ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
27.07.2024 08:33:01
Czyli to nie była moja wina.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Uprawnienia grup użytkowników
laguz gathanar tau sang
Mam pytanie. Zrobiłem na mojej stronie grupy użytkowników i w związku z tym mam pytanie jak ustawić aby to do czego maja dostęp najniźsi rangą mogli widzieć też ci co stoją wyżej
anie tylko oni np. jeśli w dziale download jest kategoria dostępna dla stopnia 1, chciałbym aby ci co maja wyższe też mogli to widzieć.

I wice-wersa, jeśli coś jest dostępne dla wyższych ranga, niźsi nie mogą mieć dostępu.

Chciałbym to tak ustawić. Proszę o pomoc. Mam PHP - fusion v7


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - Grzes 25.11 - 20:30

Edytowane przez Pieka dnia 25.11.2008 20:48:24
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 12:23:09
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Grupy sa grupami i nie ma wsrod nich rozroznienia na wyzsze, czy nizsze ranga. Jestes w grupie, masz dostep, nie ma Cie, nie masz dostepu, proste. Roznica jest taka w porownaniu do v6, ze glowny jest jakby w kazdej grupie, ale posledni admin juz nie. To wszystko jest bardzo logiczne i zdecydowanie proste, jak caly nasz CMS Smile
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
laguz gathanar tau sang
Chodzi to, ze prowadzę stronę o tematyce okultystycznej, gdzie userzy są podzieleni na grupy np. Neofita , adept st.1 adept st.2 itd.
Przydałoby się, żeby materiały i wiedza dostępna dla adepta st.3 nie była dostępna dla Neofity. Czy istnieje możliwość takiego ustawienia zarówno na forum jak i stronie aby był taki podział?
Edytowane przez laguz gathanar tau sang dnia 01.12.2008 08:28:30
 
Pieka
laguz gathanar tau sang napisał/a:
..Czy istnieje możliwość takiego ustawienia zarówno na forum jak i stronie aby był taki podział?

Grupowo tak, przeciez odpowiedzialem w poscie wyzej, hierarchicznie nie ma takiej mozliwosci, poniewaz grupy nie obejmuja zaglebienia, czyli mowiac najprosciej, nie ma czegos takiego jak podgrupa. To dziala jak polaczenie rownolegle, jeden obwod = jedna grupa + przylaczeni uzytkownicy, czyli brak jakiejkolwiek spojnosci.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
khaman
Jedyny sposób właśnie to przypisanie użytkownika wyższej grupy także do niższych grup.
Np:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


to userB musi należeć do grupy1 i do grupy2
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
laguz gathanar tau sang
Ok!Dzięki
Edytowane przez Pieka dnia 02.12.2008 15:47:50
 
Pinhead
Witajcie. Pozwolę sobie podpiąć się pod ten topic by nie spamować tworząc nowy. Pytanie pierwsze brzmi następująco:
- w jaki sposób edytować ( i czy to jest możliwe) uprawnienia grupy. Tworząc nowego admina można bardzo konkretnie te uprawnienia określić. Grupa użytkownik jest bardzo szeroka, natomiast nie widzę możliwości edytowania jej uprawnień - są one z góry określone, jak napisał Pieka. Konkretnie, stworzyłem na swojej stronie grupę Małolaty, i chciałbym by nie mieli jej członkowie dostępu do jednej z kategorii forum. W ustawieniach kategorii jest opcja "widoczne dla...", i tu z listy rozwijanej wybieram grupę z dostępem. Jak zrobić odwrotnie, czyli jak wybrać by grupa nie miała dostępu do danej kategorii ? Użyłem oczywiście szukajki, ale albo źle formułuję pytanie, albo nie czytam ze zrozumieniem Smile
Pytanie drugie:
- czy istnieje w F7.00.05 mozliwośc stawiania INDYWIDUALNYCH rang userom ? Mam oczywiście predefiniowane rangi odziedziczone wraz z instalacją CMSa, dodałem 12 rang zależnych od ilości postów. Założyłem testowego użytkownika, dodałem go do grupy SPAMER (0 postów) Grin, stworzyłem też taka rangę. W widoku forum pod avkiem usera nie wyświetla się ta ranga, wyświetla się tylko ranga związana z ilością postów.
Zdaję sobie sprawę, że to kosmetyka i nic szczególnie istotnego - tym niemniej kończę stronkę na F7, na której forum jest "sercem" - razem z blisko setką userów przechodzimy z jakiejś darmochy na własny serwer, (stare forum stało na silniku punBCool, tam mieliśmy własne, indywidualne tytuły, i chcielibyśmy kontynuować tę tradycję Smile
Myslałem też nad możliwością "dorangowania" nicka, czyli wstawienia po nim rangi w nawiasie, niestety są to znaki niedopuszczalne w tym polu.
Wybaczcie przydługawość wypowiedzi - od miesiąca czytam to forum, i staram się załatwić wszystko stosując się do rad tu znalezionych - w tych dwóch sprawach ( i jeszcze jednej) nie potrafie sobie poradzic sam. Z góry dzięki za wszelką pomoc...
 
www.altergothic.pl
khaman
ad1. Chyba raczej problemy ze zrozumieniem Wink
Jak zrobić odwrotnie, czyli jak wybrać by grupa nie miała dostępu do danej kategorii ?

Nie dodajesz użytkownika do grupy Małolaty i proste - nie będzie widział tego działu. Grupy nie są hierarchiczne tylko jakby... równoległe.
ad2. Zerknij tutaj, sprawa wygląda nieco podobnie.
Edytowane przez khaman dnia 02.03.2009 14:38:32
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Pinhead
Dzięki, khaman Smile
Taka konstrukcja (z zabronieniem dostępu) wymaga troche dodatkowych zabiegów, ale działa. Dzięki za błyskawiczną pomoc.
Pozdrawiam

I burackie pytanko - jak oznaczać posty jako "pomógł"? Widzę ikonkę, ale nie wiem co dalej Smile
Edytowane przez Pieka dnia 02.03.2009 17:56:31
 
www.altergothic.pl
khaman
Pod pomocnym postem klikasz na ikonke Wink Ale jako "nieautor" tematu możesz jej nie widzieć.
Edytowane przez khaman dnia 02.03.2009 15:37:02
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
Borek
A jak można zrobić, że dodam przez PA jakąś grupę użytkowników np. "Goście" i chciałbym wybrać im miejsca, do których będą mieli dostęp, ale nie na Forum, tylko ogólnie na całej stronie? Np: Mogą oglądać tylko wybrane przeze mnie podstrony.
 
www.ddadc.com.pl
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl