ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Zbigniew@
27.07.2024 08:33:01
Czyli to nie była moja wina.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Losowa fotka v7 - slideshows random photo panel
totem098
1) co zrobić aby miniaturka w slideshow miala margines od góry taki jak z boków, albo była wyśrodkowana w polu panelu
2) gdzie zmienić tło panelu

Smile to co chcę zmienic jest na www.stajniapomera... (na koniach znam się lepiejWink)


PW od moderatora:
  1. Brak Stopki! - chemix 31.05 - 12:27

Edytowane przez totem098 dnia 22.05.2009 22:49:25
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 16:40:50
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
WujekGREG
Witam próbowałem zmusić tą wtyczke do współpracy z usergallery, jednak nie udalo mi się. Czy mógłby ktoś pochwalić się umiejętnościami? Wink
Edytowane przez hoopak dnia 31.05.2009 10:37:04
 
www.gdzie-bylem.pl
baron17
Witam ,
Możecie mi powiedzieć jak zmienić rozmiar tej wtyczki gdyż na stronie u mnie jest ona za duża a obrazki do niej za małe :/
Dzięki z góry.
Edytowane przez baron17 dnia 24.08.2009 10:35:47
 
VjBro
Witam.
Dlaczego nie wyświetla mi miniaturki zdjęcia z albumów o id wiekszym niż 9?
Z góry dzieki .
Edytowane przez Pieka dnia 11.09.2009 20:50:40
 
www.polskowola.eu
Pieka
Moze dlatego, ze brak takowego albumu? Widze najwyzszy o id=8.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
VjBro
Pieka napisał/a:
Moze dlatego, ze brak takowego albumu? Widze najwyzszy o id=8.


Moze nie na tej stronie patrzyłeś, drugi link z sygnaturki na tej stronie Jest 8 albumów ale najwyższy album ma id 10 (albumy nie są uporządkowane według id).

W panelu pokazuje się nazwa zdjęcia bez miniaturki.
VjBro dodał/a następującą grafikę:
photo.jpg

Edytowane przez VjBro dnia 12.09.2009 12:46:20
 
www.polskowola.eu
Pieka
Sprawdzilem ponownie zalaczona przeze mnie paczke i wszystko jest ok. Zatem wine ponosisz Ty. Modyfikowales jak widze pliki panela i stad masz aktualnie problemy z wyswietlaniem miniaturek albumow, co widac po ich linkach:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jak widzisz brakuje numeru albumu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Nadpisz pliki pobranymi z paczki zalaczonej przeze mnie. Wczesniej jednak dla pewnosci sprawdz inny efekt.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
puszczykos
Witam, jak zwiększyć rozmiar losowej fotografii i zlikwidować ten biały prostokąt pod nią (gdzie m.in. pisze z jakiego albumu). Pozdrawiam
 
KodiMaster
shaiboos napisał/a:
Klikam na miniaturkę wyświetlaną w panelu losowej fotografii i przenosi mnie do tejże fotografii do galerii. A jak zrobić, żeby po kliknięciu na miniaturkę otwierało się zdjęcia za pomocą HS Gallery? Lub zamiast samego zdjęcia, żeby otwierał się album, z którego pochodzi te zdjęcie - również w HS Gallery.


Nikt nie udzielił odpowiedzi na to pytanie więc odświeżam.
Wie ktoś jak to zrobić?
 
Pinhead
puszczykos napisał/a:
Witam, jak zwiększyć rozmiar losowej fotografii i zlikwidować ten biały prostokąt pod nią (gdzie m.in. pisze z jakiego albumu). Pozdrawiam


Rozmiar miniatur jest pobierany z ustawień, jakie wpisałeś do ustawień galerii w PA. Jeżeli zwiększysz rozmiar miniatur, zamiast np 100x100px, na inny, Losowa Fotka będzie wyświetlać własnie taki - z tym że pamiętaj, że wtedy też zmianie ulegną inne miniattury w samych albumach w photogallery.
Co do prostokąta z nazwą - w ustawieniach tej wtyczki w PA masz możliwość ustawienia koloru wyświetlania, zarówno linka do fotki jak i barwy pola.
Dobierz taki, w jakim jest tło panela, wtedy po prostu to pole przestanie być widoczne.
 
www.altergothic.pl
lui
Po zainstalowaniu tej wtyczki wszystko ładnie działa ale.... Panel, w którym pokazują się losowe fotki ma nazwę "Losowa fotografia". Jak zmienić te nazwę na inną?
 
www.lui.ugu.pl
khaman
Zapewne w katalogu infusions i dalej katalogu tej wtyczki będzie katalog locale a w nim Polish.php lub z końcówką utf, w zależności od wersji.

I tam wyedytuj:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Edytowane przez khaman dnia 02.10.2009 14:44:23
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
lui
khaman napisał/a:
Zapewne w katalogu infusions i dalej katalogu tej wtyczki będzie katalog locale a w nim Polish.php lub z końcówką utf, w zależności od wersji.

I tam wyedytuj:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Tak. Działa. Dzięki za help.
BTW: Nie widzę tego koła ratunkowego aby dać "pomógł". Gdzie to jest?
Edytowane przez lui dnia 02.10.2009 18:16:42
 
www.lui.ugu.pl
encelados
Witam!
A ja chciałbym w php-fusion (7.0), w panelu ustawionym na środku u góry - losowo wyświetlać fotkę (nie miniaturę!) o wymiarach zawsze 750x600 px i bez żadnych efektów, linków, napisów, itp. Fotka miałaby się zmieniać przy każdym przeładowaniu strony.

Próbowałem osiągnąć ten efekt za pomocą najprostszego "rotatora" grafiki wklejając jako "content" nowego panelu kod php:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Jednak ten kod działa tylko na zwykłej dodanej stronie (viewpage.php?page_id=ileśtam) - a w nowo dodanym panelu php-fusion wyskakują błędy składni.

Czy istnieje jakaś wtyczka, która umożliwiłaby mi osiągnięcie zamierzonego celu?
Ewentualnie - jak spowodować aby w/w kod php chciał działać w nowo dodanym panelu?
Czy w nowo dodanym panelu można jakoś wyświetlić zawartość innej strony www (wewnętrznej "viewpage.php?page_id=ileśtam" lub zewnętrznej w formacie html albo php)? - Próbowałem z dodatkowym plikiem php umieszczonym na serwerze - ale to rozwiązanie działa tylko w przeglądarce Chrome z Google. IE i Firefox nie wyświetlają nic...

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
:)

Wiadomość doklejona:
Witam ponownie!

Już udało mi się osiągnąć zamierzony cel. Raczej przypadkowo - metodą "prób i błędów" - bo jestem przedszkolakiem jeśli chodzi o php.

Czyli: w php-fusion (7.0), w panelu ustawionym na środku u góry - losowo wyświetlają się fotki z folderu na serwerze. Ponieważ panel sam dostosowuje swoje wymiary do fotki - wymiary w zasadzie obojętne (w moim przypadku ze względu na układ strony szerokośc fotek nie przekracza 750 px). Fotki w panelu zmieniają się losowo przy każdym przeładowaniu strony.

Gdyby ktoś był zainteresowany takim rozwiązaniem - to dodając nowy panel należy usunąć całkowicie jego domyślną zawartość - czyli:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


i w to miejsce wkleić następujący kod (nie mylić i nie zamieniać znaku apostrofu ' ze znakiem cudzysłowu "):

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


W miejsce url obrazka wstawiamy oczywiście lokalizację i nazwę pliku z obrazkiem na serwerze.
Np: "/images/fotka1.jpg".
W przykładzie powyżej jest 5 obrazków ale może ich być dowolna ilość.

Jak to działa można zobaczyć na głównej stronie:
www.primacharter-...

Pozdrawiam B)
Edytowane przez encelados dnia 21.10.2009 12:23:51
 
Broother
Mam problem z tą wtyczką, mianowicie wrzuciłem na FTP, zainstalowałem, a panela w "Zarządzaniu panelami" nie ma. To znaczy, że trzeba go utworzyć? Co trzeba wpisać?

Pozdrawiam.
 
wiesiek
Z tego co sprawdziłem w tym temacie są dwie wersje wtyczki.I tak ta dodana przez Piekę na stronie gdzie nikt nie jest zalogowany wyświetla zdjęcia z albumów dostępnych tylko dla gości i chyba tak powinno być, natomiast wersja dodana przez Wooya wyświetla wszystkie zdjęcia z albumów, i te które są dla gości jak też te które są dla grupy użytkowników jak i pozostałych grup dostępnych tylko po zalogowaniu.Czy ktoś mógłby to poprawić. Wydaje mi się, że to się przyda nie tylko mi.Pozdrawiam.
 
http://cwns.5v.pl
Pieka
Edytuj plik slideshows_random_photo_panel.php, znajdz w zapytaniu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

i po oddzielajac spacja wstaw ponizszy kod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy


Reasumujac, zapytanie ma wygladac tak:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
wiesiek
Po tej poprawce wszystko działa w należytym porządku.Dziękuję za szybką i skuteczną pomoc.
 
http://cwns.5v.pl
TUROK
Używam slideshows_random_photo_panel na skórce Ankaraspor
Link http://pielgrzymk...

Chciałbym o ile to możliwe aby wyświetlane losowo obrazki były pobierane
nie z miniatur tylko z oryginalnego obrazka a następnie skalowane do wielkości
panela w którym się wyświetlają ..
Zgodnie z opisem innego posta próbowałem ten efekt uzyskać poprzez edycje plików:
fade_include.php oraz slideshows_random_photo_panel.php i zmianę
w tych plikach:

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

na

Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Niestety jedyne co osiągnąłem to brak obrazków w panelu "losowa fotografia"
Czy ktoś ma jakiś pomysł na zapełnienie przynajmniej w pionie panelu
losową fotografią skalowaną nie z miniatury a z głównego obrazka galerii ?

Jeśli nie da się tego zrobić to prosiłbym o informację jak wyśrodkować fotki
w pionie i poziomie wyświetlane w tym panelu ..


PW od moderatora:
  1. Przeniesienie posta - Pieka 28.11 - 22:31

Edytowane przez Pieka dnia 25.09.2010 01:19:05
 
celek
Zainstalowałem wtyczkę na localhost ale otrzymuję taki komunikat:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

Co mam zrobić aby wtyczka działała?
Przepraszam za takie naiwne pytanie, ale jestem zielony.


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 25.09 - 01:18

Edytowane przez Pieka dnia 25.09.2010 01:18:50
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl