pl
khaman
Pod pomocnym postem klikasz na ikonke Wink Ale jako "nieautor" tematu możesz jej nie widzieć.
Edytowane przez khaman dnia 02.03.2009 15:37:02
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Borek
A jak można zrobić, że dodam przez PA jakąś grupę użytkowników np. "Goście" i chciałbym wybrać im miejsca, do których będą mieli dostęp, ale nie na Forum, tylko ogólnie na całej stronie? Np: Mogą oglądać tylko wybrane przeze mnie podstrony.
 
www.ddadc.com.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl