ForumCała strona

Nawigacja

Aktualnie online

Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25,389
Najnowszy użytkownik: brio2000

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Zarejestruj się

Odzyskaj hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Pieka
26.07.2024 10:10:28
Zbieg okoliczności. Ostatnimi czasy często był niedostępny, ale hosting przeniósł się na inne maszyny i chyba nawet do innej serwerowni, więc jest szansa, że będzie lepiej.

Zbigniew@
23.07.2024 22:35:04
Czy może to ktoś wyjaśnić?Jak na pisze cos na tym forum, to za kilka godzin serwer nie dostępny.Założyłem
stronę do testowania, na v5,pl, od kilku dni serwer przestał działać.

JazOOn
05.07.2024 21:32:18
Siema. Jak tam?>

krystian1988
01.07.2024 07:16:14
Smile

JazOOn
16.06.2024 18:34:06
hehe. Nice

Pobierz nową wersję
Pobierz podręcznik
Zobacz inne oficjalne Supporty
Statystyki supportu
PHP-Fuson PL na Facebooku

RSS

Polecamy hosting SferaHost.pl

Zobacz temat

 Drukuj temat
Przenoszenie strony na inny serwer
Pieka
Mały poradnik przenoszenia strony na inny serwer:

1. Kopiujemy wszystkie pliki PHP-Fusion ze starego serwera.
2. Eksportujemy bazę starej strony z poziomu phpMyAdmina.
3. Umieszczamy skopiowane pliki na nowym serwerze.
4. Importujemy do uprzednio założonej nowej bazy, kopię starej bazy.
5. Edytujemy plik config.php i wpisujemy odpowiednie dane nowej bazy.
6. Sprawdzamy i w razie potrzeby poprawiamy chmody plików i katalogów.

Odpalamy stronę.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Wścibski Gość
Dodany dnia 27.07.2024 06:48:37
Pan Kontekstualny

Postów: n^x
Data rejestracji: Zawsze

Polecamy hosting SferaHost.pl
IP: localhost  
sp8ufw
Witam!

A czy mogę przenieść php-fusion 6 z jednego serwera na nowy z zainstalowaną już czystą 7-ką?
Czy jedynym sposobem byłoby przeniesienie bieżącej wersji i update do 7.

Z góry dziękuję za informację.
 
khaman
Jeśli to mają być osobne strony to tak. Upgrade v7 z tego co wiem wymaga wgrania plików v7 po upgradzie sql na wersji v6:
http://www.php-fu...d_id=21214

Upgrade mozesz zrobić na starym serwerze i przenieść.
Edytowane przez khaman dnia 14.11.2008 11:12:48
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
sp8ufw
No tak, w sumie na jedno wychodzi, czy przeniosę i zrobię update, czy w drugą stronę.
 
casteam123
Przeniosłem stronę z serwera yoyo.pl na za.pl (ósemka.pl) zrobiłem wszystko dokładnie jak podał Pieka. Baza się przeniosła, wszystkie dane są, ale jest problem z polskimi literkami tyle, że nie wszędzie...
2 pierwsze foty to yoyo.pl 2 następne to za.pl Jak rozwiązać ten problem?
img20.imageshack.us/img20/1007/85788909ry2.th.jpgimg20.imageshack.us/images/thpix.gif
img20.imageshack.us/img20/7051/95129084ud6.th.jpgimg20.imageshack.us/images/thpix.gif[/<br />
<br />
[URL=http://img511.imageshack.us/my.php?image=76363620vq8.jpg][IMG]http://img511.imageshack.us/img511/179/76363620vq8.th.jpgimg511.imageshack.us/images/thpix.gif
img508.imageshack.us/img508/4634/15009185rj5.th.jpg
 
Pieka
Zmieniales cos w bazie przed wykonaniem importu?
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
casteam123
Nic nie edytowalem tak jak exportowalem odrazu importowalem na drugim serwerze
Edytowane przez bartek124 dnia 19.11.2008 15:27:40
 
bartek124
Wyeksportuj bazę z poziomu Panelu Administratora, z PHPMyAdmin zawsze są jakieś problemy z kodowaniem. Ewentualnie wyeksportuj przez PHPMyAdmin, ale nie do postaci pliku, tylko tekstu, a następnie wklej go w polu Zapytanie SQL na nowym hostingu (PHPMyAdmin).
userbar_bartek124_net.png mw.gif Nie pomagam na komunikatorach oraz PW!
 
www.bartek124.net
Pieka
Jakie masz kodowanie w bazie, podaj prosze. Po tej informacji bede mogl napisac cos wiecej.

Mozesz tez zastoswac rozwiazanie szybsze, ktore jest dla jednych zbawienne i ostateczne, a dla drugich jedynie dorazne. Mam na mysli edycje pliku maincore.php i dodanie wpisu wymuszajacego odpowiednie kodowanie.
W tym celu edytuj plik maincore.php, znajdz (linia ~71):
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

i wstaw pod:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

lub:
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy PHP

Nie znam serwera, wiec sam musisz sprawdzic wlasciwe. Za kazdym razem odswiez strone (F5) po zapisaniu pliku.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
casteam123
Pomógł sposób z latin1 dzięki wielkie
Edytowane przez ICEK dnia 19.11.2008 18:38:47
 
Kubir
Mi niestety oba sposoby nie pomogły.
Kopie bazę danych mam zapisaną z taką linijką:
Pobierz kod źródłowy  GeSHi: PHP
  1. DEFAULT CHARSET=latin1
Zinterpretowano w sekund: 0.023, wykorzystano GeSHi 1.0.8.10

Tabela główna (przy podglądzie w phpMyAdmin) ma ustawione kodowanie na latin2_general_ci.
Natomiast tabela która była automatycznie dodana: information_schema ma kodowanie utf8_general_ci.
W rekordach odpowiadających za posty widać że mają kodowanie latin1_swedish_ci.
Skąd powstały te rozbieżności? I jak teraz naprawić kodowanie, aby zaczęły wyświetlać się polskie znaki.


Problem pojawił się po przeniesieniu kopi bazy danych na inny serwer(kopia zrobiona przez PA, wczytana przez phpMyAdmin).

Adres strony: www.hsmusical.pl
 
Pieka
Usun te linie z kazdej tabeli w pliku kopii, a nastepnie zaimportuj. Twoje domyslne kodowanie zdefiniowane w pliku kopii, wymusza kodowanie w bazie i stad zapewne Twoje problemy z kodowaniem tresci strony.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kubir
Nie mogę wczytać kopi bazy, ponieważ jest ona już mocno nieaktualna.
Udało mi się naprawić do takiej sytuacji w której nowe posty są już pisane poprawnie, nadal pozostaje problem z poprzednimi postami/newsami itp.
 
Pieka
Kubir napisał/a:
Nie mogę wczytać kopi bazy, ponieważ jest ona już mocno nieaktualna.
Udało mi się naprawić do takiej sytuacji w której nowe posty są już pisane poprawnie, nadal pozostaje problem z poprzednimi postami/newsami itp.

W takim razie nic juz z tym nie zrobisz. Zle zaimportowales kopie bazy.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kubir
Czyli aby wszystko było ok (łącznie ze starymi danymi), musiałbym zaimportować bazę od nowa z usunięciem linii odpowiadającej za kodowanie
Pobierz kod źródłowy  GeSHi: PHP
  1. ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=14 DEFAULT CHARSET=latin1;
Zinterpretowano w sekund: 0.045, wykorzystano GeSHi 1.0.8.10
(usunąć nalezy całą taką linię czy tylko jej fragment?). Należy takie linie usuwać za każdym importem bazy mimo że PHP-Fusion 7 dodał je automatycznie przy eksporcie, czy tylko przy niektórych serwerach? (obecnie korzystam z home.pl) Mam też pytanie czy gdybym zdecydował się na wczytanie kolejny raz bazy danych to czy wtedy zmiana w pliku maincore.php była by konieczna?
 
Pieka
Obecna baza ma zapewne uszkodzone kodowanie (znaki zapytania w bazie), o czym swiadczy fakt poprawnosci nowych newsow. Musialbys wykonac to w starej kopii i wlasnie te zaimportowac. Obecna sie do tego nie nadaje. Teoretyzuje, wiec nie musisz mi wierzyc. Najlepiej byloby sprawdzic to w praktyce. Ale jak widze, masz obawy.
Zasadniczo przy poprawnym kodowaniu bazy, nie ma potrzeby dokonywania jakichkolwiek zmian w maincore.php.
Jestem jaki jestem Smile
 
www.php-fusion.pl
Kubir
Wczytałem tą starą bazę (z pousuwanymi liniami kodu z deklaracjami kodowania) teraz wszystko jest już ok, dziękuje za pomoc.
 
isnard
Witam, mam problem z przeniesieniem strony na serwer tripod.lycos.co.uk. Robiłem wszystko zgodnie z podanymi instrukcjami powyżej, wszystkie pliki php fusion są skopiowane na serwer wraz z zawartością strony(zdjęcia, pliki itd.). Z konfiguracja pliku config tez nie ma problemu. Problem się pojawia z przeniesieniem bazy danych, kopia bazy danych nie jest przyjmowana przez serwer, komunikat pojawiający się czasami to "Query was empty", robiłem kopie bazy danych z panelu phpmyadmin jak również z poziomu strony, w obydwu przypadkach to samo, próbowałem wrzucić zarówno plik tekstowy oraz ten sam spakowany. Wklejałem również zawartość pliku tekstowego kopii bazy do okienka "Run SQL query/queries on database" i nic z tego. Podejrzewam że wina leży po mojej stronie albo w kopiowaniu bazy danych albo w nieprawidłowej obsłudze phpmyadmin na Lycosie (serwerze docelowym), proszę o jakąś podpowiedź. Jeżeli jest problem z hostingiem, to może ktoś zna dobry darmowy hosting w UK? Pozdrawiam.
Edytowane przez hoopak dnia 03.12.2008 15:30:53
 
khaman
Jakbyś poszperał w wyszukiwarce to z Lycosem były jakieś problemy. A po co ci koniecznie w UK? Dobre darmowe też masz u nas (np: unl.pl).
Posty pomocne oznaczaj jako pomógłhelp.png Nie pomagam na PW/GG | Brak stopki = brak pomocy
 
isnard
Witam!
Przeniosłem stronę z 000webhost.com na funpic.de zgodnie z wszelkimi zasadami, jednak wystąpił problem z kodowaniem polskich znaków, próbowałem wszelkich możliwości, kilka krotnie exportowałem bazę wszystkimi sposobami, zmieniłem również wpis w maincore :
Pobierz kod źródłowy  Rozwiń Kod źródłowy

wpisując wszystkie NAMES po kolei i nic.
W końcu podejrzewam że znalazłem błąd tylko nie potrafie sobie z nim poradzić, otóż przy próbie exportu do pliku tekstowego zauważyłem że baza jest exportowana już z "krzaczkami", tak chyba nie powinno być, próbowałem to zwalczyć ale kolejne próby exportu bez zmian. Zmieniałem kodowania w PHPMyadmin,zmieniłem nawet język menu !?:) dodałem też linijke do maincore z wszelkimi możliwościami i nic, eksportowana baza jest z krzakami ale dzięki tym kombinacjom odkryłem kolejną ciekawą rzecz, że strona jest kodowana w latin1 (przy innych są krzaki na stronie), a w tabelach widoczne jest kodowanie utf8 przy kilku tylko jest latin1 i latin2 a w wyeksportowanej bazie widac utf8_polish_ci, hmm chciałby mi ktoś pomóc? Z góry dzięki;)
 
Przejdź do forum:
Created by Arox Copyright (C) 2004
Copyright (C) 2004 - 2018 Ekipa PHP-Fusion.pl