ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
BBCode w newsach i artykułach
diilzmc
Witam mam pytanie jak dodać te przyciski BBCode np: [justify][/justify],[quote ][/quote] itp bo tylko są te standardowe na stronie dodawania newsów.

Pozdrawiam.
Edytowane przez Pieka dnia 24.01.2009 18:40:40
 
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 07:20:25
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
Pieka
Te standardowe to nie bbcode, tylko html, wiec to nie jest kwestia samej podmiany. Najprosciej bedzie jak wlaczysz sobie TinyMCE. W tym edytorze masz to, co wyzej oraz o wiele wiecej, wiec mysle, ze warto.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
diilzmc
Sorry a możesz powiedzieć gdzie go włączyć TinyMCE o ile go mam w ogóle a jak coś to skąd wezmę?
Edytowane przez Pieka dnia 25.10.2008 14:00:18
 
BenLomax
Panel administracyjny >> Zarządzanie stroną >> Główne ustawienia >> (Zakładka) Różne >> Korzystać z edytora TinyMCE? [Dotyczy artykułów i newsów.] >> (wybierz) TAK
Edytowane przez BenLomax dnia 25.10.2008 13:06:29
 
diilzmc
Dzięki chłopaki wielkie sorrki że tak was męczę ale dopiero zaczynam przygodę z PHP-Fusion.


Pozdrawiam
 
krzychus
A jeśli w TinyMCE nie ma kolorowania kodu to jak można jednak włączyć ye bbcode w newsach i artykułach?
Niby włącza się je w PA ->Tagi BBcode ale i tak nie chodzą ?
Edytowane przez Pieka dnia 02.11.2008 02:01:49
 
Pieka
Jesli chcesz aby bbcode bylo wyswietlane w newsach wystarczy edytowac plik theme.php i w render_news:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

zamienic na:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Jesli chcesz miec rowniez mozliwosc wstawiania bbcode, edytuj plik administration/news.php, znajdz (linia ~27):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i wstaw ponizej:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP


Nastepnie znajdz (linia ~207):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i wstaw ponizej:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

oraz (linia ~216):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i wstaw ponizej:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Edytowane przez Pieka dnia 02.11.2008 02:32:28
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
krzychus
Ok dzięki a w artykułach można takie coś zrobić ?
 
Pieka
Zasada ta sama, tylko pliki inne (poza theme.php).
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
krzychus
Wszystko ładnie pięknie tylko dziś zapragnąłem dodać drugi kod php i nie trybi Sad pomimo tego ze pierwszy chodzi pięknie. Czy coś jeszcze trzeba zmienić w kodzie by chodziło wszystko tak jak trzeba ?
Edytowane przez krzychus dnia 16.11.2008 01:09:22
 
virusxd
Pojawił się niespodziewany problem, prasowanie kodu bb źle wpływa na wygląd strony!
Objawia się charakterystycznym rozciągnięciem między nagłówkiem newsu a treścią newsu o jakieś 10px w przypadku theme opartym na divach lub rozciągnięciem przed nagłówkiem newsa w przypadku theme opartym na table.


PW od moderatora:
  1. Ogólna Uwaga - Pieka 29.12 - 01:41

Edytowane przez Pieka dnia 29.12.2008 01:41:18
Oficjalna strona grupy programistycznej Deeveris www.deeveris.com
Pomagamy w najdziwniejszych problemach komputerowych.
Oceń ją Pfft
 
www.deeveris.com
Pieka
virusxd napisał/a:
Pojawił się niespodziewany problem, prasowanie kodu bb źle wpływa na wygląd strony!
Objawia się charakterystycznym rozciągnięciem między nagłówkiem newsu a treścią newsu o jakieś 10px w przypadku theme opartym na divach...

Prosze bardzo, ponizej porownanie newsa bez i z BBCode, na przykladzie skorki Phos:
images43.fotosik.pl/43/999af35a392717d8m.png images43.fotosik.pl/43/f688a51888b6e855m.png
Mimo szczerych checi nie widze zadnych roznic. Chyba, ze to ta pora..
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
virusxd
Nie wiem co u mnie w takim razie jest nie tak ale sam zobacz.
Bez bbcode www.main.pirasoft...
Z bbcode www.beta.pirasoft...

PS: Kodowanie UTF-8
Oficjalna strona grupy programistycznej Deeveris www.deeveris.com
Pomagamy w najdziwniejszych problemach komputerowych.
Oceń ją Pfft
 
www.deeveris.com
Pieka
Cos namieszales w stylach. Zobacz, strona, z ktorej pochodza screeny: http://v7.fusion.... (UTF-8)
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
virusxd
A teraz poprawie tak jak jest napisane w tym temacie bo wcześniej wstawiłem do news.php:
Zamienilame wszystkie $data['news_news'] na parseubŹle$data['news_news']) oraz $data['news_extended'] na parseubŹle$data['news_extended'])


Ale efekt pozostał tylko się nieco przesunął.
PS: Występuje to we wszystkich stylach a w stylach poza tą modyfikacją nic nie ruszałem.

Wiadomość doklejona:
Kiedyś miałem takie coś jak includowałem inną stronę która miała kodowanie UTF-8 a nie ANSI as UTF-8 czyli UTF-8 bez BOM.
Edytowane przez virusxd dnia 29.12.2008 14:40:44
Oficjalna strona grupy programistycznej Deeveris www.deeveris.com
Pomagamy w najdziwniejszych problemach komputerowych.
Oceń ją Pfft
 
www.deeveris.com
Pieka
Dodanie parsowania BBCode nie wplywa na wyglad newsow, nie ma jak to robic, wiec szukaj w innych miejscach.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
virusxd
Chyba znalazłem problem ale nie mam pojęcia jak się go pozbyć :/
To jest taki znak jak przy błędnym kodowaniu. Może pokaże screen kodu.
pytak.no-ip.org/~tbot/html/kod.jpg

Nie potrafię wyjaśnić co to dziwny odstęp, który jest po zaznaczonej linijce ale z całą pewnością to on robi tę nową linię. Nie da się go zaznaczyć aby sprawdzić co to jest.

Kiedyś miałem takie coś jak includowałem inną stronę która miała kodowanie UTF-8 a nie ANSI as UTF-8 czyli UTF-8 bez BOM.

Rozwiązane: Tak jak przeczuwałem locale od bbcode regulamin miało złe kodowanie.
Edytowane przez virusxd dnia 29.12.2008 15:05:40
Oficjalna strona grupy programistycznej Deeveris www.deeveris.com
Pomagamy w najdziwniejszych problemach komputerowych.
Oceń ją Pfft
 
www.deeveris.com
Zbychm
Zrobiłem wszystko według instrukcji jednak dalej nie mogę używać bbcode w newsach ani w artykułach. Jaki może być tego powód? Używam wersji 7.0.5 Jest to dla mnie bardzo ważne Frown
 
Pieka
Zbychm napisał/a:
Zrobiłem wszystko według instrukcji jednak dalej nie mogę używać bbcode w newsach ani w artykułach. Jaki może być tego powód? Używam wersji 7.0.5 Jest to dla mnie bardzo ważne Frown

W takim razie nie zrobiles dokladnie wedlug instrukcji lub zrobiles, ale nie w skorce, ktorej uzywasz Wink
A tak swoja droga, nie ma wersji 7.0.5, tylko jak juz, to 7.00.05. Badzmy precyzyjni.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Zbychm
Z newsami już sobie poradziłem ale gorzej jest z artykułami. W pliku administration/articles.php nie ma takiego kodu:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

I jak mam edytować theme.php?
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Moja wiedza na temat php jest zerowa i sam sobie nie poradzę:| Przerzuciłem się z innego cms'a na php fusion i muszę zrobić całą stronę od nowa ale nic nie zrobię bez bbcode'ów a muszę jak najszybciej to zrobić.
Pieka pomocy :|
Edytowane przez Zbychm dnia 24.01.2009 18:04:40
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl