ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,386
Najnowszy użytkownik: Hisfatt

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
28.04.2024 21:33:51
Nareszcie udało się .V9 Document checking completed. No errors or warnings to show.

JazOOn
27.04.2024 21:35:25
Jazda. Udało się. Firma rusza.

Zbigniew@
01.04.2024 12:28:45
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

JazOOn
28.02.2024 19:25:31
ja zostałem przy fusionie ale nazywa się 360. Projektowanie i druk 3d...

MajsterBieda
25.02.2024 00:12:42
Ponad 20 lat .... tosz to sioook panie.... Grin

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Wyłączenie PW dla użytkowników
Konto ukryte
Witam serdecznie, czy jest możliwość wyłącznie możliwości pisania PW między użytkownikami?
Tzn. tak, aby użytkownicy nie mogli kontaktować się między sobą po przez prywatne wiadomości, jedyną możliwością, aby pozostała opcja dla Admina i moderatora. Aby tylko ta grupa mogła pisać do użytkowników PW i użytkownicy do admina i moderatora.
Czy wiecie może jak to zrobić?
Pozdrawiam


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie tematu - khaman 14.08.2012 13:17
  2. Odświeżenie tematu - khaman 23.08.2012 13:53
  3. Odświeżenie tematu - khaman 26.09.2012 20:52
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 05.05.2024 10:13:44
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Podmień kod messages.php z poniższym
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


I ustawienia:
  1. $group_enabled - włączone sprawdzanie grupy (1 - włączone, 0 - wyłączone)
  2. $group_send - ID grupy, która może wysyłać wiadomości
 
Konto ukryte
Super dziękuje za pomoc, ale pytanie, bo cześć pierwszą rozumiem, ale cześć druga.
tj: I ustawienia, czyli te pola zmieniam w pliku messages.php ?
tj w: I ustawiam 0 czyli wyłączenie a w II nazwa grupy którą mam wyłączyć np user ? czy jakiś konkretny nr kategorii podaję?
Przepraszam, ale w php jestem ciemnySmile
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Obydwu zmiennych szukaj w podanym przeze mnie kodzie (są przy samym początku). $group_enabled zmieniasz na 1 - włącz lub 0 wyłącz (dotyczy grup - jeżeli włączysz to zmienna $group_send będzie działać jeżeli wyłączysz to nie będzie), a $group_send musi mieć ID grupy. Możesz je wziąć z bazy MySql lub wchodząc poprzez link do grupy np. w profilu.
 
bartek124
A użytkownicy wtedy będą mieć możliwość pisania/odpisywania do adminów? Bo takie jest założenie. Do wszystkich ma mieć możliwość pisania tylko SA/A/Mod, więc przydałoby się $group_allowed tablica array() z id grup ewentualnych moderatorów. Troszkę do przerobienia.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Można też w ten sposób, ale założyłem, że moderatorzy mają określoną grupę i będzie ona zdefiniowana w $group_send.
 
Konto ukryte
Witam, nie mogę znaleźć tego $group_send tzn nie mogę znaleźć jaki numer może mieć dana grupa ;/ i co wpisać aby było ok tzn czy kilka grup np:
$group_enabled = 1; <- czyli rozumiem że włączona blokada
$group_send = 1,2; <- czyli np admin to grupa 1 i moderator grupa o nazwie 2 ?
Bo nie wiem czy dobrze rozumiem, poszukałem trochę lecz nie znalazłem oznaczeń jaka grupa ma jaki numer.
No ni hu hu nie łapie tego chyba ;/
 
bartek124
ID grupy masz w Panelu Admina -> Ustawienia Użytkowników -> Grupy Użytkowników, obok nazw grup masz numerek, to jest ich ID. Nie jestem pewien, ale sądzę że kod podany przez @Creeper nie spełnia Twoich oczekiwań, stąd moje w/w propozycje, aczkolwiek mogę się mylić.
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Po dłuższym zastanowieniu jednak masz rację. Mój kod blokuje całkowicie możliwość wysyłania wiadomości przez zwykłych użytkowników - w tym także odpowiedź do Administratora/Moderatora, czyli nie do końca tak jak chce @gomez. Moje niedopatrzenie, Przepraszam. Jutro, albo raczej dzisiaj zamieszczę poprawiony kod.
 
Konto ukryte
bartek124 Dziękuję Smile nie wpadłem na to że wystarczy trochę głową ruszyć bo jest rzeczywiście Smile
Creeper Będę bardzo wdzięczny za taką modyfikację Smile
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
W załączniku dodaję zrobioną wtyczkę. Po instalacji w zarządzaniu możesz wybrać grupę, która może wysyłać wiadomości. Administrator może wysyłać do każdego. Zwykły użytkownik nie może wysłać wiadomości, ale może odpowiedzieć Administratorowi/Moderatorowi.
Creeper dodał/a następującą plik:
v7_02_05-messages_use_only-1_00.zip [22.49kB / 454 Pobrane]

Edytowane przez Creeper dnia 15.08.2012 23:29:27
 
Konto ukryte
Dziękuję Ci za zainteresowanie i pracę ale... nie działa po zainstalowaniu i podmianie pliku messager logując się jako użytkownik pokazuje się nadal możliwość na forum wysłania PW i da się wysłać, w zarządzaniu wtyczkami ustawiłem możliwość wysłania PW dla moderator. czy coś może źle zrobiłem ?
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Archiwum w tamtym poście poprawione. Pobierz jeszcze raz i podmień pliki.
 
Konto ukryte
Dziękuję, działa dla moderatora i admina Smile
Ale jak zwykły użytkownik chce napisać PW to nie może do innych iż kieruje go na stronę http://forkred.we...ssages.php czyli brak możliwości pisania, ale jeśli kliknie w PW moderatora albo admina dokładnie tak samo się dzieje. czyli z poziomu admina i moderatora jest OK ale z użytkownika nie działa pisanie do admina i moderatora.
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Użytkownik może tylko odpowiedzieć na wiadomość Administratora/Moderatora, ale jeżeli jest potrzebne wysyłanie mogę to poprawić.
 
Konto ukryte
Tzn jest wszystko OK, chodzi tylko, aby użytkownik mógł napisać coś do admina czy też moderatora, a nie do innych użytkowników.
Może wyjaśnię cel tego wtedy będzie łatwiej.
Jest to forum kredytowe gdzie użytkownik pisze swój problem a my pomagamy za darmo, cała pomoc dzieje się na forum i w postach a nie po za forum, usunięcie PW ominie nam ludzi, którzy będą się rejestrować typu pośrednicy itp., gdzie na problem klienta zamiast odpisać i doradzić w poście będzie słał PW z swoimi danymi itp. a tak użytkownik będzie mógł tylko do admina i moderatora napisać, ale nie do użytkownika drugiego, natomiast moderator i admin będzie mógł napisać do użytkownika PW.
Dzięki temu unikniemy braku postów a dużo PW między użytkownikami.
Dziękuję Ci jeszcze raz za fatykę iż doceniam Twoją pracę a mi zależy na tym modzie Smile

Połączony z 17 sierpień 2012 12:59:
Tak w ramach przypomnienia Smile
Edytowane przez Konto ukryte dnia 17.08.2012 12:59:35
 
Spoczywaj w pokoju... Creeper
Poprawione podczas Godziny Wychowawczej Smile
Creeper dodał/a następującą plik:
v7_02_05-messages_use_only-1_02.zip [22.6kB / 438 Pobrane]
 
Konto ukryte
Creeper napisał(a):

Poprawione podczas Godziny Wychowawczej Smile


Cóż ja mogę powiedzieć, wprawdzie chwilę tylko testowałem i działa wzorcowo, jesteś wielki kolego Smile
Jak tylko będę mógł się odwdzięczyć pisz Smile
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl